Focus mode

Najlepsze studio tatuażu w Warszawie odc. 1 Noir Tattoo Studio by Julia Szewczykowska

Jak znaleźć dobrego tatuatora?

Przeglądanie portfolio artysty jest kluczem do sukcesu, aby wybrać odpowiedniego dla siebie artystę. Chcesz się upewnić, że tatuatorzy, których rozważasz, mają odpowiedni poziom umiejętności i mogą stworzyć projekt, który chcesz?  W dokładnie takim stylu, jaki chcesz? Przy obecnym poziomie rozwoju branży, tatuatorzy specjalizują się w kilku stylach tatuowania- warto sprawdzić, czy technika i styl dziarania jest tym czego szukasz. Jeśli artysta specjalizuje się wyłącznie w projektach abstrakcyjnych, może nie być odpowiednią osobą do stworzenia fotorealistycznego portretu.

Warto sprawdzić media społecznościowe, witryny internetowe, gdzie tatuatorzy zamieszczają swoje prace. Zrobiliśmy to za Was.

Jak znaleźć odpowiedni salon tatuażu?

Czasami najlepszym źródłem do znalezienia dobrego salonu są Twoi przyjaciele i rodzina. Jeśli znasz kogoś, kto jest wytatuowany i jest zadowolony ze swojej dziary, najłatwiej jest zapytać, dokąd się udał, i zacząć szukać tego miejsca, aby sprawdzić, czy może być również dla Ciebie! Może to być również świetny sposób na zapoznanie się z jakością pracy, jaką wykonują artyści w salonie. Zwłaszcza jeśli znasz więcej niż jedną osobę, która została wytatuowana z tego samego miejsca.

A jeśli to Twój pierwszy tatuaż, zapytaj znajomego lub krewnego o ich doświadczenie może być również świetnym sposobem, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze salonu tatuażu?

Ostatecznie może nie mieć znaczenia, jak wygląda sam salon i gdzie jest zlokalizowany. Dla wykonanie dobrej pracy, czasami warto jest przejechać cały kraj. Jednak bliskość salonu tatuażu wiele ułatwia. Można sprawdzić jaki panuje tam klimat, umówić się na konsultacje, czy po prostu mieć bezpośredni (nie internetowy) kontakt z ludźmi, którzy tam pracują.

Dla wielu częścią wyboru pracowni jest znalezienie miejsca, które nie tylko pasuje do ich estetyki, ale także sprawia, że ​​czują się najbardziej komfortowo. Jeśli nie czujesz się komfortowo lub czujesz się nie na miejscu, ponieważ Twój styl jest zupełnie inny niż w studiu- możesz czuć dyskomfort.

Jak wybrać bezpieczny salon tatuażu?

Być może ważniejsze niż sprawdzenie stylu lub estetyki pracowni jest upewnienie się, że wnętrze salonu jest czyste, sanitarne i dobrze utrzymane. Przechadzając się po salonie, zadaj sobie następujące pytania:

Czy salon tatuażu jest czysty?

Jak wyglądają ściany i podłogi?

Czy pokój jest dobrze oświetlony?

Czy jest to dobrze utrzymany obiekt?

Jeśli widzisz porozrzucane igły i plamy w całym miejscu- krótko: uciekaj!

Krokiem dalej w przyjrzenie się wnętrzu studia jest sprawdzenie ich wyposażenia. Każdy legalny salon tatuażu potrzebuje sprzętu, w tym łóżka do tatuażu, wysterylizowanych igieł, wysterylizowanego tuszu, rękawiczek i innych narzędzi, aby zapewnić bezpieczne i wolne od ryzyka środowisko pracy.

Przegląd chciałabym zacząć od względnie nowego na warszawskiej scenie studia NOIR Tattoo Studio. Jego założycielka Julia Szewczykowska, jest doświadczoną i rozpoznawalną tatuatroką, która przez lata współpracowała z również warszawskim studio Junior Ink. 

