Focus mode

Najlepsze studio tatuażu w Warszawie odc. 4 Art Force Tattoo

Siema, kolejny odcinek serii poświęcimy rozpoznawalnemu, dzięki zarówno swojej ekipie, jak i wieloletniej historii Art Force Tattoo.

Ekipa Art Force już od pierwszego roku swojego istnienia objawiła się jako bardzo mocny skład, zgarniając nagrody na TATTOOFEST Kraków 2010 w kategorii Tatuaż Mały Kolorowy, oraz TATTOOFESTIVAL Łódź 2010 III miejsce w kategorii Tatuaż Duży Kolorowy. Niestety nie udało mi się znaleźć zdjęć nagrodzonych prac. Wierzę jednak, że było grubo!

Jednak to nic straconego, ponieważ z dużą regularnością, ekipa od 12 lat prezentuje swoje prace zarówno na TATTOOFESTACH jak i Konwentach w całej Polsce. Wierzę, że zdobędą jeszcze niejedną statuetkę i przybiją niejedną piąteczkę.

Przez ponad dekadę, skład zmieniał się wielokrotnie, aby w 2022 ukształtować się następująco:

PABLO @pablo.piercing

Ojciec założyciel Art Forcu, główny motor oraz dusza studio. Ze względu na to, że kocha swoje miejsce, tam również go najczęściej znajdziecie. Oprócz bycia bossem, Pablo zajmuje się również piercingiem.  A także obsługuje studyjny laser do usuwania dziarek.

ARTUR @blady.czort./ @art.rudyk

Piękna, esencjonalna estetyka typowego oldschoolu, który zakorzenił się na stałe w tatuażowym mainstreamie. Zaskakujące jest to, że przy tak ograniczonej palecie kolorów, oraz tematów do dziarania- oldschool jest tak różnorodny. Co zatem charakteryzuje ten w wykonaniu Bladego Czorta? Jego flashe są bardzo mocno nasycone, szczególnie ciepłymi kolorami. Cieszę się że tak wszechstronny tatuator (aby dostrzec kunszt i precyzyjność w wykonywaniu dziar innymi stylami- przyjrzyjcie się podwójnemu portretowi Leona i Matyldy! Sztos?) , zdecydował się na rozwój w tym kierunku, bo już zdążył uzyskać swój unikatowy i rozpoznawalny vibe. Sprawdźcie te prace! A ode mnie już osobisty propsik za zboczone i bezkompromisowe porn dziarki!

ANTONIO SHCHERBIK @antonio_lettering

W sztuce letteringu, uważam, że najważniejsze jest idealne dobranie fontu do znaczenia. W tym kontekście, nawet kompozycja wydaje się zajmować drugoplanowe znaczenie. Antoniemu idealnie udaje się zgrać te wszystkie elementy. Pięknie skomponawana, dosadna RODZINA na męskiej klatce piersiowej- jest jednoznacznie, ciężko i dobitnie. Napis na męskich dłoniach: Valar Morghulis – Valar Dohaeris „Wszyscy muszą umrzeć – Wszyscy muszą służyć”- zrobił na mnie wyjątkowe wrażenie. Przede wszystkim wypełnił całą przestrzeń- od nadgarstków, aż po kostki. Ale też pięknie wkomponował się w tatuaże na rękach, które już posiadał klient. Antonio robi dziarki od tych najmniejszych, umiejscowionych chociażby na palcach, do dużych, pokrywających biodro, czy część pleców. Oprócz wspomnianych męskich, mocnych wrzutek, przedstawiamy kilka jego bardzo udanych damskich kompozycji.

PAULINA MOŚCIŃSKA @paulinamosci

Pierwsza damska przedstawicielka crew, jest prawdziwą zajawkowiczką. Na jej socialach oprócz wykonywanych przez nią dziarek, gotowych projektów możemy poznać inny aspekt jej twrórczości artystycznej- rysunki. Paulina maluje akwarelami, robi szkice ołówkowe, rysuje długopisem, maluje tuszem. Definitywnie kocha to co robi! Podobną różnorodność odnajdziemy w jej pracach: dark worki, realizm, outline, a nawet akwarele. Zero skrępowania odnośnie zarówno stylu, jak i tematu czy wielkości w tatuażach jej autorstwa!

FRETKA @fretkatatoo

Zwariowałam na punckie jej instagramowego profilu! Nie wiem czy będzie mnie stać na rzetelną i obiektywną analizę, ponieważ jestem zachwycona stosunkowo nowym kierunkiem rozwoju tatuażu jakim jest manga/anime tattoo.  W dalszym ciągu w Polsce jest to dość niszowe i rzadko spotykane zagadnienie. Jednak świat już jakiś czas temu ogarnął ten trend. Oprócz dziar inspirowanych japońską popkulturą, Fretka wykonuje tatuaż neotradycyjny. I to jest fajna zbieżność gatunkowa, która na pierwszy rzut oka może wydawać się niejasna. Ale każdy, kto choć raz w życiu czytał manę, wie, że tam główne skrzypce gra KRESKA. Oszczędne cieniowanie, mocne kolory, jeden główny temat dziary, to jest również wspólny mianownik. Na przykładzie prac Fretki widać to doskonale- przyjrzyjcie się męskiemu rękawowi ze Studio Ghibli- widzicie tego wilka? Czy on jest bardziej anime? Czy bardziej neotradycja? Opowiedzcie sobie sami!

