Focus mode

Demolka Tat2

Demolka Tat2

Opowiedz proszę historię Swojego pierwszego tatuażu jaki wyszedł spod Twojej maszynki. Co przedstawiał i kto jest jest jego posiadaczem.

Po 6 miesięcznym przygotowaniu .Mój pierwszy tatuaż na kliencie zrobiłem w Tattoo.pl w Poznaniu w 1993 w Acid Shopie 🙂 Był to motyl dla pewnej dziewczyny. Tak trzęsły mi się ręce, że go nie dokończyłem, zrobił to za mnie LEGENDARNY POLDEK ,MÓJ KUMPEL.

Czy pamiętasz ten moment kiedy urodził się w Twojej głowie pomysł, żeby zacząć tatuować? Jak wyglądały Twoje początki?

Przełomowym momentem było wydanie przez Iron Maiden albumu „POWERSLAVE”, na którego okładce pól ekipy maiden byla 🙂 z tatuażami 🙂 . Pomyślałem sobie wtedy, że to jest po prostu super. Rok około 1985. Nie myślałem o tym, że sam zostanę tatuatorem, ale wiedziałem że tatuaże będą się pojawiały w moim życiu. 1 września 1993 roku stawiłem się w pracy w Tatoo.pl. Tam tatuowałem dwa lata z hakiem 🙂 Dzięki Sławkowi Frączkowi poznałem od podstaw technikę tatuowania ,oraz nauczyłem się pracy z klientem, poznałem rysunek dokładniej i wiele super rzeczy , Dwa miesiące przed rozpoczęciem pracy w Poznaniu zostałem oddelegowany do Gdańska do Huberta , przyjaciela Sławka, który szkolił mnie z zakresu rysunku i nie tylko hehe..

Czy masz jeszcze jakieś inne pasje z wyjątkiem tatuowania? Jeśli tak to jakie?

Przede wszystkim gra na bębnach. OD zawsze !:) Gram w zespole None, Backstar oraz w duecie z DJ Buhajem – TU świeża sprawa. Będę miał okazję zagrać na konwencie w Poznaniu na 30-lecie Sławka Fraczka i TATTOO.PL . Od niedawna moją drugą ogromną pasją jest nurkowanie. Razem ze Sławkiem i kilkoma innymi TYPAMI 🙂 jeździmy w różne miejsca na świecie podziwiać rafy koralowe i zwierzęta, które udaje nam się spotkać pod woda 🙂

Jak najchętniej odpoczywasz po pracy?

Po kąpieli leżę w łóżku i nic nie robię. W niedzielę chodzę cały dzień w szlafroku i jem hehe 😀

Tak naprawdę staram się każda chwile wykorzystać na ćwiczenia by poprawić wydolność mojego kręgosłupa , który ostatnio jest lekko zmęczony 🙂 lub gram z kumplami z NONE oraz Blackstar i tworzymy nowe rzeczy muzycznie. Chcę robić jak najwięcej, szkoda mi czasu na puste przeloty, które nic nie dają 🙂

Czy jest jakiś tatuator którego wyjątkowo podziwiasz? Jeśli tak to kto i dlaczego.

Gdybym wymienił jednego, skrzywdziłbym siebie 🙂 którzy są dla mnie wartościowi jest ich tak wielu 🙂 Chociaż moim stylem są tatuaże cieniowane, każdy styl i każdy tatuaż daje mi jakąś lekcję. Przez prawie 30 lat mojej pracy poznałem wielu tatuatorów reprezentujących przeróżne style, których bardzo cenię.

Od jakich tatuatorów masz na ciele tatuaże? 

Najwięcej od Sławka Frączka z Tatoo.pl. Andrzej Leniu Leńczuk, Paweł Gawkowski, Paweł Wyrębiak, Jasno Tatoo, Zappa, Grzeh Biedrzycki i ostatnio Sally Nassar.

Czy Twoim zdaniem każdy tatuator powinien potrafić malować i stale doskonalić tę umiejętność?

Tak !! kiedy ja zaczynałem, poziom artystyczny był niski (poza pewnymi wyjątkami :)) i trzeba było poświęcić dużo czasu i pracy, aby być jak najlepszym 🙂 Ja cały czas muszę się szkolić, pracować nad rysunkiem, mieć oko na to co się dziej na scenie tatuatorskiej. Być przygotowanym do pracy , to bardzo ważne 🙂

Myślę, że wciąż jest to podstawa od której zaczynamy. Jeśli ktoś nie potrafi rysować/malować to ma marne szanse na przebicie się na rynku tatuatorskim.

Gdy słyszysz hasło, w odniesieniu do tatuaży, brzmiące “jak to na starość będzie wyglądało?”, to co wtedy myślisz?

I don’t fucking care :DD

Demolka Studio Tat2  Tomasz Molka  Tel 603 465 327  Bydgoszcz