Na chwilę obecną studio Noir współpracuje z 9 tatuatorami, oraz różnymi guest spoterami. Taka ekipa, rezprezentuje mnóstwo styli, gatunków i technik tatuowania. Jedno co ich łączy- to wysoki poziom techniczny i zauważalny, bezustanny rozwój umiejętności. Z ciekawostek- w Noir możemy wykonać też makijaż permanentny.

JULIA SZEWCZYKOWSKA @juliaszewczykowska.

Przez lata, Julia miała okazję szlifować swoje umiejętności w różnych stylach. Dzisiaj pracuje głównie w czerniach i szarościach, chociaż spod grubych konturów niektórych prac, widać słabość do stylistyki neotradycyjnej. Jak czasami zaznacza na swoim instagramie, publikując swoje zagojone już prace z przeszłości “czasem tęskni za kolorami”.

Pozostaje jednak w spójnej estetyce czerni i szarości, realizując w niej realizm, tatuaż neotradycyjny, fineline, blackwork, dotwork i wiele wiele innych.

Julia realizuje projekty od małych, do wielkich kompozycji na całe plecy, czy rękawy. Motywy florystyczne, przeplatają się z portretami, ujęciami postaci z filmów i kreskówek, zwierząt.

Kreska jest idealna, prosta, estetyczna, cienie położone precyzyjnie i równomiernie. Kompozycje przemyślane pod kątem i artystycznym i anatomicznym. Z resztą… zobaczcie sami…

VIOLA JAKUCZEK @violajakuczek

Viola podobnie jak Julia, specjalizuje się w tatuażach szarych i czarno- białych. Większość jej prac to projekty małe i średnie, choć coraz częśćiej pojawiają się większe kompozycje. Preferowane przez nią style to fineline, realizm, mikrorealizm, szara neotradycja, abstrakcje. Viola robi również covery. W swoich projektach miesza i łączy style, nie zamykając się w kanonie. Jej prace mają niesamowitą lekkość i przejrzystość. Przede wszystkim są mega dopracowane technicznie.

 

KOŁOMNIE @kolomnie

Kolejna reprezentantka NOIR specjalizująca się w czerniach i szarościach. Z prac Izabeli przebija zamiłowanie do sztuki, oaz ogólnie szeroko pojętej estetyki. Gatunkowo nie ma u niej również żadnych ograniczeń- równie dobrze wychodzą jej blackworki jak i ostatnio bardzo popularne mikrorealizmy,  podejmuje się też coverów. Moje serce zdobyła damska kompozycja na klatce piersiowej. Jest to jeden z moich ulubionych tatuaży, wykonanych ostatnio w Polsce. Uwielbiam!

MARTA MARTOVSKA @martovska.tattoo

Marta to kolejna członkini ekipy NOIR której zajawką są blackworki. Czy się różni jest styl? Marta używa stosunkowo więcej czerni, jest kontury są nieco grubsze, idące w stronę bardziej neotradycji, czy oldschoolu, niż fineline’u. Sprawia to, że jej tatuaże mają nieco mocniejszy vibe. Tematycznie motywy zwierzęce przeplatają się z florystycznymi. Jej tatuaże są małe lub średnie.

KALINA PIOTROWSKA @viburnum_tattoo

Specjalizacją Kaliny są małe i średnie projekty w klimacie fineline i outline, choć pięknie wychodzą jej też mikrorealistyczne maleństwa. Wykonacie u niej napisy, seksowne damskie wrzutki, tatuaże choć minimalne w formie to bardzo ekspresyjne i symboliczne (tak jak portret rodziny, czy całująca się para)- jest odważnie!

