Focus mode

50 pomysłów na małe i minimalistyczne tatuaże

Pomysły na małe i minimalistyczne tatuaże

Co musisz wiedzieć o małych tatuażach?

Zwykle uważa się, że najpopularniejsze tatuaże dla kobiet są zazwyczaj małe, minimalistyczne i delikatne. Kobiety, które mają tatuaże na dłoniach, szyi lub twarzy, można uznać za odważne i pewne siebie. Często tak właśnie jest. Chociaż mniejsze czy delikatne wzory są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie możesz ich eksponować w pracy. Mała dziarka jest zwykle pierwszą, jaką dana osoba wykona. Nierzadko zdarza się, że z każdym kolejnym tatuażem, wzory stają się większe i bardziej odważne.

Nie znaczy to jednak, że minimalistyczne projekty są złe! Wręcz przeciwnie – w dzisiejszych czasach mamy do wyboru całe mnóstwo przepięknych akcentów, które można przenieść na skórę. Wspomnieć tutaj wystarczy choćby tatuaż mikrorealistyczny – dzięki nowym maszynkom oraz tuszom – niemożliwe stało się możliwe.

W tym artykule pokażemy wam bardzo wiele pomysłów na delikatne tatuaże! 50 inspiracji czeka na Ciebie.

Jak wybrać kobiecy projekt tatuażu

No dobrze, może nie tylko kobiecy. Wiele spośród zaprezentowanych tutaj wzorów może zainspirować także mężczyzn. Jednak prawdą jest, że to zwykle płeć piękna poszukuje delikatnych, małych i często minimalistycznych ‘obrazków’.

Na początek warto się zastanowić jaki rodzaj tatuażu chcemy sobie zrobić. Wybór w tym względzie jest naprawdę spory. Od wspomnianych już wyżej mikrorealistycznych po delikatne, graficzne kompozycje. Trzeba też mieć na uwadze miejsce, w którym nowy ‘nabytek’ miałby się znajdować. Popularne są tutaj takie obszary ciała jak łopatka, przedramię, obojczyk czy też stopa i kostka. Takie umiejscowienie tatuażu sprawi, że w razie potrzeby z łatwością będzie można go zakryć ubraniem.

W przypadku pierwszego wzoru na ciele, fakt ten często ma istotne znaczenie. I to naprawdę z rozmaitych względów – nie oceniamy tego. Nawet pomimo tego, że sami preferujemy duże, skomplikowane kompozycje.

Przy wyborze (pierwszego?) tatuażu trzeba zwrócić uwagę na artystę, który miałby wykonać nasze małe dzieło sztuki. Znajdziecie wielu tatuatorów / tatuatorek, którzy zajmują się wyłącznie ‘trzaskaniem’ delikatnych, autorskich projektów.

Zazwyczaj wystarczy, że przyjdziecie do salonu z luźną koncepcją. Resztą zajmie się wybrany artysta czy też artystka. O ile oczywiście wie co robi i ma za sobą odpowiednie doświadczenie.

Zdecydowanie odradzamy wybór studia o wątłej renomie lub ludzi, którzy wykonują tatuaże w domu – bez odpowiedniego zaplecza sanitarnego.

Co mogą symbolizować minimalistyczne tatuaże?

Właściwie to… wszystko. Takie wzory są w stanie wyrazić nasz pogląd czy przekonania. Mogą być także owiane tajemnicą, a ich prawdziwe znaczenie będzie znane tylko nam. Być może będzie to wspomnienie bliskiej osoby lub ważne wydarzenie w Twoim życiu. Możliwości jest mnóstwo, ale faktem jest, że większość tatuaży powstaje w następstwie przełomowych zmian w życiu danej osoby – chociaż często nie są one tego świadome.

Nawet niewielki wzór na ciele może mieć dla nas bardzo osobiste znaczenie. Pomaga też zwykle pozbyć się bólu psychicznego na rzecz chwilowego dyskomfortu fizycznego.

To swoiste katharsis. Oczywiście nie dla każdego. Nie ma nic złego w tatuażu, który nie symbolizuje niczego szczególnego, a jest zwyczajnie pięknym, artystycznym wyrazem nas samych.

Piękne, wybrane przez nas pomysły

Dobra! Pora przedstawić wam zebrane przez nas inspiracje, które staraliśmy się opatrzyć krótkim komentarzem. Jest tu z czego wybierać, a w renomowanym studiu z pewnością przygotują dla was coś absolutnie wyjątkowego i oryginalnego. Zwykle bazując na tym co pokażecie jako wstępny pomysł.

Jeśli ktoś będzie chciał wykonać Ci kopię, uciekaj ! 🙂 To co prezentujemy ma służyć wyłącznie jako inspiracja!

