Focus mode

Duże tatuaże męskie- ponad 100 pomysłów na rękaw!

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, można bezpiecznie założyć, że większość poznanych młodych ludzi będzie miała na sobie jakąś dziarkę. Ale nawet w 2022,  gdy tatuaże stają się coraz bardziej powszechne- duże projekty są wciąż domeną nielicznych. To zdecydowanie mniejsza grupa ludzi, którzy nie tylko kochają tatuaże, ale są również chętni do podjęcia tego, co jest dość dużym przedsięwzięciem. Jeśli zastanawiasz się nad zrobieniem sobie dużego tatuażu, oto absolutnie ostateczny przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć. Jeśli masz pytanie dotyczące wykonania dużego tatuażu, jesteśmy tutaj, aby na nie odpowiedzieć.

CZY NAPRAWDĘ CHCESZ MIEĆ DUŻY TATUAŻ?

Kiedy przeglądasz Instagram późno w nocy, patrząc na wszystkie niesamowite, piękne, duże tatuaże, możesz łatwo się w nich zakochać. Niektóre projekty na całe plecy, ręce, lub nogi są obłędne.  Ale zanim zarezerwujesz wizytę na tatuaż, dobrze jest zrobić głęboki wdech i upewnić się, że naprawdę chcesz mieć duży tatuaż. 

Ale właściwie, czym poza skalą, wielkością- różnią się tatuaże duże od małych? Czy pomiędzy nimi istnieje w ogóle jakaś różnica? 

Wydaje nam się, że tak. Postaraj się odpowiedzieć na wszystkie z tych pytań i wtedy będziesz wiedział na czym naprawdę stoisz.

CZY MAM HAJS NA DUŻY PROJEKT?

Im większy jest tatuaż i im więcej czasu wymaga jego wykonanie, tym droższy będzie. Jeśli pójdziesz do renomowanego studia i zrobisz bardzo duży tatuaż, może to kosztować nawet w tysiącach. Pokrycie całych, dużych męskich pleców to na pewno więcej niż 5-6 sesji. To samo dotyczy rękawów czy nogawek.

Jeśli pomysł wydania większego hajsu na tatuaż jest dla Ciebie niedorzeczny, duże tatuaże mogą nie być tym, czego szukasz. W końcu płacisz za coś, co będzie na Twoim ciele do końca życia. To nie jest miejsce na cięcie kosztów lub szukanie opcji budżetowych.

CZY JESTEM GOTOWA WYGLĄDAĆ NA WYTATUOWANEGO WARIATA?

Jeśli masz jeden lub nawet kilka niewielkich tatuaży, nawet na częściach ciała, które są bardzo widoczne, takie jak ramiona, mogą być osoby, które zauważą i będą mieć z tym problem. Ale w większości przypadków nie będzie to miało dużego wpływu w sposobie, w jaki patrzysz na świat zewnętrzny. Ale kiedy już masz na sobie więcej dziar, albo są one większe, zmienia się Twój całkowity wizerunek, stajesz się „osobą wytatuowaną” w oczach nieznajomych, którzy zobaczą twoje tatuaże nawet przez szybkie spojrzenie na ciebie (chyba że znajdują się one w takim miejscu jak twoje plecy). 

Mi ta szufladka nigdy nie przeszkadzała, nawet jeśli nie identyfikuje swojej osoby jako “ta z tatuażam”, ale dla innych będzie to przełom.  Ponieważ może to  ograniczy twoją zdolność do pracy w niektórych miejscach i może być problemem dla Twojej rodziny lub członków społeczności. Tak czy inaczej, warto się nad tym zastanowić.

CZY MOGĘ DBAĆ O SWOJĄ DZIARĘ PRZEZ RESZTĘ ŻYCIAI?

Często, gdy ludzie myślą o pielęgnacji lub aspektach zdrowotnych tatuażu, skupiają się na samym spotkaniu z tatuatorem i na przykład bólu związanym z sesją. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​duży tatuaż to coś, o co będziesz musiał dbać przez całe życie. Nie tylko będzie boleć i wymagać intensywnej pielęgnacji przez dwa do czterech tygodni bezpośrednio po zrobieniu tatuażu, ale także będziesz musiał dbać o niego do końca życia, jeśli chcesz, aby wyglądał dobrze i nie wyblakł zbyt wiele. Oznacza to między innymi bycie mega ostrożnym na słońcu, konieczność używania filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli jesteś typem, który odrzuca ideę ochrony przeciwsłonecznej jako całości, prawdopodobnie nie jesteś gotowy na duży tatuaż.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZED WYDZIARANIEM SOBIE CZEGOŚ DUŻEGO?

Ok, więc odpowiedziałeś „tak” na wszystkie powyższe pytania. Jesteś gotowy na duży tatuaż. Umówisz się na to spotkanie. Oto, co powinieneś wiedzieć, zanim wejdziesz do studia.

BÓL

Po pierwsze – tak, możesz będzie boleć . Niektóre obszary są bardziej bolesne niż inne (na przykład okolice pach). Jeśli masz bardzo niski próg bólu, być może powinieneś rozważyć unikanie wykonywania bardzo dużych tatuaży na tych obszarach. Mając to na uwadze, ból związany z wykonaniem tatuażu jest tymczasowy, a jego chwała i piękno wieczne! Jesteś w stanie to przejść?

