Focus mode

300 modnych pomysłów na pierwszy tatuaż!

W poprzednim artykule poruszyliśmy tematykę związaną z kwestiami wyboru tatuażu, miejsca na ciele, w którym możesz go wykonać i doborze artysty, który zaprojektuje Twój wymarzony tatuaż.

Teraz przedstawimy galerie z inspiracjami na najciekawsze, najmodniejsze pierwsze tatuaże.

Podsumowując- co wziąć pod uwagę przy pierwszym tatuażu?

Umieszczenie i kompozycja: Czy będzie pasować do obszaru ciała, którego chcesz użyć? Nie przesadzaj z pierwszym tatuażem, nawet jeśli Twoi artyści tego chcą.

Kolor skóry: Jaki kolor ma twoja skóra w porównaniu z zamierzonymi kolorami twojego tatuażu? Nie wszystkie kolory działają dobrze na wszystkich rodzajach skóry, zwłaszcza na ciemniejszej karnacji. Zapytaj swojego artystę, jeśli nie masz pewności.

Widoczność: Czy musisz to ukryć w pracy? Jeśli tak, upewnij się, że można go łatwo ukryć pod ubraniem.

Treść: Co chcesz, aby to przedstawiało?

Rozmiar i szczegóły: większy tatuaż będzie miał więcej szczegółów niż mniejszy.

Artysta: Rozejrzyj się i nie zadowalaj się artystą, którego nie lubisz. Dotyczy to zwłaszcza bardziej unikalnych, szczegółowych lub złożonych projektów.

Czas: Zastanów się, ile czasu zajmie wykonanie tatuażu.

Pielęgnacja: Gojenie trwa około miesiąca, w zależności od skóry i samego tatuażu. Konieczna jest pielęgnacja, możesz zrujnować świetny tatuaż, jeśli się nim nie zajmiesz. Na przykład nie planuj tatuowania tuż przed podróżą. Należy również unikać pływania i sportów kontaktowych.

TATUAŻ GEOMETRYCZNY

Popularność geometrycznego tatuażu nie jest tylko trendem – te tatuaże świetnie trzymają się za prostymi liniami i kształtami.

Te tatuaże tylko wyglądają na proste, mimo że ich kompozycja ma wielką urodę.

Geometryczne tatuaże czerpią swoją prostotę z użycia typowych kształtów – linii, okręgów, kwadratów, trójkątów.

Jednak te proste kształty połączone razem tworzą piękne i skomplikowane wzory, które zdobią tak wielu miłośników tatuażu na całym świecie.

Geometryczne tatuaże mogą być zarówno abstrakcyjne, jak i przybierać organiczne kształty, takie jak zwierzaki , aby tworzyć ich odwzorowania poprzez formę geometryczną.

TATUAŻ LINEARNY

Podobnie jak graficzne, tatuaże w stylu linework wykorzystują głównie kontury do tworzenia całego wzoru. Oczywiście wedle uznania można je łączyć zarówno z kolorem jak i z cieniowaniem, ale ich esencja polega na poprowadzeniu całego wzoru samymi liniami.

Niektóre są małe i skomplikowane, podczas gdy inne są duże i pełne wdzięku. Styl może się znacznie różnić, ale ostatecznie pokazuje ogromną moc, jaką może mieć linia.

TATUAŻ MINIMALISTYCZNY

Minimalistyczny design sprawia, że tatuaż jest mały i prosty, idealnie wykonany w jednej sesji, bez cieniowania i koloru. Czasami ludzie chcą prostego tatuażu na przedramionach, łopatce lub na wewnętrznej stronie nadgarstka. Jest w dużej mierze niedrogi i łatwy w utrzymaniu, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają czegoś, co pozwoli im przejść przez przejściowy etap buntu nastolatków lub przez okres, w którym muszą przestrzegać bardziej rygorystycznych warunków społecznych podczas zatrudnienia.

MIKROREALIZM

Mikrorealizm w tatuażu to bezpośredni potomek realizmu, ale z naciskiem na miniaturyzację obrazu.

To jeden z najtrudniejszych stylów współczesnego tatuażu, wymagający od artysty niesamowitej precyzji i profesjonalizmu.

