Focus mode

Modne kwiatowe tatuaże- 200 inspiracji na 2022.

Delikatne i kolorowe kwiaty od dawna są ważnymi symbolami naturalnego piękna i życia. W rzeczywistości są to niewątpliwie jedne z najbardziej znanych wzorów tatuaży w historii. Znaczenie tatuaży kwiatowych jest tak wielowarstwowe, jak i zmienne; w starożytnych kulturach kwiaty były bezpośrednim symbolem zadowolenia boga. Dziś kwiaty często reprezentują miłość między dwojgiem ludzi.

Tatuaże z kwiatami są nie tylko ładne , ale także znaczące! Każdy kwiat ma szczególną symbolikę (pomyśl: nadzieja i nowe początki), co jest jednym z powodów, dla których niektórzy wybierają tatuaż z kwiatami. Ostatecznie jednak to, co reprezentuje Twój projekt tatuażu, zależy wyłącznie od ciebie! Możesz nawet połączyć te kwiaty z innymi elementami, takimi jak ptaki lub motyle, aby uzyskać głębsze i bardziej osobiste znaczenie.

Jeśli nie możesz się zdecydować, który kwiatowy tatuaż pokochasz miłością prawdziwą, mamy dla Ciebie galerie. Aby pomóc Ci przejrzeć wszystkie opcje i znaleźć kwiat, który naprawdę rezonuje z Tobą, poniżej wymieniliśmy najpopularniejsze wzory tatuaży z kwiatami — w tym ich specjalne znaczenie.

Różne kwiaty i kolory będą symbolizować różne rzeczy. Czerwony kwiat symbolizuje płonącą pasję, a biały kwiat symbolizuje czystość. Żółty kwiat może oznaczać zazdrość, a fioletowa róża może oznaczać kogoś nieśmiałego i nieśmiałego. Dostępnych jest kilka różnych kolorów i wzorów, co daje wiele znaczenia tym, którzy pragną tatuaży z kwiatami.

RÓŻE

Róże są najczęstszym wzorem kwiatowym na tatuaże i zostały oznaczone jako symbole miłości i pasji. Róże są znane z nieskończonego piękna i miłości, którą reprezentują. Czerwona róża pokazuje prawdziwą miłość, różowa róża reprezentuje elegancję i wdzięk. Róża brzoskwiniowa reprezentuje przyjaźń, a róża koralowa odzwierciedla pragnienia. Żółta róża jest używana jako symbol przyjaźni i oddania. Fioletowa róża reprezentuje miłość od pierwszego wejrzenia, podczas gdy pomarańczowa róża pokazuje fascynację i podekscytowanie. Biała róża reprezentuje niewinność i czystość, a niebieska róża jest symbolem fascynacji i niemożliwości.

LOTOS

Podobnie jak w przypadku większości innych opcji projektowania tatuaży, znaczenie tatuażu kwiatu lotosu nie jest pojedyncze, jest ich wiele . Najbardziej zrozumiałym i uznanym znaczeniem kwiatu lotosu jest boskie piękno i czystość. Rozwijanie się płatków kwiatu symbolizuje ekspansję duszy lub duchowe przebudzenie. Znajomość znaczenia koloru kwiatu lotosu jest również ważna, ponieważ może zmienić całe znaczenie projektu .Białe kwiaty lotosu symbolizują duchowe i umysłowe oświecenie.

  • Niebieskie lotosy oznaczają duchową kontrolę nad twoimi fizycznymi zmysłami.
  • Fioletowe kwiaty lotosu oznaczają hołd dla bóstw buddyjskich, ale mogą oznaczać ogólny mistyczny pogląd na religię i duchowość.
  • Różowy symbolizuje Buddę.
  • Czerwony symbolizuje stan serca, czy to miłość, pasję czy współczucie.

ONECZNIK

Słonecznik , zgodnie ze swoją nazwą, w sztuce tatuażu, jest używany zarówno w kwiatowych wzorach, jak i jako symbol słońca.