PRZYGOTOWANIE

Aby pomóc Ci przejść przez dziaranie, uprzedzamy- odpowiednio się przygotuj. Możesz przynieść coś do zrobienia/przeczytania/oglądania, ale także przyprowadzić na wizytę przyjaciela – nadejdzie moment, kiedy twój mózg się zmęczy i nie będziesz już mógł się rozpraszać. Przynieś trochę przekąsek i coś do picia. Pomoże to utrzymać wysoki poziom cukru we krwi, ale nie zapobiegnie ogromnemu załamaniu adrenaliny/cukru, które następuje po pięciu godzinach na stole. Ogarniesz to?

POŚWIĘCENIE WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI CZASU

Zrobienie dużego tatuażu wpłynie na Ciebie bardziej niż tylko w dniu, w którym go zrobisz. Zrobienie dużego tatuażu może naprawdę nadwyrężyć całe ciało. Upewnij się, że możesz dobrze odpocząć poprzedzającej sesje nocy. W dzień zjedz coś i pij dużo płynów. Nie rób żadnych planów po zakończeniu dziarania  – pozwól swojemu ciału odpocząć i zagoić się. Znajdziesz tyle wolnego?

WIELE SESJI

I oczywiście zawsze istnieje bardzo realna możliwość, że będziesz musiał wykonać swój duży tatuaż w wielu sesjach, zwłaszcza gdy staje się większy i bardziej skomplikowany wizualnie. Na przykład bardzo często zaczyna się od obrysowania przed przejściem do koloru i cieniowania w późniejszych sesjach. Jeśli tak się stanie, tatuaż będzie jeszcze większym zobowiązaniem.

Nie zapomnij porozmawiać ze swoim tatuatorem przed wykonaniem tatuażu, aby upewnić się, że dokładnie wiesz, co się dzieje, i nie natkniesz się na żadne nieoczekiwane niespodzianki. Jeśli nie jesteś gotowy na chodzenie z niedokończonym tatuażem przez kilka miesięcy, być może będziesz musiał ograniczyć się pod względem rozmiaru i złożoności.

Mam mnóstwo znajomych i przyjaciół, którzy swoje projekty robili latami. Dosłownie! Bierzesz to pod uwagę?

WYBÓR MIEJSCA

Jeśli chodzi o wybieranie miejsca do dużych tatuaży, istnieją różne kwestie, o których być może nie musiałeś myśleć w przypadku mniejszych tatuaży. Ponieważ kiedy zaczniesz robić duże tatuaże, musisz zacząć myśleć holistycznie, traktując całą skórę na ciele jako swoistego rodzaju płótno do tatuażu. Więc jeśli wiesz, że chcesz mieć duży tatuaż na ramieniu, spróbuj wyobrazić sobie, jak może wyglądać obok innych tatuaży. Pojedyńczy duży wrzut na środek pleców może być złym pomysłem, ponieważ utrudni Ci to późniejsze dopasowanie większej liczby tatuaży na plecach – jeśli to jest coś, co chcesz zrobić. Chyba, że lecisz od razu z całością.

W końcu tylko niektóre części Twojego ciała mają wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić bardzo duże tatuaże. Na przykład plecy, tułów i uda świetnie nadają się do dużych wrzutów. Ramiona są dobre, jeśli chcesz mieć “rękawy”. Ale jeśli chcesz mieć duży tatuaż na szyi lub dłoni, powiedzmy, musisz być przygotowany na to, że zajmie więcej miejsca, kontynuując na ramionach lub na ramieniu.

Więc jeśli wiesz, że chcesz robić naprawdę duże dziary- tatuaże na plecach, tatuaże na klatce piersiowej i rękawy prawdopodobnie będą najlepszym wyborem. Tylko spójrz jak prezentują się te projekty!

REALISTYCZNE RĘKAWY

Realizm, czasami określany również jako fotorealizm, to termin w świecie sztuki, który odnosi się do szczegółowych i dokładnych reprezentacji obrazów z prawdziwego życia. Aby zrozumieć ideę tatuaży realizmu, należy spojrzeć na sztukę szerzej. W szczególności pomocne będzie poznanie szkoły realizmu, która zaczęła się pojawiać we Francji w połowie XIX wieku. Celem było, aby artyści szkoleni w tej dyscyplinie tworzyli sztukę, która była tak bardzo podobna do prawdziwego życia, że ​​praktycznie wydawała się fotografią. Mając to na uwadze, masz teraz wyobrażenie o tym, o co chodzi w tych dziarach. Z resztą wystarczy spojrzeć.

