Focus mode

Jak najlepiej zarządzać studiem tatuażu?

Branża tatuażu rozwija się kompleksowo nie tylko pod kątem artystycznym, ale też biznesowym. Coraz częściej chcemy ułatwić sobie prowadzenie biznesu, żeby móc się skupić na kreatywnym aspekcie naszej pracy. Mimo wszystko dużą część czasu zabiera nam promocja sztuki, kontakt z klientem, zarządzanie rezerwacjami, sprawy finansowe czy analiza naszego biznesu.

 

Rewolucja w zarządzaniu studiem tatuażu

Jeśli chcesz mieć uporządkowany plan dnia swojego studia tatuażu, chcesz usprawnić i uprościć pracę managera i artysty a dodatkowo kontrolować wszystko dzięki jednej przeznaczonej do tego platformie, INKsearch stworzyło system, który pomaga właścicielom studiów tatuażu zarządzać swoim biznesem bardziej efektywnie.

Platforma INKbusiness powstała na podstawie sugestii i doświadczeń osób z branży, które rozumieją problemy i wyzwania stojące przed artystami tatuażu.

Jestem na wielu konwencjach tatuażu w Polsce i Europie. Rozmawiając z artystami i właścicielami studiów słyszę, ile czasu marnują na sprawy administracyjne, jak dużo energii tracą na analizę biznesową i jak szukają rozwiązania, żeby wyróżnić się na rynku dlatego tworząc INKbusiness, chcę pomóc rozwijać biznes, żeby artyści mogli się skupić na tym, co jest dla nich najważniejsze – pracy twórczej, którą bardzo szanuje i podziwiam. – mówi Mateusz Łagowski, CEO INKsearch.co.

Czym jest INKbusiness? 

INKbusiness to dedykowana aplikacja do zarządzania studiem tatuażu. W aplikacji można łatwo stworzyć swoją bazę klientów, sprawdzić historię odbytych sesji i prowadzić bieżącą komunikację z klientami, dzięki systemowi chatu i powiadomień SMS. Dzięki temu wszystkie sesje tatuażu przebiegają sprawnie i bez komplikacji.

Dzięki INKbusiness zarówno właściciel studia, jak i manager mogą zarządzać harmonogramem, ustawić godziny pracy dla każdego artysty i korzystać z zaawansowanych opcji edycji rezerwacji. Funkcjonalność usprawnia cały proces i pozwala skoncentrować się na pracy twórczej.

 

Jak skutecznie zarządzać rezerwacjami w studiu tatuażu?

Dzięki aplikacji dowiesz się z jakich źródeł pochodzą rezerwacje. Dzięki temu możesz wyciągać wnioski i podejmować odpowiednie decyzje biznesowe. Będziesz lepiej wiedzieć, które kanały komunikacji usprawnić, na jakich się skupić i jakie rozwijać. Dzięki temu możesz wyciągać wnioski i podejmować odpowiednie decyzje biznesowe. 

Jak dbać o finanse w studiu tatuażu?

INKbusiness oferuje wygodne plany subskrypcji lub wersję próbną dla tych, którzy chcą przetestować narzędzie. Umożliwia monitorowanie przychodów i kosztów, generowanie faktur i wystawianie rachunków. Można też śledzić historię płatności i zarządzać budżetem a zaawansowany i przejrzysty panel statystyk pozwala śledzić rozwój każdego artysty tatuażu.

 

Dlaczego INKbusiness usprawnia komunikację?

Na co dzień manager musi monitorować i odpowiadać na pytania z wielu różnych źródeł – telefony, wiadomości z social media, maile – można się pogubić. Dzięki integracji z Instagramem, Facebookiem, TikTokiem, WhatsAppem i Gmail właściciel lub manager studia może utrzymać komunikację zorganizowaną i uporządkowaną.

 

INKbusiness rozwija się razem z branżą tatuażu

Platforma INKbusiness cały czas się rozwija i udoskonala. Dostosowuje swoje funkcjonalności do potrzeb branży, działając szybko i reagując na bieżąco na potrzeby branży. Cały czas wprowadza nowe funkcjonalności jak np. INKpassport – dokument, który w wielu krajach UE każde studio musi wypełniać po każdej sesji dla klienta, informując jakie tusze użyte były do wykonania tatuażu. W Polsce brak jeszcze regulacji na temat INKpassport, ale INKbusiness wychodzi naprzeciw oczekiwaniom w trosce o dostosowanie branży do światowych standardów i ich ujednolicenie.

CRM INKBUSINESS.CO – podsumowanie 

Z INKbusiness korzysta już ponad 3000 menedżerów, artystów, piercerów i recepcjonistów. Dzięki temu porządkują swoją pracę w łatwy sposób, mają więcej rezerwacji, mniej opuszczonych sesji. Mogą być w stałym kontakcie ze swoimi klientami nie tylko przed, ale także po wykonanej usłudze.  Rozwiązanie, jakie daje INKbusiness łączy świat artystyczny z biznesem w prosty sposób. Pozwala zaoszczędzić czas i nerwy a zyskać czas na tatuaż i doskonalenie swojego warsztatu a przecież o to nam w tym wszystkim chodzi!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z teamem INKsearch albo odwiedź ich stronę i sam przetestuj platformę.

 

  • Trudność w pielęgnacji – ze względu na położenie na szyi, tatuaże na tym obszarze mogą być trudne do pielęgnacji. Szyja jest często narażona na tarcie od ubrań i innych przedmiotów, co może powodować uszkodzenie tatuażu i spowodować infekcję. Dodatkowo, ze względu na bliskość skóry i kości, tatuaż na szyi może być bardziej podatny na zakażenia bakteryjne i inne problemy zdrowotne.

 

  • Możliwe negatywne skutki społeczne – choć tatuaże stały się bardziej powszechne i zaakceptowane w społeczeństwie, niektóre osoby nadal mają negatywne nastawienie do tatuaży, szczególnie tych na bardziej widocznych miejscach, takich jak szyja. Może to prowadzić do negatywnych skutków społecznych, takich jak dyskryminacja w pracy, trudności w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi czy dezaprobaty ze strony rodziny i przyjaciół.
Więcej newsów