Jest to kwiat uwielbiany przez wielu ze względu na jasny kolor i łatwo rozpoznawalny kształt. Słynie z wyróżniającej się zdolności do podążania za słońcem, zwracając się w stronę promieni słonecznych przez cały dzień. Nazywany jest również „szczęśliwym kwiatem” i jest uważany za najbardziej pozytywny symbol wśród wszystkich kwiatków. Ze swoimi promiennymi żółtymi do czerwonawych płatkami w okrągłym kształcie przypomina słońce; dlatego zwykle kojarzy się z ciepłem, szczęściem i nadzieją.W dzisiejszych czasach, we współczesnej sztuce tatuażu, słonecznik na ciele przedstawiany zwykle oznacza niektóre z wyżej wymienionych symboli, a nawet więcej: szczęście, ciepło, długowieczność, witalność, religię, pamięć, wierność, wdzięczność, wdzięk, inteligencję, a także urok i kobiecość.

MAK

Tatuaże z kwiatami maku to specyficzny rodzaj tatuażu kwiatowego, który może mieć wiele znaczeń lub po prostu być dla niektórych pięknym kwiatem. Ogólnie rzecz biorąc, tatuaże kwiatowe od lat zawsze były atrakcyjnym wyborem dla kobiet i mężczyzn we wszystkich kulturach. Podobnie jak kształt tulipana, kwiat maku zaczął pojawiać się wśród popularnych współczesnych tatuaży kwiatowych. Maki są używane od wieków na całym świecie do celów leczniczych. 

W mitologiach greckich i rzymskich maki symbolizowały  wieczny sen  i były umieszczane na nagrobkach, aby nieść pokój zmarłym.

We współczesnym świecie zachodnim maki są używane w  pomnikach  żołnierzy, którzy zginęli na wojnie.

Mak nie jest powszechnym elementem tatuażu ze względu na jego negatywną symbolikę. Ale z drugiej strony może to również oznaczać  uzdrowienie  po utracie.

Jeśli kwiaty maku rezonują z Tobą, pokochasz te tatuaże makowe.

TULIPAN

Jeśli jesteś kimś, kto ma obsesję na punkcie romansu i wierzy, że miłość jest jedną z najważniejszych części życia, tatuaż z tulipanem może ci pasować. Nie musisz mieć kochanka ani partnera, aby mieć tatuaż z tulipanem. Jeśli jesteś singlem, tatuaż tulipana może pokazać, że chcesz znaleźć miłość i że ważne jest, abyś był na zawsze z przyszłym partnerem. Ponieważ tulipany kwitną wiosną, uważa się, że reprezentują odrodzenie , podobnie jak wiosna, kiedy wszystko wraca z zimy.Tatuaże tulipanów symbolizują początek pewnego etapu w życiu i rodzaj nowego początku czegoś wielkiego. Te kwiatowe tatuaże mają również wiele znaczeń, które zależą wyłącznie od ich koloru. Na przykład tatuaże z żółtymi tulipanami symbolizują radość , a tatuaże z białymi tulipanami symbolizują przebaczenie. Kolor tatuażu tulipana zmienia jego znaczenie i tworzy nową symbolikę.

KAKTUS

Ze względu na swój kłujący płaszcz i nieprzyjemny wygląd ludzie często żartobliwie nazywają go „poduszką teściowej”. Jednak ogólnie tatuaże przedstawiające kaktusy pochodzą z Ameryki. Olbrzymi kaktus Saguaro rośnie na północnoamerykańskiej pustyni i jest powszechnie używany w projektach tatuaży. Kaktus był bardzo ważny dla plemion indiańskich od wielu stuleci. Rdzenni Amerykanie wykorzystywali naturę do nadawania życiu znaczeń, dlatego ich tatuaże, totemy i wzory farb wojennych często inspirowane były kaktusami. W rzeczywistości wiele osób w dzisiejszych czasach powiela tatuaże rdzennych Amerykanów, które zawierają kaktus w projekcie tatuażu, zarówno ze względu na jego wygląd, jak i znaczenie. Kwiat ten jest dobrze znany ze swoich zdolności adaptacyjnych. Potrafią dostosować się do surowego klimatu i rosnąć w nim. Ludzie, którzy pokonali przeszkody lub przeszli duże zmiany w swoim życiu, zwykle otrzymują tatuaż z kaktusa, aby reprezentować ich wytrzymałość lub przypominać sobie, aby dostosować się i rosnąć jak kaktus.

