Focus mode

Najlepsze studio tatuażu w Warszawie odc. 3 Modliszka Studio Tatuażu

Stosunkowo świeże studio tatuażu na Polskiej scenie, przyciągnęło moją uwagę dość oryginalnym i nieszablonowym podejściem do tematu. Co takiego wyróżnia ekipę Modliszka Studio Tatuażu?

Przede wszystkim jest to grono wzajemnie lubiących się ludzi , którzy tworzą przestrzeń pracy, znacząco różniącą się od większości pracowni. Pozytywny vibe ekipy unosi się zarówno w ich bazie przy Alei 3 Maja na Powiślu, jak i we wszystkich mediach społecznościowych. Jak sami zakładają, przede wszystkim liczy się dla nich samopoczucie klienta!

Modliszka istnieje dopiero o 2,5 roku,  a swoją działalność rozpoczęli w najtrudniejszych dla wszystkich czasach, ostatnich lat- na samym początku pandemii. Nikomu chyba nie trzeba powtarzać, jak brutalne dla salonów były to realia. Rządowe obostrzenia, brak klientów, ogólnie panująca atmosfera napięcia i lekkiej dekadencji, nie podcięła im skrzydeł. I to na szczęście, bo uważam, że obecnie branża potrzebuje świeżej krwi, i to jeszcze takiej jakości!

Na pomysł otwarcia Modliszki, wpadły dwie Matki założycielki- Ola, oraz Gabi- Wiewióra @wiewiora, która jest również jedną z przedstawicielek artystycznej części ekipy. Zarządzane jest, przez jej męża, który fantastycznie ogarnia sociale ekipy. Mnie szczególnie ujął ich instagramowy profil i zakładka reels. Na relacjach natomiast często ukazują się kulisy życia studia. I jakie one są? Potwierdzają jedną z głównych domen załogi „domową atmosferę”. Ci ludzie naprawdę się lubią, ale ich luz i niesamowite, czasami abstrakcyjne, czasami mocno odważne poczucie humoru, nie wyklucza się z profesjonalnym podejściem i najwyższymi skillami.

Co ciekawe, przedstawicieli crew możemy spotkać, jak dziarają plenerowo na warszawskich imprezkach. Stosunkowo niedawno robili tatuaże na sławnej imprezie Nocny Market, czy podjeli się tatuowania w  Warszawskiej Szkole Barberingu.

No dobra, ale co oni konkretnie tatuują?

WIEWIÓRA @WIEWIORA_INK

Założycielka i zarazem właścicielka studio specjalizuje się w tatuażach realistycznych. Nie ogranicza się do tatuaży w szarościach, wykonując również kompozycje kolorowe. Jej projekty formatowo to prace średnie i duże, choć znalazłam kilka o takiej wielkości, i wykonanych tak cienkimi igłami, że można zaryzykować stwierdzeniem, że to już mikrorealizm (okładka płyty Pink Floyd). Portrety, motywy z filmów, piękne zwierzęta, kompozycje florystyczne- naprawdę, zero ograniczeń! Jestem fanką jej prac- profili kobiecych, wykonanych w szarościach, mają w sobie posągowe, choć bardzo wysublimowane piękno.

DANIEL GIERULSKI @DANIELGIERULSKI

Jego tatuaże są mocno esencjonalne! Indywidualny, autorski, charakterystyczny styl, polegający na mocnych inspiracjach kulturą Dalekiego Wschodu, mocnym wbiciem nasyconych kolorów, ciężkich konturach. Widać liczne nawiązania do estetyki oldschoolowej, zarówno we flashowych kompozycjacj projektu, jak i kolorystyce. Jest bezkompromisowo i odważnie, a ja jestem bardzo ciekawa, jak będzie wyglądała dalsza ewolucja stylu Daniela. Na pewno nie są to grzeczne, super modne, instagramowe wrzutki, chociaż tatuator nie boi się podjąć rozbieżnych projektów, takich jak mandale, lettering czy nawet realizm!

