Focus mode

Ponad 100 pomysłów na damski tatuaż minimalistyczny!

Delikatny tatuaż minimalistyczny

Zastanawiasz się jak połączyć dwa tematy- małe tatuaże plus damskie wzory? Mamy dla Ciebie gotową odpowiedź. Instagramowym, światowym trendem jest minimal! Być może dlatego, że jest doskonałym pomysłem na zarówno pierwszy projekt jak i uzupełnienie już posiadanych.

Czym charakteryzuje się taki delikatny tatuaż? Jego przewagą nad innymi jest przede wszystkim krótki czas wykonywania wzoru przez artystę, co wiąże się z mniejszym bólem, a samo gojenie tatuażu jest krótsze i mniej uciążliwe.

Są subtelne w odbiorze, pełnią najczęściej funkcje typowo estetyczną. Są dodatkową biżuterią, o której nie będziesz musiała pamiętać, by ją zakładać. A przede wszystkim, dobrze wykonane i przemyślane są naprawdę modne! 

Co oznaczają damskie tatuaże?

Najpiękniejsze tatuaże kobiece są często niewielkich rozmiarów, ale ich znaczenie jest głębokie. Te małe wzory są często kobiece i delikatne, dzięki czemu są idealne dla kobiet, które chcą czegoś subtelnego, ale pięknego na swojej skórze.

W ciągu ostatnich kilku lat szaleństwo tatuażu szybko rozprzestrzeniło się wśród kobiet, które mają nie tylko tusz na całym ciele, ale także w małych pojedynczych miejscach, które na co dzień mogą zakrywać ubraniami, biżuterią lub po prostu włosami. Nie musisz również mieć tatuażu na widocznej części ciała. Zrób go po wewnętrznej stronie części ciała, takiej jak nadgarstek lub kostka.

Istnieje wiele stylów i wzorów tatuaży. Możesz chcieć umieścić go na ramieniu, nodze lub plecach.Zgodnie z symboliką, większość tatuaży kobiecych jest mniej wyraźna niż tatuaże męskie i zazwyczaj jest bardziej dyskretna. Rzućmy okiem na zdjęcia niektórych z najpiękniejszych kobiecych tatuaży na świecie.

Jakie są zalety minimalistycznych dziarek?

Minimalistyczny design sprawia, że tatuaż jest mały i prosty, idealnie wykonany w jednej sesji, bez cieniowania i koloru. Czasami ludzie chcą prostego tatuażu na przedramionach, łopatce lub na wewnętrznej stronie nadgarstka. Jest w dużej mierze niedrogi i łatwy w utrzymaniu, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają czegoś, co pozwoli im przejść przez przejściowy etap buntu nastolatków lub przez okres, w którym muszą przestrzegać bardziej rygorystycznych warunków społecznych podczas zatrudnienia.

DELIKATNE TATUAŻE NA PALCACH

Na pewno je widziałyście! Słodkie albo zadziorne, graficzne ujęcia klasycznej symboliki. Mniej znaczy więcej! Ze względu na mocno ograniczone miejsce, preferujemy proste wzory. Najlepiej na palcu siada czysty kontur, ale niektórzy wykonują wypełnienia lub cieniowanie. Nie wiesz na co się zdecydować? Spokojnie, na samych dłoniach masz 10 palców, a na każdym z nich, jak widzisz poniżej, co najmniej kilka miejsc na mały tatuaż dla dziewczyn. 

UNDERBOOB Z RÓŻĄ

Sama idea tatuowania tego miejsca jest genialna. Jest ono dość dyskretne, tatuaż będzie widoczny tylko wtedy kiedy będziesz tego chciała. Pamiętaj, aby zaraz po umówieniu sesji u artysty, który będzie Cię tatuował- wybrać się na zakupy i uzupełnić swoją garderobę o crop topy. Na szczęście ostatnio mocno w trendzie siedzą bluzki, bluzy, koszulki odsłaniające brzuch- wybór jest olbrzymi! Możesz je zakładać nie tylko w sezonie letnim. Golf z długim rękawem, jednocześnie odsłaniający mostek na zimę? To się nazywa kompromis!

Popularność zaczęły zdobywać prace minimalistyczne, lub zrobione w ignorancie (przed Wami wspaniała galeria róż), zaczynające się na mostku, ale wkomponowane już nie pod linią biustu, lecz między piersiami. Biżuteryjna detaliczność prac tych przyciąga spojrzenia i zwraca uwagę na kobiecy dekolt, chyba w równym stopniu do dekolt (i biust)  sam w sobie. I co dodatkowo jest dość nieczęste przy dziarach- połączone z fajnym outfitem i dobraną biżuterią nabierają naprawdę eleganckiego wydźwięku.

MOTYWY KWIATOWE

Tatuaże kwiatowe to piękny, modny rodzaj minimalizmu.

Kwiaty reprezentują piękno dla większości ludzi, więc naprawdę pasuje, że zostały one przekształcone w projekty tatuaży. W kwiatach jest po prostu coś relaksującego, dającego właścicielowi poczucie absolutnego spokoju i spokoju. Zazwyczaj czują się bardziej optymistyczni, co jest rzadkim wydarzeniem dla osób zmagających się z depresją lub lękiem.

W społeczeństwie zachodnim kwiaty kojarzą się z kobiecością – konwencjonalnie używane w bukietach jako symbole miłości lub troski i często postrzegane jako zbyt delikatne dla męskich kolorów, takich jak czerń,… Użycie kwiatów w minimalistycznych tatuażach służy poszerzeniu tego skojarzenia ponad normami płci.