LIŚCIE

Dla niektórych liście to tylko liście, rzeczy, które widzą na co dzień, pokrywające drzewa lub ziemię. Dla innych liście reprezentują o wiele więcej, dlatego tatuaż z liści jest jednym z bardziej popularnych tatuaży natury, które ludzie otrzymują w dzisiejszych czasach. Masz do wyboru różne style, wiele różnych kolorów, a poniżej dowiesz się, że istnieje wiele wspaniałych znaczeń, które mogą sprawić, że te tatuaże będą dla Ciebie idealne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego tatuaż z liśćmi jest tak doskonałym wyborem dla tak wielu osób.

Liście reprezentują cykle życia, co, jeśli się nad tym zastanowić, jest znaczeniem, które większość z nas chciałaby wykorzystać w tatuażu. To jedno z tych znaczeń, które mogą reprezentować zmiany w życiu, akceptację samego cyklu życia lub wiele innych rzeczy. Jest szansa, że ​​znajdziesz jakiś sposób na użycie tego znaczenia z tatuażem z liścia, nawet jeśli nie znajdziesz innych odpowiednich znaczeń.

BUKIETY

Masz możliwość bycia bardzo kreatywnym i wymyślenia unikalnego projektu dla tego typu tatuażu.

  • Niektóre motywy kwiatowe mają tylko płatki, podczas gdy inne mogą zawierać łodygę.
  • Niektóre drzewa wiśni mają tylko kwiaty, podczas gdy inne mogą zawierać drzewo.
  • Dodatkowo w projekcie mogą znaleźć się motyle i ptaki, a także biedronki i kolibry.
  • Kwiaty mogą być częścią tatuażu krajobrazowego i umieszczone obok gór i innych roślin, drzew lub wody.
  • Niektóre kwiaty mogą znajdować się w grupie z wieloma różnymi rodzajami kwiatów lub w grupie tego samego rodzaju.

Dzięki tym wszystkim różnym opcjom powinieneś być w stanie wymyślić świetny projekt, który Ci się spodoba. Wszystko, co musisz zrobić, to być kreatywnym i myśleć nieszablonowo.

JAPOŃSKIE

Kwitnąca wiśnia, hibiskus, piwonia… tematyka japońskiego tatuażu jest ściśle określona tematycznie i kolorystycznie.

Kwiat wiśni jest jednym z najdelikatniejszych kwiatów i jest uważany za symbol kobiecej siły i miłości. Może również reprezentować ulotną chwilę w życiu, a jej płatki kwitną tylko przez kilka dni. Japończycy postrzegają ten kwiat jako metaforę życia, która reprezentuje ich własną śmiertelność.Kwiaty z ich naturalnym pięknem zawsze będą ciekawym wzorem tatuażu. Mogą być małe lub duże i tak odważne, jak sobie życzysz.

Tatuaże piwonii są nasycone szerokim zestawem znaczących wartości, a każde skojarzenie tworzy pozytywny pomysł na projekt. W powiązanych mitologiach Chin i Japonii piwonia nazywana jest Królem Kwiatów. Jest uważany za wielki omen trwałej miłości i uczucia, a także kojarzy się ze szlachetnością, honorem i pięknem. Tradycyjne japońskie tatuowanie pozwala stworzyć własny symbol kwiatowy z szerokiej gamy dostępnych tatuaży kwiatowych. Reprezentujące pełny cykl życia, a także sprawność seksualną i piękno, kwiatowe tatuaże tworzą wspaniałe współczesne i tradycyjne japońskie projekty body art. Piwonia reprezentuje piękno i zdrowie, podczas gdy inne słynne kwiatowe tatuaże to kwiat lotosu, kwiat wiśni, chryzantema i mak.

