Focus mode

Na czole se zrób! 50 pomysłów na tatuaż na twarzy.

Chyba nie sądzicie, że będziemy Was odciągać od tego pomysłu albo odwoływać się do Waszego poczucia odpowiedzialności lub zdrowego rozsądku…

Mocny trend, utrzymujący się od ostatnich lat, jest obecnie nie do pominięcia. Jednoznaczne projekty, jak chociażby te głośne sprzed kilku lat- “je*ać sąd” na czole to coś, co szczerze powiedziawszy MI IMPONUJE swoją bezkompromisowością. Ale po co od razu na grubo?

Na twarzy jest mnóstwo miejsca, gdzie można wkomponować naprawdę detaliczne prace, które nie będą kojarzyły się z więziennymi gangami… (oczywiście pełna tolerancja dla więziennych subkultur, przestępca też człowiek XD ).

Jeśli projekt tatuażu ma odzwierciedlać naszą osobowość, zainteresowania, czy poglądy- trudno o bardziej widoczne miejsce do zamanifestowania ich niż twarz. Tą dziarę będzie widział każdy. Zawsze. To trzeba wziąć pod uwagę i absolutnie nie można bagatelizować wpływu tatuażu na twarzy na odbiór człowieka. Ja KAŻDORAZOWO widząc nawet nieznajomego na ulicy, który ma ozdobioną buzię jakimś dobrym projektem- cieszę się jak dziecko. Piękni ludzie! Odważni i niezależni! Ale na codzień mamy do czynienia z mnóstwem mniej lub bardziej przypadkowych osób i trzeba się liczyć z różnymi reakcjami. Taki mamy klimat.

Nie do końca pochylała bym się nad zagadnieniem “gdzie teraz znajdziesz pracę” bo są tysiące zawodów, w których się realizujemy i tatuaże wkomponowane w rysy twarzy w tym nie przeszkadzają. Poza tym, jak już wielokrotnie wspominaliśmy na łamach tattoo-space.pl dziary ulegają regularnej normalizacji. Równolegle z rozwojem rynku makijażowego, szczególnie w przypadku kobiet- minimalistyczne, drobne dziarki zaczęły pełnić funkcje niemalże makijażowe. Drobne serduszko na skroni, czy policzku? Słodkie i piękne. Kropki pod powiekami? Patrząc zadajesz sobie pytanie czy to makijaż czy eyeliner…

Co należy uwzględnić?

Wybierając artystę, który wykona Ci lub zaprojektuje wymarzony wzór, skup się na jego umiejętnościach technicznych. Skóra twarzy jest bardzo delikatna a na różnych jej częściach charakteryzuje się zróżnicowaną grubością. Inaczej będzie pracowała na skroni, a inaczej pod okiem. Odpowiednio wybrany artysta zaproponuje Ci najlepsze miejsce, bez ryzyka, że tusz po wbiciu się rozleje, kontury rozmyją, a wykonany projekt zamieni się w kleks.

Drugim istotnym aspektem technicznym jest jest fakt, że będziecie pracować na naprawdę małej powierzchni. Potrzebujesz prawdziwego technicznego kota! Prosta kreska, pewna ręką, igła wprowadzona na odpowiednią głębokość- tego potrzebujemy! Tu nie ma miejsca ani na buble ani na pomyłki. Przecież nie będziesz kładł covera na czoło… chociaż z drugiej strony- czemu nie?

Ze względu na stałe wyeksponowanie i setki ludzi, jakie będą oglądać Twój tatuaż- każde nawet najmniejsze niedociągnięcie będzie wyłapane. Sam/a również to zauważysz. Ile razy w ciągu dnia nie spojrzysz w lustro- tyle razy Twój wzrok przyciągnie dziara. Kto by chciał widzieć na swojej twarzy coś krzywego? Wiem! Zwolennicy ignorant style!

 

Pielęgnacja

Odnośnie bezustannej ekspozycji- warto wspomnieć o pielęgnacji. Po okresie gojenia, świeżo zrobionego tatuażu- skóra nie wymaga zmiany kosmetyków czy przyzwyczajeń pielęgnacyjnych. Jednak jak każdy tatuaż- i ten na twarzy nie może być wystawiany na działanie promieni słonecznych. Filtr do opalania z mocą minimum 50 to konieczność. Inaczej po kilku latach… dasz plamę. Zastępczym rozwiązaniem dla fanów opalania jest punktowe umieszczanie blokera na tatuażu. Wystarczy, że będziesz pamiętać o tym, aby patyczkiem kosmetycznym lub palcem, nanieść porcję filtra dokładnie na dziarę. To musi wejść w nawyk. Na solarium wyłączamy lampy na twarz, a dziewczyny mogą stosować podkłady lub kremy do codziennej pielęgnacji z filtrami.

Jeśli mowa o kosmetykach, tusz i tatuaż (oczywiście już wygojone) nie wchodzą w żadne reakcje z kremem, pudrem, podkładem, bronzerem, rozświetlaczem etc. Jakość skóry w żadnym wypadku nie ulega pogorszeniu. I jest to wspaniałe rozwiązanie, gdy chcesz ukryć dziarę od czasu do czasu. Dobrze kryjący podkład sprawi, że kiedy tylko chcesz- zakamuflujesz swoje dziarki. 

Kompozycja!