Praca w mikrorealizmie wykonywana jest najczęściej przy najmniejszych konfiguracjach igieł.

Należy również pamiętać, że tatuaż w mikrorealizmie wymaga starannej pielęgnacji zarówno w okresie gojenia, jak i po nim.

WATERCOLOR

Dość świeży styl tatuażu, pozwala na realizację każdego projektu lub kompozycji. Równie pięknie wyglądają przedstawione w nim zwierzęta jak i portrety, czy wszystkie inne kompozycje, nawet te czysto abstrakcyjne czy geometryczne. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim intensywnością zastosowanych kolorów. Oraz tym, że wyglądają one jakby zostały rozlane, rozmyte poza kontury. Najczęściej przybierają kształt rozlanych plam, kleksów, pociągnięć.

LETTERING

Litery, napisy, cytaty, daty i wszystko co możesz wyrazić językiem, nie obrazem. Kolejne ciekawe tatuaże męskie, które są nieustająco modne.Możesz wyrazić nimi wszystko: uczucia, wspomnienia, imiona ważnych dla Ciebie ludzi, inspirujące cytaty filozoficzne lub popkulturowe kwestie z filmów czy piosenek. Styl? Dowolny! Wielkość? Każda! Estetyka? Dobrana do tematu. W inny sposób uwiecznisz na skórze imię swojego dziecka, a w inny cytat swojej ulubionej piosenki. Tu nie ma zahamować. 

OLDSCHOOL

Tatuaże oldskulowe wyglądają dobrze na każdym odcieniu skóry, ponieważ są bardzo nasycone. Projekty są dość proste kolorystycznie, ale moc zyskują dzięki swojej określonej symbolice. Pozostaje ona w hołdzie amerykańskiej kulturze tatuażu, związanej głównie z żeglarzami. Wilki, kotwice, pantery- KLASA!

Niektóre szczegóły mogą być zacienione, ale jest to minimalne, bo sztuka amerykańskiego projektu tradycyjnego polega na tym, aby wyglądał jak rysunek.

Odważne czarne kontury uzupełniają duże bloki nasyconych czerwieni, błękitów i żółci.

Te kolory naprawdę mocno siedzą pod skórą, a niektórzy twierdzą, że w rezultacie tatuaże Old School starzeją się lepiej.

REALIZM

Jeśli jesteście pewni tego, że chcecie rozpocząć swoją przygodę z tatuażem w SPOSÓB BEZKOMPROMISOWY- zacznijcie z grubej rury!

Dwa podstawowe style sztuki tatuażu realizmu to realizm czarny i szary oraz realizm kolorowy. Czerń i szarość, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje wyłącznie czarno-szary atrament, tworząc efekty zbliżone do czarno-białego zdjęcia. Czarny i szary jest zdecydowanie łatwiejszy do opanowania z dwóch stylów. Poprzez wyeliminowanie koloru artysta jest w stanie skupić całą swoją uwagę na detalach i cieniowaniu.

Z drugiej strony pełnokolorowy realizm dodaje do efektu i wrażenia cały dodatkowy element. Realistyczne tatuaże w pełnym kolorze wymagają nie tylko ekstremalnego poziomu koncentracji i umiejętności, ale mogą też być dość czasochłonne. Często wymaga wielu szczegółowych warstw, aby osiągnąć ostateczne wyniki. Jednak dobrze zrobiony produkt końcowy może wyglądać wystarczająco realistycznie, aby sięgnąć i złapać!

UNDERBOOB TATTO! (głównie dla dziewczyn)

Sama idea tatuowania tego miejsca jest genialna. Jest ono dość dyskretne, tatuaż będzie widoczny tylko wtedy kiedy będziesz tego chciała. Pamiętaj, aby zaraz po umówieniu sesji u artysty, który będzie Cię tatuował- wybrać się na zakupy i uzupełnić swoją garderobę o crop topy. Na szczęście ostatnio mocno w trendzie siedzą bluzki, bluzy, koszulki odsłaniające brzuch- wybór jest olbrzymi! Możesz je zakładać nie tylko w sezonie letnim. Golf z długim rękawem, jednocześnie odsłaniający mostek na zimę? To się nazywa kompromis!

