Focus mode

Gdzie zrobic tatuaż? I jak zadbac?

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza wizyta w salonie tatuażu, czy masz już inne tatuaże, warto sprawdzić, które części ciała są najlepszym wyborem. Szczególnie ważny jest tutaj ból, choć zależy to od indywidualnych upodobań. Zadbaj też o to, aby pewne części ciała łatwiej schować pod ubraniem, co jest szczególnie ważne w sytuacjach formalnych. Przedstawiamy listę najlepszych miejsc na tatuaż oraz wskazówki, którymi należy się kierować przy wyborze miejsca.

Czym się kierować przy wyborze salonu tatuażu?

Zanim zdecydujesz się na konkretną lokalizację, upewnij się, że jest to dobry wybór. Czasami zapominamy, że tatuaż jest na całe życie, a nie tylko ozdobą na kilka lat. Nie tylko wzór jest tutaj ważny. Zastanów się, czy możesz ukryć tatuaż w określonym miejscu, na przykład pod długim rękawem lub długą nogawką. Pamiętaj, że tatuowaniu może towarzyszyć niewielki lub silny ból. Niektóre miejsca są bardziej bolesne, a Twój tatuażysta na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości. Niektóre techniki z umieszczaniem, takie jak żebra, mogą być bardzo stresujące, szczególnie w przypadku pierwszego tatuażu.

Jeśli czeka Cię pierwsza wizyta w salonie tatuażu, lepiej wybrać miejsce z listy najmniej bolesnych. Próg bólu każdego jest inny i trudno dokładnie przewidzieć, jak zareaguje twoje ciało. Czasami może to być trudne do zniesienia, a czasami po prostu czujesz lekkie mrowienie. Wybór miejsca tatuażu jest jednoznacznie związany ze wzorem, który chcesz wykonać samodzielnie. Niektóre tatuaże działają najlepiej na nadgarstkach i wewnętrznej stronie łokci, podczas gdy inne na klatce piersiowej, a niektóre tatuaże najlepiej działają na wewnętrznej stronie ud. Rozmiar ma znaczenie, podobnie jak forma i koncepcja. Więc zanim zdecydujesz się na tatuaż w jakimś miejscu, wyobraź sobie jak będzie wyglądał i czy Ci się spodoba. Jak możesz to robić? Wydrukuj i wytnij wzór, a następnie przenieś go na skórę. Dzięki temu sam zdecydujesz, czy czujesz się komfortowo z tatuażem w określonym miejscu.

Tatuażysta również udziela porad w tej kwestii

Personel salonu tatuażu ma doskonałe wyczucie estetyki i wie, jak wkomponować tatuaż w określone miejsce, aby efekt był fenomenalny. Przed tatuowaniem zawsze dołączają naklejki, które pozwalają określić, jak będzie wyglądał projekt i jak pasuje do określonej części ciała. Jeśli ci się nie podoba, możesz zmienić miejsce. Gdzie można zrobić sobie tatuaż? Wzór można umieścić w różnych miejscach zgodnie z własnymi preferencjami. Mówiąc najprościej, możesz wytatuować dowolną część ciała. dłonie – dłonie, nadgarstki, ramiona, przedramiona nogi pośladki, wewnętrzne i zewnętrzne uda, podudzia, stopy ciało – klatka piersiowa, plecy, brzuch. Uwaga – ból w żebrach i kręgosłupie podczas pierwszego tatuażu może być nie do zniesienia. głowa i szyja – szyja, szyja, skóra twarzy, skóra głowy, wnętrze ust. Nie zaleca się tatuowania oczu może to spowodować utratę wzroku i niewielu tatuatorów się z tym zgodzi. Pamiętaj, że tatuowanie może być w niektórych miejscach bardziej bolesne.

Zapytaj o radę w salonie tatuażu i upewnij się, że nieprzyjemne objawy w wybranym miejscu nie przekraczają Twoich granic.

Która część ciała nadaje się na pierwszy tatuaż? Do wykonania takiego tatuażu należy wybrać miejsce, w którym tatuaż nie jest zbyt bolesny. Ogólnie rzecz biorąc, obszary o większej masie tłuszczowej i mięśniowej są lepszym wyborem niż obszary, w których kość znajduje się blisko skóry. Dlatego tatuaż na żebrach jest znacznie mniej przyjemny niż na przykład na dłoniach. Niektóre miejscarównież bardzo nerwowe, więc uda nie najlepszym wyborem na pierwszy tatuaż. Ale jeśli naprawdę chcesz pokryć takie miejsce tatuażem, możesz go wybrać. Sesja nie powinna trwać dłużej niż kilka godzin, tatuażysta może być poproszony o robienie przerw, co znacznie zmniejszy ból. Jak dbać o tatuaż? Aby tatuaż dłużej zachował piękno, należy o niego odpowiednio dbać. Skóra w miejscu tatuażu jest bardziej wrażliwa i może być również sucha.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na codzienną pielęgnację tego obszaru.

Najważniejsze jest nawilżenie i natłuszczenie. W pierwszych dniach wytatuowane miejsce na ciele należy myć co 2-3 godziny, a następnie smarować kremem lub masłem. Po rekonwalescencji wystarczy to robić po każdej kąpieli, a optymalnie 2 razy dziennie. Dodatkowo trzeba pamiętać o kremie z filtrem. Pod wpływem promieniowania UV i nadmiernego ciepła tatuaż może blaknąć – cząsteczki tuszu zaczynają migrować, przez co wzór traci na wartości. Jak to wygląda? Czarny atrament zmienia kolor na ciemnoniebieski lub zielony, co często możemy zobaczyć na ulicach.

Przed zakupem określonego produktu kosmetycznego sprawdź, czy nie wywołuje on u Ciebie reakcji alergicznej.

W naszej ofercie znajdziesz naturalne, sprawdzone produkty pielęgnacyjne zarówno w pierwszych dniach, jak i wtedy, gdy tatuaż się goi i wymaga mniej pielęgnacji. Neba – Polskie naturalne kosmetyki do tatuażu Zadbaj o odpowiednią pielęgnację, niezależnie od tego, jaką część ciała chcesz wytatuować. Każde miejsce wymaga Twojej opieki. Stworzyliśmy wyjątkowe kosmetyki z naturalnymi, wegańskimi składnikami, które pomogą zarówno w okresie gojenia, jak i po nim. Mydło w pianie, krem ​​i masło gwarantują długotrwały i efektowny tatuaż.

Więcej newsów