Zanim przejdziemy do konkretnych pomysłów na modne tatuaże na twarzy, zaznaczmy: z wiekiem rysy twarzy się zmieniają. U mężczyzn dodatkowym zagadnieniem jest zmieniająca się linia włosów, oraz kształt zarostu na twarzy. Warto zastanowić się nad tym, czy kompozycje dopasować do linii włosów na czole, skoro w przyszłości się ona cofnie. Z kolei pomysł położenia męskiego tatuażu na twarzy- w miejscach gdzie rośnie zarost wcale nie jest taki głupi. Tusz i tatuaż nie wpływają ani na gęstość ani jakość zarostu. Początkowy okres gojenia może być uciążliwy dla fanów regularnego golenia. Ale daje dodatkowy plus- w  każdej chwili, chcąc zmienić imidż- zapuszczasz brodę i gotowe!

Czy tatuaże wpływają na rysy twarzy? To już jest bardzo zależne od indywidualnego projektu, jego wielkości, detaliczności, umiejscowienia, ogólnie pojętej kompozycji. Możesz położyć sobie na twarz coś co totalnie nie zmieni Twojej ekspresji, ale możesz też wjechać z projektem, dzięki któremu będziesz wyglądać jak najczarniejszy, najbardziej złowrogi antybohater wszechczasów. Czy to nie cudowne?

Dyskretnym pomysłem jest umiejscowienie projektu przy linii ucha lub na skroni, wystarczy związać włosy aby wyeksponować dziarę, albo zostawić rozpuszczone i ona znika. Magia! 

A z resztą… co tu dużo gadać… patrzcie sami…

Serduszka

Mega kobiecy, seksowny projekt tatuażu. Najbardziej modnym rozwiązaniem jest umiejscowienie go w okolicach oka. Niesymetryczne, kokieteryjne nieco usytuowanie, przyciąga wzrok, ale nie szokuje. Mi bezustannie przywodzi skojarzenia z domalowanymi pieprzykami gwiazd amerykańskiego kina lat 50-tych. Geometryczny wzór, wykonany na jednolitym konturze, najczęściej w czerni. Dopasujesz do każdej stylówki, prawie każdego makijażu i wszystkich fryzur. A serce na męskiej twarzy? To takie seksowne, kiedy facet przyznaje się do uczuć! Kategoryczny i dosadny symbol emocji!

Krzyż

Podstawowe pytanie brzmi: klasyczny krzyż łaciński, czy ten odwrócony? Wbrew pozorom, od strony  technicznej i kompozycyjnej nie ma to większego znaczenia. Oczywiście co innego jeśli chodzi o wymowę i symbolikę… (666). Bardzo modny, bardzo popularny minimalistyczny wzór. Jest jednym z najczęściej pojawiających się na twarzach celebrytów motywów.

Księżyc

Doskonały wzór tatuażu do wkomponowania w twarz. Ostry, nieco agresywny księżyc w kształcie sierpa, albo bardziej łagodny, któremu bliżej do półkola. Symboliczny, nieco melancholijny w wyrazie projekt małego, minimalistycznego tatuażu, cudownie podkreśli wyrazistość Twojej ekspresji. Pięknie siedzi na męskich i kobiecych buziach.

Wzory kwiatowe/ florystyczne

Eteryczne, zmysłowe, mocno kobiece i przede wszystkich, wskakujemy na wyższy lewel pod kątem zarówno wielkości jak i detaliczności projektu. Zrobione na lekkim konturze, cieniowane, wkoponowane mogą zostać wszędzie. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby dopasować wybrany wzór do odpowiedniego miejsca. Wieńce laurowe, liście, kwiaty- ozdobią zarówno skroń (jakie to wymowne) jak i czoło- czy to pod linią włosów, czy nad brwią. A może umieścić symetryczny wzór w dyskretnym miejscu, na podbródku?

Geometria

Ta dowolność kształtów może przyprawić o zawroty głowy! Stylistyka nawiązująca mocno do tatuażu plemiennego, niesie za sobą dokładne przesłanie, ale może też służyć jako prosty ozdobnik. Rozbudowany wzór, lub konwencjonalny pomysł, tak samo jak motyw kwiatowy- dopasujesz do każdego miejsca na twarzy. Projekt może być złożony z samych kresek, podstawowych figur- takich jak koła i trójkąty, albo węzłów nordyckich, czy wariacji na temat krzyża.

Mandala

Na to będziemy potrzebować trochę więcej miejsca. Ze względu na szczegółowość swojej budowy, mandale zajmują stosunkowo więcej miejsca niż poprzednie wzory. Co nie oznacza, że nie nadaje się na pierwszą wrzutkę na twarz. Efekt jest piorunujący. Doskonale pełnią rolę łącznika kompozycyjnego między innymi tatuażami, jakie możesz mieć na szyi czy głowie. Plusem jest to, że rozbudowa mandal nie kończy się nigdy. Tu zawsze możesz coś dodać.

Lettering-czyli litery, napisy, cyfry

Być może nie zmieścisz na twarzy tekstu ulubionej piosenki, ale ważne dla Ciebie hasło- jak najbardziej. Strenght, sacrifice, love, cryBaby, czy coś bardziej optymistycznego jak love, familly, blessed, stay strong- jest tego mnóstwo. Pomyśl również o tym aby wybrany font (czcionka) korespondował z treścią. Innymi literami napiszesz DIE HARD lub MISANTHROPY a innymi FAMILY FIRTS (chyba).

Tatuaże wykonane białym tuszem

Idealny kompromis- dziara siedzi, ale w dyskretny sposób. Białe tatuaże charakteryzują się tym, że z czasem stają się coraz mniej wyraźne. Oraz niestety nie każdy tatuator jest gotowy na wykonanie wzoru w tym kolorze, ale na żywo to naprawdę robi robotę!

Full Face

Na grubo. Bez komentarza, ale z pełnym zachwytem.

Więcej newsów