Kilka lat temu underbooby były długofalowym hitem. Rządziły wtedy projekty, umiejscowione symetrycznie. Była to najczęściej koronkowa, bardzo seksowna ornamentyka, układająca się kusząco i zalotnie pod linią biustu. Z biegiem czasu klientki studiów tatuażu, porzuciły oczywistą symetrię, kierując się ku bardziej niekonwencjonalnym rozwiązaniom.

Popularność zaczęły zdobywać prace minimalistyczne, lub zrobione w ignorancie (przed Wami wspaniała galeria róż), zaczynające się na mostku, ale wkomponowane już nie pod linią biustu, lecz między piersiami. Biżuteryjna detaliczność prac tych przyciąga spojrzenia i zwraca uwagę na kobiecy dekolt, chyba w równym stopniu do dekolt (i biust)  sam w sobie. I co dodatkowo jest dość nieczęste przy dziarach- połączone z fajnym outfitem i dobraną biżuterią nabierają naprawdę eleganckiego wydźwięku.

TATUAŻ NA RĘKĘ

Zaczyna robić się poważniej- miejsce to jest dość odkryte, a powierzchnia skóry duża. Dziarają się na rękach i chłopaki i dziewczyny. Nikogo nie szokuje już od dawna widok przechodnia z wydziaranym pełnym rękawem. W ostatnich latach coraz więcej osób zaczyna od wzorów tatuaży na ramieniu albo na ręku. Doskonale! Możliwości jest mnóstwo. Drobne kompozycje minimalistczne, składające się  kilku niezależnych, ale nawiązujących do siebie projektów, albo gruby jednorazowy, spójny- wszystkie tatuaże na rękę są modne!

MANDALE

Występują w wielu odmianach, od eleganckich damskich wzorów, które są lżejsze wizualnie niż ich męskie odpowiedniki, po delikatne, ładne tatuaże, które mogą być idealnym dopełnieniem wizerunku. Charakteryzują się się symetrią i detalicznością. Bardzo rozbudowane same w sobie, mogą być łączone z kwiatami, zwierzętami, wzorami mocno ozdobnymi- koronkami czy brylantami. Ze względu na swój kształt, pełna mandala idealnie podkreśli naturalne kształty ciała. A jeśli ją odrobinę zmodyfikujesz- wkomponuje się nawet w takie miejsca jak przedramię.

Mandala to sanskryckie słowo oznaczające „koło”. Tatuaże mandali składają się z wielu różnych nakładających się okręgów i kształtów. Ten wyjątkowy projekt reprezentuje równowagę, wieczność i doskonałość. Są to popularne wzory, choć nie ma dwóch identycznych tatuaży mandali.

Jeśli podróżowałeś po całym świecie, być może zauważyłeś symbolikę mandali w sztuce, architekturze i religii. Wybór tatuażu, który uosabia ten projekt, jest bardzo znaczącym sposobem na wprowadzenie równowagi do własnego życia.

MOTYWY KWIATOWE

Tatuaże kwiatowe to piękny, modny rodzaj tatuażu który mogą wykonywać zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Kwiaty reprezentują piękno dla większości ludzi, więc naprawdę idealnie, że zostały one przekształcone w projekty tatuaży. W kwiatach jest po prostu coś relaksującego, dającego właścicielowi poczucie absolutnego spokoju i spokoju. Zazwyczaj czują się bardziej optymistyczni, co jest rzadkim wydarzeniem dla osób zmagających się z depresją lub lękiem.

W społeczeństwie zachodnim kwiaty kojarzą się z kobiecością – konwencjonalnie używane w bukietach jako symbole miłości lub troski i często postrzegane jako zbyt delikatne dla męskich kolorów, takich jak czerń,… Użycie kwiatów w minimalistycznych tatuażach służy poszerzeniu tego skojarzenia ponad normami płci.

TATUAŻ PLEMIENNY

Kiedy większość ludzi na Zachodzie mówi o plemiennych tatuażach, mówi się o odważnych czarnych liniach i pozornie abstrakcyjnych wzorach.Plemienne tatuaże czerpią z wieków symboliki, tradycji, kultury i męskości. Dzięki odważnym gradientom i przeplatającym się wzorom wyglądają też całkiem fajnie. Tego rodzaju wzory tatuaży najlepiej sprawdzają się na górnym ramieniu lub klatce piersiowej, jak to jest w tradycji.