SERCA, SERDUSZKA

Jeśli szukasz sposobu na symbolizowanie swojej miłości, ten minimalistyczny tatuaż w kształcie serca jest po prostu idealny. Jest minimalistyczny, prosty i kreatywny.

Być może zauważyłeś to na jednej ze swoich ulubionych celebrytów, takich jak Bella Hadid lub Ariana Grande. W tej chwili jest bardzo modny i może nawet stać się ponadczasowym klasykiem!

Zabawny fakt: pierwsza znana sztuka przedstawiająca projekt w kształcie serca pochodzi ze starożytnej cywilizacji egipskiej.

Projekt był powszechnie postrzegany w hieroglifach jako reprezentujący miłość i piękno.

PIĘKNE MOTYLE

Bardzo modne, kobiece i zmysłowe. Czy można oczekiwać czegoś więcej po pomyśle na doskonałą dziarkę?

Przechodząc od ogólnego odwołania, motyle mają również inne znaczenie osobiste, które ludzie mogą preferować tatuować na swoich ciałach. Na przykład ci, którzy lubią podróżować lub niedawno podróżowali, mogą mieć motyla, który symbolizuje ich miłość do chwili, której nigdy nie zapomną. Podczas gdy inni mogą odkryć, że motyle reprezentują nową nadzieję lub szczęście w życiu po przeżyciu trudnych czasów, takich jak uzależnienie lub utrata ukochanej osoby.

W przeciwieństwie do tradycyjnych tatuaży, które reprezentują pamięć miejsc, tatuaż motyla z czasem ewoluował, aby rozpowszechniać przesłanie pełne harmonii i życia.

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś wybrałby projekt tatuażu motyla. Dla niektórych może to być spowodowane jego żywymi kolorami lub spektakularnym wyglądem. Dla innych to dlatego, że chcą tatuażu związanego z naturą, który jest mały, skromny i subtelny. Innym powodem wyboru wzoru może być wartość sentymentalna, ponieważ motyle często reprezentują uczucia i kobiece emocje.

PTAKI

Ptak od dawna jest symbolem wolności, wiary i marzeń. Ptaki są często przedstawiane jako symbole kobiecości, ponieważ potrafią przekroczyć swoją cielesną formę, wlatując w to, co w istocie jest ogromną niewiadomą. Ptakom w minimalistycznym stylu tatuażu mogą towarzyszyć inne szczupłe wzory w odcieniach czerni i szarości, aby uzyskać prosty i elegancki element tułowia lub jako element całego ramienia lub pleców w przypadku czegoś bardziej złożonego.

Minimalistyczny tatuaż z ptakami jest najlepiej postrzegany jako reprezentacja wolności, równowagi i kobiecej energii. Symbol tego tatuażu oznacza nadzieję lub wolność kobiecości.

Minimalistyczne tatuaże ptaków powinny być zawsze dokładnie przemyślane, zanim zostaną trwale wyryte na ciele

TATUAŻE NA STOPIE

Stopa zapewnia fantastyczne miejsce na tatuaże, ponieważ ma wystarczająco dużo miejsca, aby pozwolić na szczegółowy kawałek, ale małe i delikatne projekty wyglądają tutaj równie dobrze. Łatwo go zakryć lub popisać, dzięki czemu jest idealnym miejscem dla każdej kobiety, niezależnie od tego, czy pracuje w konserwatywnym środowisku, czy nie. Istnieje wiele unikalnych elementów do wyboru, które wyglądają tu fantastycznie i mogą mieć znaczenie lub stanowić manifest. Tatuaże na stopach mogą być bolesne z powodu cienkiej skóry, braku mięśni i tłuszczu oraz bliskości kości, ale dla niektórych kobiet jest to część atrakcyjności; pokazuje, że jesteś wystarczająco twardy, aby znieść dyskomfort. Mimo, że to miejsce jest dyskretne i najczęściej niewidoczne stopy są jednym z najpopularniejszych miejsc do tatuowania.

TATUAŻE NA NADGARSTKU

Tatuaże na nadgarstki dla kobiet stają się coraz bardziej popularne, będąc jednym z najbardziej wszechstronnych i charakterystycznych miejsc na tatuaże dla kobiet. Nadgarstek to ta część ciała, którą widzisz na co dzień, dlatego naprawdę ważne jest, aby wybrać projekt, który ma dla Ciebie znaczenie. Istnieje wiele różnych pomysłów, od motyli, serc, minimalistycznych tatuaży i tak dalej. Jeśli szukasz pomysłów na kolejny tatuaż i uważasz, że nadgarstek może być dobrym miejscem, przyjrzyj się tym zdjęciom.

DAMSKIE TATUŻE NA UCHU

Najodważniejsza z naszych propozycji. Minimalistyczny kobiecy tatuaż na uchu lub za uchem. Nie musisz się martwić o jego bezustanną ekspozycję, w odpowiednich momentach- możesz zakryć te dziarę włosami, lub po prostu makijażem. Kompozycji jest wiele- do dyspozycji masz całe ucho- płatek, chrząstkę lub obszar poza uchem. Mimo, że jest to naprawdę bezkompromisowy pomysł prowokacyjny tatuaż- może być on jednocześnie mega kobiecy i seksowny.

 

Jednym ze studiów w Polsce, które specjalizują się w minimalistycznych tatuażach jest Zajawa Tattoo Żary. Koniecznie sprawdźcie ich prace dostępne na przykład tutaj.

Więcej newsów