BOMBEL @BOMBIKS

Studyjny specjalista od finelinów, outlinów i blackworków, a co najbardziej ciekawe, realizuje również coraz modniejsze ostatnio (choć nadal wciąż dość niszowe) woodcuty. Jednak to w jego równych liniach prac geometrycznych, możemy zobaczyć precyzję ręki i fajnie rozwijający się skill techniczny. Czy Bombel robi kolor? Zdecydowanie, choć pozostający w klimacie tradycyjnym.

ps robaki są super!

URSZULA RIGET @RIGETURSZULA

Urszula, oprócz współpracy z ekipą Modliszki, współtworzy lublińskie  studio SEN @sentattoolublin Jak to możliwe, że udaje jej się pracować w takich odległościach? Spójrzcie tylko na te prace- piękne, dopracowane kompozycje średnie i duże, w których łączy style na pierwszy rzut oka- totalnie niespójne. Chociażby ten męski rękaw, gdzie idealnie koresponduje ze sobą tatuaż akwarelowy, fineline i realizm. Co moim zdaniem zwraca największą uwagę, oprócz doskonałości technicznej- bardzo przemyślane, kompozycje. Mimo mnogości tematów i technik, w jakich są wykonane- te tatuaże mają w sobie niebywałą lekkość. Te dziarki są totalnie rozpoznawalne, a ja bardzo się cieszę, że ktoś robi, nieco już zapomniany watercolor na takim poziomie!

HUBERT POŻYCKI @HUBERT.POZYCKI

Jak sam siebie określa- dark artist. Okazuje się, że że mnogość realizowanych w czerniach i szarościach stylistyk jest dość szeroka. Co kryje się pod tym? Od typowych darkoworków, przez bardzo precyzyjne i dokładne dotworki, których Hubert jest prawdziwym mistrzem, po monochromatyczny lettering, czy lekko cieniowane fineliny. Na uwagę, moim zdaniem zasługuje posągowa głowa mitycznej Meduzy, którą usytuować możemy gdzieś właśnie pomiędzy dotworkiem, a realizmem- jest to naprawdę wyjątkowa dokładność i doskonale wybrana grubość igieł.

CUKIER @CUKIERTATTOO

Kiedy dowiedziałam się o zdobytej przez tego tatuatora nagrodzie na Warsaw Tattoo Convention, przyjrzałam się dokładnie, temu co robi. Oczywiście Cukrowi gratulujemy w pełni zasłużonej nagrody! A o precyzji jego kreski, niech świadczy, wklejona poniżej geometryczna praca. Kompozycja składająca się z dwóch kółek i kilku kresek, wbita głównie na grubym konturze- pozwala na dostrzeżenie skrupulatności i dokładności w prowadzeniu kreski. Pedantycznie idealna linia, spowodowała to, że pierwszy rzut oka nie wystarczył i musiałam sobie powiększyć ten tatuaż. Dlaczego? Bo jest tak dobry, że myślałam, że to dopiero przygotowany graficznie projekt, na cyfrowej wizualizacji na skórze. Dobry kot?

LAURA NATALIA SZWARC @FATALNE_TATUAZE

Tylko u tej członkini ekipy Modliszki dostaniemy wzory newschoolowe. Natalia jest naprawdę wszechstronna: blackworki, idące tuż obok nich tak bardzo kochane w ostatnim czasie fineliny, tatuaż komiksowy, czy ten inspirowany kreskówkami. Wybrałam dla Was jej prace w niemal każdym stylu, abyście sami mogli ocenić ich różnorodność. Ale co najbardziej wyjątkowe? Mocne, esencjonalne i odważne tatuaże neonowe! Dość niecodzienny jeszcze w Polsce styl! Dzięki tatuażom Natalii, możecie mu się dokładnie przyjrzeć i skumać o co chodzi, w tym raczkującym jeszcze nurcie! Do tej pory motywy neonowe przewijały się najczęściej w elementach tła na przykład większych kompozycji realistycznych, ale tutaj same w sobie są fundamentem projektu. Czy ten neonowo, tribalowy motyl na brzuchu nie jest mocną koncepcją? Uwielbiam!

A ja ze swojej strony zapraszam jeszcze raz na Instagram ekipy @modliszkastudiotatuazu a szczególnie zakładkę z reelsami! Musicie to sprawdzić!
Więcej newsów