FALA

Pomysły na tatuaże falowe są powiązane z ideą ruchu i nieubłaganych pływów i czasu. Nigdy nie przestają podróżować, nawet gdy wydają się zupełnie nieruchome. 

Sztuka ciała falowego jest również reprezentatywna dla oceanu, miłości do morza i surfingu, ochrony przyrody lub poczucia przynależności do nadmorskich wiosek, miasteczek i miast.

Niezależnie od tego, czy jest to woda stojąca, minimalistyczny tatuaż z falą, czy fala rozbijająca się o piasek i skały, te projekty to świetne sposoby na symbolizowanie emocji. Życie może być łagodne i rześkie w prostych czasach i burzliwe w trudnych. 

Inni miłośnicy tatuażu wykorzystują japońską sztukę fal jako inspirację do projektowania tatuaży, jak słynna „Wielka fala” Katsushika Hokusai. Niektórzy używają fal jako wypełniacza w dużych tradycyjnych japońskich tatuażach, misternie dopasowując bardziej dominujące obrazy, takie jak ryby koi, smoki i kwiaty.

PALMY

Relaksujące i uspokajające tropikalne plaże zdobią kołyszące się palmy poruszane naturalną, oceaniczną bryzą. Nic dziwnego, że wiele osób uwielbia to uczucie, gdy widzą palmę, więc otrzymują tatuaż z palmą.

Co może cię zaskoczyć, to to, że do wyboru jest znacznie więcej niż tylko jedno lub dwa znaczenia tatuaży palmowych. Na tej stronie omówimy rodzaje tatuaży z palmami, które ludzie lubią otrzymywać, oraz wszystkie znaczenia, które możesz przypisać do swojego tatuażu.

Obraz tych drzew od razu nawiązuje do spokoju plaży i oceanu, przywołując na myśl spokój mniej gorączkowego życia. Ktoś, kto musi stale pracować i chciałby dodać więcej relaksu do swojego życia, może dostać tatuaż z palmą, aby od czasu do czasu przypominał sobie o spowolnieniu. 

WSCHODY I ZACHODY SŁOŃCA

Mówiąc astrologicznie, tatuaże o zachodzie słońca reprezentują część ciebie, którą pokazujesz tylko swoim bliskim przyjaciołom i rodzinie.

Pozycja słońca w czasie naszych narodzin sprawia, że ​​znak słońca jest powiązany z twoją osobowością i jest powiązany z twoim zewnętrznym ja.

Tatuaże o zachodzie słońca w ogóle oznaczają prawdę i światło .

Fakt, że słońce zachodzi, oznacza, że ​​tatuaż reprezentuje prawdę i światło lub znika, ale powróci na kolejny dzień.

Innymi słowy, tatuaże o zachodzie słońca oznaczają odrodzenie i reinkarnację .

LAS

Las jest pełen życia i tajemnic, podobnie jak symbolika jego symbolika.

Leśny tatuaż to symbol życia, spokoju i odmłodzenia. Z biegiem czasu jego znaczenie poszerzyło się. I te znaczenia były przenoszone przez czasy współczesne. Lasy nadal symbolizują wiele rzeczy, nawet w tatuażach.Ostatecznie to w mocy artysty i tego, kto dostanie tatuaż, decyduje, co to będzie oznaczać. Nawet rodzaj drzew wskazywałby na inne znaczenie niż inny rodzaj drzewa. Możesz połączyć je wszystkie w oparciu o przesłanie Twojego tatuażu. Możesz też dodać pewne elementy, które sprawią, że będzie o wiele bardziej interesujący i będzie miał głębsze poczucie znaczenia.

Oprócz różnorodności znaczeń, które można uzyskać z jednego obrazu, ma on również ten uspokajający efekt, gdy tylko na niego spojrzysz. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki może przenieść cię w to miejsce i przeprowadzić własne badanie duszy. Oczywiście istnieją projekty, które są „ciemniejsze” i mogą wywołać konsternację. Ale chodzi o to, że to taki projekt, który w jakiś sposób sprawia, że ​​CZUJESZ. Zawsze towarzyszy mu uczucie patrzenia na to; niezależnie od tego, czy znasz historię, czy nie.