A może odpowiedzią jest właśnie, typowa, autorska, niepowtarzalna estetyka Fretki!

Venom Stich? Kocham! Poza tym DRAGON BALL FOREVER!!

ANGELA BARNAT @angelabarnat

Wykonuje bardzo precyzyjne tatuaże geometryczne, abstrakcyjne, liniowe. Nie ogranicza się jednak tylko do tych gatunków, dodając do nich elementy realistyczne, lub ornamentykę. W tym kontekście, chyba nikogo nie zdziwi, że outline nie jest dla niej wyzwaniem? Wykonuje kompozycje zarówno damskie jak i męskie, każdej wielkości. Jej kreska jest pociągnięta z chirurgiczną precyzją. Jak od linijki!

Cieszę się, że miałam okazję poznać jej pracę, ponieważ wczytując się w opisy tatuaży, poznałam pojęcie suminagashi. Jest to fascynująca, japońska sztuka barwienia papieru, rozprowadzonym na powierzchni wody tuszem z olejem. W tatuażu najczęściej inspiruje to wykonywania eterycznych, zaskakujących motywów, wypełnionych czernią (na blachę!)  bransolet. Na pewno to widzieliście! Ale czy wiedzieliście jak się nazywa?

Dzięki Angela!

ROBERT CYNKIER @orsi.ink

Robert robi dobry, esencjonalny realizm, wbija go w czerniach, bielach i szarościach, nie wystrzega się jednak koloru. Zdecydowanie doskonale wychodzą mu portrety w szarościach, ale siedzą też te kolorowe, wyjątkowo perfekcyjnie wyglądają tatuaże animalistyczne (te ze zwierzątkami) w pełnym kolorze. Specjalista od dziar średnich i dużych, kompozycji damskich i męskich. Większość jego publikowanych prac to klasyka- duży realizm na ramieniu! Ja w tym czuję mocny trend, późnych lat 90, kiedy to właśnie na światowych scenach realizm przeżywał swój prawdziwy boom. Bez mieszanych technik, bez dodatkowych akcentów, kolaży- skondensowany vibe realizmu. Kto ma sentyment do tej estetyki, na pewno będzie zadowolony!

MARIUSZ JABŁOŃSKI @mariusz.jablonski

Magik od niemal każdego stylu, jaki sobie wymyślicie/ zażyczycie? Mikrorealistyczna, naprawdę mikro pszczółka? Wbita na turbo cienkich igłach- wygląda doskonale! Outlinowy, mały znak dolara na męskiej łapie? Siedzi równiutko aż miło popatrzeć! Fajnie wychodzą mu duże tatuaże realistyczne w szarościach z motywami zwierzęcymi. Motywy komiksowe, kreskówkowe- Mariusz wyczaruje wszystko!

TWOJE ULUBIONE ZŁE DECYZJE @zledecyzje

Najlepsza nazwa konta społecznościowego, jakie można nadać branży! Ja to czuję! Trochę prawdy i dużo dystansu. Jaki dziarki robi Złe Decyzje? Tatuaże graficzne, blackworks,  realizm w szarościach i czerniach, wrzutki olsdchoolowe/ tradycyjne w każdej kolorystyce, czy elementy ornamentyki. No i bobasy!

PIOTR BACZYŃSKI @piotr_baczynski

Oprócz oldskulowej tematyki Piotr wrzuca ludziom na skóry czyste zło! Jego tatuaże są nasycone kolorami krwi i gnicia! Nie jest to czysty styl tradycyjny, jest mocno podkręcony. Przynosi na myśl skojarzenie z latami 90tymi- jest trashowo, punkrockowo. A najlepsze moim zdaniem jest to, że Piotr wykonuje, powracające ostatnio do łask tribale. Jest jednak znamienna różnica, między tymi popularnymi dekady temu, a tym co spotykamy teraz. Są bardziej nierówne, rozbudowane, co nadaje im super agresywnego vibu. Nie można nie zauważyć lekkiego wpływu stylu ignorant w tych rozwiązaniach.

OLA SOJDA @sojdaola

Olschoolem ArtForce stoi! U Oli wykonacie typowy, klasyczny tatuaż tradycyjny. Ale, możecie również wykonać u niej tooth gemsy! Czym one są? Jest to czasowa biżuteria dentystyczna! Może to być klejnocik, kryształ górski lub kryształ, który nakłada się na wybrany ząb (albo zęby) za pomocą dedykowanego kleju. Najlepsze jest to, że nie jest wymagane żadne wiercenie lub inne inwazyjne rozwiązanie. Te błyskotki nakłada się wyłącznie materiałem wiążącym. Wiele osób robi to w domu, ponieważ w większości przypadków nie trzeba być ekspertem dentystycznym, aby móc to zrobić. My jednak tradycyjnie zachęcamy do usług doświadzconych profesjonalisów, takich jak Ola.

MR TOCZEK @mr.toczek

Na jego sesjach musi być naprawdę śmieszniutko! Szkoda, że preferuje wykonywanie projektów małych i średnich, bo sesje nie są długie…  (chociaż znalazłam jedną ogromną pracę na męskich plecach). Toczek oprócz tatuowania zajmuje się standupem i szczerze zachęcamy do śledzenia jego występów! A skupiając się na dziarach- co możemy dostać od tego człowieka? Soczysty, głównie outlinowy czarny oldschool. choć nie jest to oczywiście żadne ograniczenie- wystarczy zapytać i wbije Wam kolor!

 

Więcej newsów