1. Delikatne, minimalistyczne liście na obojczyku

Taki tatuaż z pewnością przypadnie do gustu kobietom. Szczególnie jeśli chcą się nim pochwalić tylko w wyjątkowych okazjach. Jest on delikatny, precyzyjnie wykonany i ten motyw świetnie pasuje do tego miejsca na ciele.

delikatny tatuaz
delikatny tatuaż na obojczyku

 

2.Delikatne, minimalistyczne liście na obojczyku

Wykonany w Kot Tattoo Studio tatuaż kwiatu idealnie pasuje na rękę. Lekkość tego wzoru sprawia, że ciężko oderwać od niego wzrok. A jednocześnie łatwo ukryć go pod ubraniem.

minimalistyczy tatuaż kwiatowy
Minimalistyczny tatuaż kwiatowy

 

3.Tatuaż liści w okolicach kostki

No dobra! Musimy przyznać, że ten wzór pasuje idealnie do tego miejsca. Jedyne na co musicie zwrócić uwagę to… narażenie tuszu na 'znikanie’. A wszystko to w następstwie tego, że w miejscach typu dłonie, stopy czy kostka, naskórek narażony jest na większe ryzyko ścierania.

Liście na kostke
Liscie wykonane na kostce

 

4.Mikrorealistyczny tatuaż łodygi z kwiatami

Aż ciężko uwierzyć w precyzję wykonania tego wzoru. Mały, realistyczny tatuaż doskonale wpasowuje się w miejsce jakim jest przedramię.

mikrorealizm
mikrolealizm lodyga

 

4. Mały tatuaż smoka na przedramieniu

Jeśli jesteś fanką smoków – ten tatuaż z pewnością będzie dla Ciebie odpowiedni.

tatuaż smoka

 

5. Delikatny tatuaż kwiatowy

Precyzja, wykonanie i pomysł – bardzo nam się ten tatuaż podoba. Coś czujemy, że i Tobie przypadnie do gustu ;). Świetny przykład mikrorealizmu w najlepszym wydaniu.

mały tatuaż kwiatowy

 

6. Niezbyt mały, ale urzekający

Graficzny, konturowy tatuaż kwiatów nie należy do najmniejszych. Jednak dla nas jest świetny i może posłużyć jako inspiracja do wykonania czegoś mniejszego.

graficzny tatuaz kwiatow

 

7. Delikatny tatuaż na przedramieniu

Tatuaż wykonany z samego konturu, z bardzo ostrożnym cieniowaniem. Dla nas bomba!

graficzny tatuaz kwiatowy

 

8. Delikatny tatuaż na przedramieniu

Łatwy do ewentualnego zakrycia, kwiatowy wzór wykonany na wewnętrznej stronie ramienia. Wykonany wyłącznie w szarościach i miejscu, w którym zachowa swój świeży wygląd przez lata!

konturowe kwiaty

 

9. Dwa, jednakowe damskie tatuaże

Pomysł super, wielkość odpowiednia do miejsca, a wykonanie tego tatuażu także stoi na wysokim poziomie.

dwa tatuaze mandali

 

10. Konturowy wzór na łydce

Wykonany na łydce, mały tatuaż idealnie dopasowany do miejsca.

lydka maly tatuaz

 

11. Konturowy damski tatuaż na przedramieniu

Kolejny wzór dobrze dopasowany do miejsca. Zawsze miej to na uwadze – tatuaż powinien pasować do fizjonomii ciała. Tutaj widzimy idealny przykład takiego umiejscowienia.

konturowy tatuaz na przedramieniu

 

12. Czarne gałązki na obojczykach

Delikatne tatuaże przedstawiające gałązki. Wykonane z precyzją pod obojczykami. Świetnym pomysłem jest tu umieszczenie ich symetrycznie względem siebie.

symetryczne galazki

 

13. Kobiecy tatuaż kwiatów

galazki miedzy piersiami

 

14. Graficzny, delikatny tatuaż kwiatowy

galzki

 

15. Delikatny damski tatuaż na kostce

W tym przypadku widzimy styl mikrorealistyczny w najlepszym wydaniu. Świetny pomysł na zdjęcie tatuażu.

kwiat lodyga

 

16. Motyw kwiatowy na kostce

Ten tatuaż jest mały i doskonale wpasowany do miejsca, w którym się znajduje. Z pewnością może służyć za inspirację.

kwiat na kostce

 

17. Tatuaż motyli na ramieniu

Czarna robota ;), a tak zupełnie serio – bardzo ciekawy pomysł na delikatny i dopasowany tatuaż!

tatuaż motyli

 

18. Tatuaż linearny na przedramieniu

Ciekawa interpretacja motywu twarzy. Niewielkich rozmiarów tatuaż wykonany z samych kresek, lekko surrealistyczny.

tatuaz linearny

 

19. Czarno szary tatuaż słonia

Wykonany w szarościach motyw przedstawia słonia oraz kwiatowe dodatki. Może nie jest najmniejszy, ale świetnie zlokalizowany… cóż, tatuaż ten jest bardzo seksowny. Nie da się ukryć.

tatuaż slonia na udzie

 

20. Mały tatuaż lwa na ramieniu

tatuaz lwa linearny

 