 

CZERWONE TATUAŻE KWIATOWE

Dziś czerwone kwiaty nadal nadają głębokie znaczenie. Najczęściej symbolizują uczucia miłości, pasji i romansu. To sprawia, że ​​czerwone kwiaty — zwłaszcza róże, goździki, chryzantemy i tulipany — są idealnym dodatkiem do Twojego projektu tatuażu. Czerwony pigment doskonale siedzi w skórze, jest widoczny, oraz podkreśla kompozycje.

Na przykład ludzie często dają czerwone goździki z okazji pierwszej rocznicy, którą możesz uhonorować również tatuażem.. Czerwone róże zawsze będą symbolizowały miłość.

Czerwony to także ekscytujący, energetyczny kolor, który może oznaczać siłę, odwagę i wigor. Kwiaty, takie jak czerwone hiacynty, mogą dodać blasku i rozweselić kompozycje Twojego tatuażu

TATUAŻE KWIATOWE Z SERCEM

Serce reprezentuje różne rzeczy i ma wiele znaczeń. Mówiąc o religii, tatuaże serca reprezentują chrześcijaństwo i święte serce. Podobnie w buddyzmie serce reprezentuje dharmachakrę, która z kolei reprezentuje wszechświat absolutny. Tatuaże serca oprócz tego, że są religijne, odzwierciedlają również różne inne rzeczy. Ponadto oznacza duchowe zaangażowanie, uważność i empatię. Inne znaczenia mogą być najczęstszym znaczeniem „miłości” i „odwagi” i mogą być używane do wyrażania przywiązania do bliskich.

KWIATY Z KSIĘŻYCEM

Flower Moon, jako koncepcja, istniała na długo przed tym, zanim została wykorzystana w tatuażach. Termin pochodzi z rdzennem amerykańskiej praktyki nadawania imion każdej pełni księżyca w roku. Księżyc występujący w maju nazywa się Księżycem Kwiatów, ponieważ wschodzi, gdy kwiaty zaczynają kwitnąć. Razem są mile widzianym symbolem odnowy – czymś, z czego wszyscy moglibyśmy skorzystać po długiej zimie.Artyści tatuażu wprowadzają swój własny styl na Kwiatowy Księżyc. Chociaż kształt półksiężyca jest najbardziej popularny, rodzaje kwiatów są różne, od tulipanów przez magnolie po róże. Inne projekty będą również obejmować zwierzęta domowe, napisy, a nawet klejnoty zwisające z ciała niebieskiego; te aspekty odbiegają od oryginalnej idei Kwiecistego Księżyca, ale jeśli oddają to, co kochasz w życiu najbardziej- inspiruj się!

KOMPOZYCJE NA BIODRZE

Kompozycje kwiatowe zawsze były bardzo popularne wśród kobiet i tak jest nawet dzisiaj. Najprawdopodobniej można je znaleźć wytatuowane w dolnej części pleców i biodrach. Faktem jest, że tatuaż z motywem kwiatowym to o wiele więcej niż tylko ładny kolor lub żywe kolory, które sprawiają, że jest to popularny wybór. Chociaż występują w różnych odcieniach, najbardziej popularnymi kolorami dla kobiet są zwykle głębokie róże, czerwienie i biele. Podobnie jak w przypadku każdego tatuażu, chcesz iść z projektem kwiatowym, który najlepiej pasuje do Twojej osobowości, ale zawsze warto sprawdzić dostępne rysunki tatuażu, aby lepiej wyczuć, co naprawdę oznacza kwiat i jego symbolikę.

UNDERBOOB 

Sama idea tatuowania tego miejsca jest genialna. Jest ono dość dyskretne, tatuaż będzie widoczny tylko wtedy kiedy będziesz tego chciała. Pamiętaj, aby zaraz po umówieniu sesji u artysty, który będzie Cię tatuował- wybrać się na zakupy i uzupełnić swoją garderobę o crop topy. Na szczęście ostatnio mocno w trendzie siedzą bluzki, bluzy, koszulki odsłaniające brzuch- wybór jest olbrzymi! Możesz je zakładać nie tylko w sezonie letnim. Golf z długim rękawem, jednocześnie odsłaniający mostek na zimę? To się nazywa kompromis!