DIAMENT

Podczas gdy diamenty są noszone częściej przez kobiety niż przez mężczyzn, diamentowe tatuaże są w rzeczywistości uważane za uniseks. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety widzą piękno diamentów, dlatego istnieją projekty odpowiednie dla obu płci. Niektóre kobiety dodają bardziej kobiece wzory wokół swoich diamentowych tatuaży, podczas gdy mężczyźni nadadzą swoim diamentowym tatuażom nieco bardziej męski wygląd. Oczywiście zwykły tatuaż diamentowy może również działać dla obu płci. Słowo diament pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „niezwyciężony”. Jest to dokładny obraz, ponieważ diamentów nie można zniszczyć. Kiedy używa się tego znaczenia tatuażu diamentowego, właściciel może chcieć pokazać, że nie zostanie złamany przez nic, co dzieje się w ich życiu. Może to również oznaczać, że przeżyli wiele trudnych chwil w swoim życiu.

OKO

Znaczenie tatuażu oka jest złożonym i głęboko interesującym tematem, często powiązanym z ochroną przed złymi duchami, przewodnictwem i prawdą, połączonym z duchowością i wyższą świadomością. 

Symbol oka wywodzi się ze starożytnych Egipcjan i innych starożytnych kultur, ale ma związek z bardziej artystyczną nowoczesną sztuką ciała podczas badania dwoistości, prawdy, zaufania i wiedzy.

Niezależnie od tego, czy szukasz prostego tatuażu, aby odpędzić złe duchy, czy głęboko kreatywnego nowoczesnego projektu realistycznego, wszechwiedzącego oka, istnieje szereg zmiennych, które możesz zastosować, aby przedstawić warstwy znaczeń za pomocą tego potężnego symbolu.

BLYSKAWICE

Burze to budzący podziw efekt przyciągania przeciwieństw: fronty zimnego powietrza uderzają w fronty ciepłe, reagują ładunki dodatnie i ujemne. Jeśli w tobie szaleją przeciwieństwa i sprzeczności, tatuaż z burzą jest trafnym wyrazem artystycznym.

Wielu ludzi przez całe życie kocha burze – ten zapach w powietrzu, grzmiące huki, ryczący deszcz. Mimo swojej furii mogą działać kojąco. Kiedy odtworzysz to uczucie w atramencie, nie wszyscy zrozumieją, ale burza zachowa szczególny spokój tylko dla ciebie.

Burze mogą również symbolizować autentyczność i prawdę. Rdzenni Amerykanie wierzyli, że thunderbird wystrzeliwał pioruny z oczu, aby powalić kłamców, oszustów i błądzących.

Jeśli czujesz, że jesteś pobłogosławiony wyższym celem w życiu, twoja burza z piorunami może przypominać legendy ludu celtyckiego, które dyktowały, że każda błyskawica jest święta i potężna.

PORTERTY

W ostatnich latach popularność tatuażu portretowego naprawdę eksplodowała. Możliwości jest tak wiele, że wybór może być trudny. Dobrze wykonany tatuaż portretowy może wyglądać prawie trójwymiarowo i naprawdę przyciąga wzrok.Przekonujące cechy tatuaży portretowych są w ich poczuciu realizmu. W przeciwieństwie do wielu innych stylów tatuażu, które mają abstrakcyjny wygląd, cała idea tatuażu portretowego polega na stworzeniu realistycznego projektu głowy, który wygląda na złożony, wyrafinowany i przyciąga wzrok.Jedną z najbardziej imponujących cech dobrego tatuażu portretowego jest wyrafinowany wygląd. Tatuator kładzie duży nacisk na szczegółowe cieniowanie i oświetlenie. Tworzy to portret, który wygląda tak realistycznie, jak to tylko możliwe. Niektóre są prawie jak zdjęcia. Być może jednym z największych powodów uzyskania tatuażu portretowego jest oddanie hołdu bliskiej Ci osobie.

Więcej newsów