21. Delikatny tatuaż dla kobiet

Ciekawy przykład interpretacji motywu dłoni. Ten wzór jest mały, a mimo to wyraża więcej niż słowa.

tatuaż dłoni

 

22. Kobiecy tatuaż róży

Linearny, czarny wzór z niewielką ilością cieniowania. Bardzo dobrze dobrany do fizjonomii ciała. Świetna inspiracja na pierwszy lub kolejny tatuaż!

tatuaż róży

 

23. Delikatny, geometryczny wzór

Ten tatuaż prezentuje świetne połączenie delikatnego, kwiatowego wzoru z geometrycznymi kształtami. Dodatkowo jego lokalizacja także jest odpowiednia!

delikatny tatuaż

 

24. Kobiecy tatuaż na przedramieniu wykonany w czerniach

kwiatowy wzor na przedramieniu

 

25. Damski tatuaż na ramieniu

tatuaż kwiatów na ramieniu

 

26. Niewielki tatuaż dmuchawca

Ładnie dopasowany, delikatny wzór dmuchawca na kobiece ręce. Musimy przyznać, że ma w sobie coś co do nas przemawia.

dwuchwiec tatuaz

 

27. Połączenie geometrii z roślinami

Delikatny tatuaż, który został bardzo ciekawie zaprojektowany. Bardzo udany pomysł na zestawienie trójkątów z lekko cieniowanymi motywami roślin.

kwiat w trojkacie

 

28. Coś dla miłośniczek zwierzaków

Interesujące przedstawienie pupili, najwyraźniej psów właścicielki tego tatuażu.

tatauz psow

 

29. Świetny, delikatny tatuaż róży

minimalistyczna roza

 

30. Delikatny, szczegółowy tatuaż psiaka

psiak

 

30. Czarny, graficzny tatuaż z okiem

mały tatuaż

 

31. Kwiatowy motyw na żebrach

Idealnie dopasowany do miejsca, delikatny tatuaż wykonany w stylu graficznym.

motyw kwiatowy na żebrach

 

32. Graficzny tatuaż w stylu mandali

mandala graficzna

 

33. Motyw czarnego tatuażu na karku

Miejsce to niezwykle pasuje do niewielkich, delikatnych motywów dla kobiet. Dobry artysta na pewno zaproponuje wam coś oryginalnego!

tatuaz na karku

 

34. Graficzny motyw z lekkim cieniowaniem

Stopa i kostka wykorzystane w sposób perfekcyjny! Ten tatuaż jest zarówno delikatny, jak i posiada w sobie pewnego rodzaju 'pazur’. Świetna inspiracja dla wszystkich pań!

kwiaty na stopie

 

35. Graficzny motyw twarzy

Lekko surrealistyczny, niewielki tatuaż twarzy umieszczony na udzie. Wzór w tym miejscu z pewnością będzie niewidoczny, co ma swoje plus – szczególnie przy pierwszej wizycie w salonie!

pomyslowy tatuaz

 

36. Super realistyczny i mały tatuaż psa

tatuaż psiaka

 

37. Nieduży tatuaż symbolizujący znak zodiaku

tatuaz ryb zodiak

 

38. Autorska interpretacja popularnego wzoru

Ten inspirowany łapaczami snów tatuaż wykonany w stylu fineline. Delikatne, cienkie linie pasują jak ulał do miejsca, w którym się znalazły.

lapacz snow

 

39. Kwiatowy tatuaż umieszczony na żebrach

lodyga z kwiatami

 

40. Przepiękny, realistyczny i mały tatuaż oka

realistyczne oko

 

41. Kobiecy motyw na żebrach

Roślinne motywy nie tracą na popularności. Ten tatuaż to kolejny pomysł na dobre wykorzystanie miejsca na ciele.

kwiat na zebrach

 

42. Kwiat wiśni w trójkącie

Motywy tatuażu graficznego w połączeniu z delikatnym kolorem to świetny wybór.

Kwiat w trojkacie

 

43. Delikatny tatuaż graficzny dla kobiet

maly graficzny

 

44. Mały, graficzny tatuaż na karku

kark tatuaz maly

 

45. Subtelny tatuaż pod obojczykiem

trojkąs geomtria

 

46. Konturowa opaska dla kobiet

Ciekawe interpretacja kwiatowego motywu. Taki tatuaż to dobrze przemyślana wizja, wykonana przez profesjonalnego artystę. Na pewno będzie cieszyła Twoje oko przez długi czas.

opaska kwiatowa

 

47. Minimalistyczny tatuaż dla kobiet

damski tatuaz

 

48. Delikatny, konturowy tatuaż kota na ramieniu

ciekawe tatuaż

 

49. Subtelny, damski tatuaż psa z sercem

Niecodzienny pomysł na upamiętnienie swojego pupila. Graficzne połączenie serca z pyszczkiem pupila.

serce graficzne

 

50. Ciekawe, czarne tatuaże na kostkach u kobiety

tauua że na kostkach

Więcej newsów