Kilka lat temu underrbooby były długofalowym hitem. Rządziły wtedy projekty, umiejscowione symetrycznie. Była to najczęściej koronkowa, bardzo seksowna ornamentyka, układająca się kusząco i zalotnie pod linią biustu. Z biegiem czasu klientki studiów tatuażu, porzuciły oczywistą symetrię, kierując się ku bardziej niekonwencjonalnym rozwiązaniom.

Popularność zaczęły zdobywać prace minimalistyczne, lub zrobione w ignorancie (przed Wami wspaniała galeria róż), zaczynające się na mostku, ale wkomponowane już nie pod linią biustu, lecz między piersiami. Biżuteryjna detaliczność prac tych przyciąga spojrzenia i zwraca uwagę na kobiecy dekolt, chyba w równym stopniu do dekolt (i biust)  sam w sobie. I co dodatkowo jest dość nieczęste przy dziarach- połączone z fajnym outfitem i dobraną biżuterią nabierają naprawdę eleganckiego wydźwięku.

TATUAŻ MINIMALISTYCZNY

Zastanawiasz się jak połączyć dwa tematy- małe tatuaże plus damskie wzory? Mamy dla Ciebie gotową odpowiedź. Instagramowym, światowym trendem jest minimal! Być może dlatego, że jest doskonałym pomysłem na zarówno pierwszy projekt jak i uzupełnienie już posiadanych.

Czym charakteryzuje się taki delikatny tatuaż? Jego przewagą nad innymi jest przede wszystkim krótki czas wykonywania wzoru przez artystę, co wiąże się z mniejszym bólem, a samo gojenie tatuażu jest krótsze i mniej uciążliwe.

Są subtelne w odbiorze, pełnią najczęściej funkcje typowo estetyczną. Są dodatkową biżuterią, o której nie będziesz musiała pamiętać, by ją zakładać. 

MIKROREALIZM

Mikrorealizm w tatuażu to bezpośredni potomek realizmu, ale z naciskiem na miniaturyzację obrazu.

To jeden z najtrudniejszych stylów współczesnego tatuażu, wymagający od artysty niesamowitej precyzji i profesjonalizmu.

Praca w mikrorealizmie wykonywana jest najczęściej przy najmniejszych konfiguracjach igieł.

Należy również pamiętać, że tatuaż w mikrorealizmie wymaga starannej pielęgnacji zarówno w okresie gojenia, jak i po nim.

REALIZM

W przypadku tatuaży wyniki mogą często wydawać się tak realistyczne, że mają tendencję do odskakiwania od ciała. Realistyczne tatuaże wymagają niezwykłej cierpliwości i wyjątkowego talentu ze strony tatuatora, aby osiągnąć ilość szczegółów i warstw niezbędnych do stworzenia naprawdę zapierającego dech w piersiach dzieła sztuki. Zamiast używać ostrych czarnych konturów widocznych w bardziej tradycyjnych stylach tatuażu, tatuaże realistyczne wykorzystują stopniowe cieniowanie i nakładanie warstw, aby stworzyć realistyczne efekty 3D, które się wyróżniają. Ten brak określonego konturu dodaje poczucia, że ​​można sięgnąć i dotknąć przedmiotu lub osoby przedstawionej na hiperrealistycznym tatuażu.

WATERCOLOR/ AKWARELA

Czasami tatuaże kwiatowe mogą wyglądać tak, jakby zostały namalowane bezpośrednio na skórze za pomocą akwareli zamiast atramentu. Wiele kobiet docenia ten miękki i gładki wygląd. Ten przykład bardzo dobrze ilustruje tę koncepcję. Piękno kolorów dorównuje tylko świetnemu wzornictwu.

Więcej newsów