DZIKIE ZWIERZĘTA

Można rozpisać się o tym, co dokładnie symbolizują dzikie zwierzęta- król dżungli, lew symbol królewskiej dominacji i siły, drapieżny i odważny tygrys, sprytny wąż. Ale przecież wszyscy to wiemy. Skupmy się lepiej na wspaniałej precyzji wykonania tych prac, wielkości projektów, oraz super dopasowaniu do ciała. Innym obrazem jest wertykalna kompozycja na ręku, a czym innym dosadna i olbrzymia na plecach. Nie wiem co mnie bardziej zachwyca, potężne kły tygrysa, które są tak realistyczne, że masz wrażenie, że zaraz usłyszysz jego warkot, czy gąszcza, przez które przedziera się tygrys, a ja niemal słyszę ich szelest. Dzikie zwierzęta dają olbrzymie możliwości tematyczne i kompozycyjne.

TATUAŻE JAPOŃSKIE

Wśród popularnych stylów tatuażu tatuaże japońskie należą do najpopularniejszych i łatwo rozpoznawalnych.

Projekty używane w japońskich tatuażach są wyraźne, zawierają mieszankę znaczenia kulturowego i szczegółowej pracy liniowej. Współczesne japońskie tatuaże wykorzystują nowoczesną technikę tatuowania i inne formy tematyczne. Dowolność kolorystyczna i kompozycyjna pozwala na stworzenie naprawdę spektakularnych dzieł.

Jedno, co się jednak nie zmienia, jeśli chodzi o japońskie tatuaże, to fakt, że tematyka jest zakorzeniona w japońskiej kulturze. Najpopularniejsze motywy występujące w japońskich tatuażach to tatuaże z rybami Koi, gejsze, smoki, maski Hanya, tygrysy, samuraje.

TATUAŻE MITOLOGICZNE

Spektakularnie wyglądają przedstawienia bóstw w stylu portretu realistycznego, lub  tatuaże z szeroko pojętej mitologii greckiej, czyli opowieści i legend. Reprezentują jakieś konkretne bóstwo i wszystko, co z nimi związane, albo wykorzystują elementy tła do reprezentowania słynnej mitologicznej historii.

Są one zwykle wykonywane czarnym tuszem i bardzo rzadko wykonywane są w kolorze, przez co wydają się hiperrealistyczne. Efekt ten można osiągnąć poprzez mocne cieniowanie i użycie białego atramentu, aby zrównoważyć ciężką czerń i stworzyć efekt iluzji. Ten styl greckiego mitologicznego tatuażu przypomina posągi, które widzisz w muzeach. Tatuaż ożywa i może wyglądać tak realistycznie, że wydaje się, że masz na sobie prawdziwą rzeźbę.

 

KOBIECE PORTRETY

Portrety mogą również dobrze komponować się z innymi elementami, tworząc naprawdę oryginalny tatuaż. Możesz zrobić portretowe tatuaże, używając prostego tła. Możesz też połączyć go ze scenerią w tle lub dodać jakieś inne bardziej lub mniej artystyczne wizje. Istnieje wiele wspaniałych sposobów tworzenia portretów, przejrzyj galerię i zainspiruj się czymś wyjątkowym.

Dzięki wspaniałej technologii, którą mamy dzisiaj, łatwiej niż kiedykolwiek uzyskać niesamowity realistyczny portret. Dzięki dzisiejszej technologii możesz dosłownie przekształcić zdjęcie w tatuaż portretowy, a niektóre tatuaże są tak realistyczne, że trudno odróżnić zdjęcie od dziary. Piękno kobiet samo w sobie jest cudowne, a w połączeniu z dobrze wykonaną dziarą- naprawdę zachwyca. Spójrz!

TATUAŻE CHICANO

„Śmiej się teraz, płacz później”- czyli coś Chicano! Tatuaże Chicano z ich kultową, cienką linią czerni i szarości, realistycznym wyglądem i bogatą historią w obrazach należą do najlepszych tatuaży na świecie. Mogą reprezentować wiele różnych elementów z rodziny, sąsiedztwa, kultury, emocji i wspomnień. Charakterystyczne dla tatuaży chicano są czarno-szary kolor, drobne linie, szczegółowe i miękkie cieniowanie. Tatuaże Chicano regularnie zawierają realistyczne portrety, symbole religijne, kulturowe, gangi i liternictwo. Tatuaże Chicano stały się sławne w LA dzięki kulturze ulicznej Chicano, ale większość wzorów Chicano powstała w więzieniu. Jako bardzo wpływowy styl tatuażu, tatuaże chicano pomogły rozwinąć i zainspirować wiele różnych stylów tatuażu, od portretów i realizmu po tatuaże czarne i szare.

TATUAŻE Z KRAJOBRAZAMI

Każdy z nas był kiedyś z miejscu, którego krajobraz, pejzaż zapierał dech w piersiach. Natura i jej piękno są niesamowite- od spokojnych jezior, majestatycznych gór, po spienione fale mórz i oceanów czy tajemnicze lasy i dżungle. To jest mnogość tematów do zrealizowania, i co najważniejsze- coraz bardziej modny i popularny temat na tatuaż. Kolorowe kwiaty i kolibry zostawmy na damskie, lekkie, seksowne kompozycje, i przyjrzyjmy się czym może zainspirować przyroda.

Dodatkowym plusem jest możliwość łączenia w kompozycje różnych tematów, nadając im indywidualnego dla Ciebie, osobistego znaczenia.

Więcej newsów