 

JOAN JAGUAR @joan.jaguar

Na pierwszy rzut oka, te małe i średnie, czarne i szare tatuaże mają w sobie coś magnetyzującego. Są niesamowicie hipnotyzujące. Lekkość ich formy kontrastuje z ich tematami. Z projektów przebija zamiłowanie do sztuki i szeroko pojętej estetyki artystycznej. Czy pomyśleliście kiedykolwiek o tym, że obraz Beksińskiego może wyglądać równie „lekko”, nie tracąc jednocześnie na swoim złowrogim, niepokojącym wyrazie? Wspaniałe wyważenie pomiędzy ładunkiem a formą!

MARIA RABTSAVA @maryink888

Maria wykonuje mega kobiece, biżuteryjne niemal tatuaże. Są pięknie dopasowane do ciała, idealnie komponujące się z sylwetką. Bardzo lekki kontur, subtelne kompozycje- to jej finelinowy styl. Chociaż równie dobrze wychodzą jej motywy mikrorealistyczne- to w finelinie, połączonym czasem z geometrią, czasem innymi elementami- spełnia się idealnie. Widoczne są przeplatające się motywy florystyczne, między innymi kultowy kwiat lotosu. Te tatuaże są najmocniejszym trendem lata 2022.

 

SZU @szutattoo

Sama nie wiem, jak podsumować prace Szu. Tu jest taka różnorodność! Tyle odmiennych projektów, kompozycji, styli! Mimo, że kolorów w jego pracach jest nadal stosunkowo mało, to myślę, że piękne newschoolowe serce jest chyba jego najbardziej wyrazistą pracą. Kolor jest wbity idealnie, aż soczysty! Mam nadzieję, że Szu będzie zmierzał w tym kierunku, bo jest prawdziwym kotem. Poza tym realizm, mikrorealizm, abstrakcja, blackworki, czy ujęcia z kultury takie jak sceny z kultowego komiksu Maus, czy Naruto.

 

PANNA DOBRA @pannadobra

Wspaniałe średnie, lub duże, nasycone kolorami kompozycje. Gruby kontur, odważne mieszanie kolorów, istna esencja neotradycyjnego stylu. Jej prace są spektakularne przemyślane w każdym detalu. Kontury są prowadzone niemal z chirurgiczną precyzją. Nawet jeśli podejmuje się wykonania tatuaży na trudniejszych miejscach, takich jak szyja czy stopa- wychodzą one genialnie- równomierne wypełnienie, płynne przejścia kolorystyczne. Mimo, że sama nie jestem fanką neotradycji- to jej prace chwytają mnie za serce. Idealne Art Noveau w tatuażu!

NEOTRADYCYJNY MACIEJ @neotradycyjny_maciej

Drugi studyjny magik od neotradycji. Błyskotliwe i dramatyczne kolory, często w odcieniach przywodzących na myśl wiktoriańskie aksamity, bujne klejnoty lub odcienie opadłych liści jesienią, połączone z bogatymi detalami, takimi jak perły i delikatna koronka (lub w wydaniu Maćka- błyszczące tygrysie kły) – to często przychodzi na myśl, gdy myśli się o stylu neotradycyjnym. W tej wersji najbardziej ekstrawaganckie estetyka w tatuowaniu, łączy styl łączy techniki neo z bardziej nowoczesnym i wymiarowym podejściem.

ANITA LEONARSKA @anitaleonarska.pmu

Makijaż permanentny odnosi się do tatuaży kosmetycznych, które pozwalają odtworzyć ulubiony makijaż w sposób półtrwały. Są szanse, że już słyszałeś o microbladingu. Dzięki gwałtownie eksplodującemu zainteresowaniu tematem w ciągu ostatnich kilku lat technika tatuażu brwi stała się mega popularna. Ale brwi to dopiero początek. Makijaż permanentny możesz zrobić również na ustach- podkreślając ich kontur, albo zmieniając kolor odpowiednim wypełnieniem

Jest to wspaniała opcja dla tych, którzy pragną codziennego makijażu, który nie wymaga poświęcania czasu.

A jakie jest lepsze miejsce na makijaż trwały, niż studio tatuażu?

Więcej newsów