Focus mode

Modne tatuaże męskie na 2024! 120 popularnych wzorów

Dlaczego mały tatuaż jest dobry?

Dobre rzeczy przychodzą w małych opakowaniach. Dotyczy to nie tylko pierścionków z brylantami i drogich zegarków; to samo dotyczy modnych tatuaży. 

W rękach utalentowanego artysty małe tatuaże mogą być równie interesujące i niepowtarzalne, jak każdy z dużych wzorów, oraz mogą być idealnym sposobem na rozpoczęcie podróży do świata tatuaży.

Jeśli to Twój pierwszy tatuaż, warto zacząć od mniejszego wzoru. Nie chcesz być 15 minut w procesie tatuowania i uznać, że jest to dla ciebie zbyt dyskomfortowe. Małe tatuaże po prostu wykonuje się szybciej, tak sam szybko się goją i raczej nie sprawiają trudności w pielęgnacji , generalnie mniej bolesne i dają dobry ogląd  na to, czy jesteś gotowy i zainteresowany dalszym tatuowaniem. Idealnie komponują się również z wcześniej wykonanymi projektami, które już być może masz na sobie. wystarczy, że wybierzesz kontynuację tematyczną wcześniejszej dziarki, albo dobierzesz nowy projekt pod kątem kolorystycznym. Istotny jest również styl, czy gatunek realizowanego projekt. 

Niektórzy używają nawet serii małych tatuaży, aby stworzyć większą kompozycję, co szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku tatuaży oldskulowych w stylu amerykańskim. 

Miejsce i motyw

Chociaż najprawdopodobniej większość małych wzorów wykonywanych jest na kostce, nadgarstkach, a nawet za uchem, prawda jest taka, że ​​te małe małe dziary  można z powodzeniem wykonać na absolutnie każdym miejscu na ciele. A nawet w ciele… bo przecież tatuaż można wykonać nawet na wewnętrznej części ust, albo podniebieniu! Czy to polecamy? Dla każdego co innego!

Bez miejsca potrzebnego na oszałamiające szczegóły, powściągliwe podejście jest idealne na odrobinę tuszu. A małe, proste tatuaże udowadniają, że tylko dlatego, że projekt nie jest masywny i pełen szczegółów, nie oznacza, że ​​nie może być przyciągający wzrok i znaczący.

Wykwalifikowany tatuator może wykonać tatuaż praktycznie w dowolnym miejscu na ciele. Nie ma granic, jeśli chodzi o określenie, gdzie umieścić tatuaż, ale wybór kariery i stylu życia może pomóc zawęzić wybór.

W zależności od wielkości i złożoności tatuażu, na niektórych częściach ciała może wyglądać lepiej niż na innych. Szczegółowy portret będzie wyglądał najlepiej na bardziej płaskiej części ciała, takiej jak biceps lub plecy, zamiast na kostce.

Proste i delikatne tatuaże, w tym małe kontury kształtów lub słowa, mogą znajdować się na mniejszych częściach ciała, na przykład na palcach, za uchem lub na nadgarstku.

Ogólnie rzecz biorąc, niektóre projekty będą wyglądać świetnie, gdziekolwiek zdecydujesz się je umieścić. Mimimale, oldskule, tatuaże linearne, napisy to gatunki które możesz umieścić w dowolnym miejscu. Mały, prosty wzór może świetnie wyglądać na nadgarstku lub łopatce, podczas gdy bardziej złożony wzór można umieścić na ramionach, żebrach lub nogach.

Niektórzy z nas są bardziej podatni na ból niż inni, a przeprowadzono badania mające na celu określenie, kto jest predysponowany do odczuwania większego bólu. Badania sugerują, że kobiety odczuwają ból bardziej intensywnie niż mężczyźni, podczas gdy przeprowadzono inne badania w celu ustalenia, czy wiek i waga wpływają na to, jak odczuwamy ból. 

Nowicjusze w tatuażu mogą chcieć rozważyć części ciała z mniejszą liczbą zakończeń nerwowych lub większą wyściółką, aby wchłonąć drapanie igłą. Tolerancja bólu może nadal być ważnym czynnikiem, gdy szukasz nowego tatuażu. 

Niezależnie od tego, czy lubisz jasne kolory, czy monochromatyczne cieniowanie, kolekcja wzorów, którą tutaj zebraliśmy, z pewnością znajdzie coś dla każdego i każdego stylu.

Co oznacza męski tatuaż?

Były czasy, kiedy tylko marynarze, źli chłopcy i byli wojskowi byli wydziarani. Ale teraz każdy, kto jest pełnoletni, może ozdobić swoje ciało pięknymi tatuażami. Męski tatuaż do dziś zachowuje swoją symbolikę odwagi, siły i odwagi. Może również symbolizować miłość, dumę lub smutek. Mamy nadzieję, że w tym artykule omówimy to, czego potrzebujesz: trendy i śmiałość, z jaką możesz łączyć swój projekt jeśli jesteś kimś, kto lubi iść pod prąd. Możesz uzyskać fajny projekt oparty na obrazach najczęściej wybieranych przez facetów. Może chcesz uczcić lub podnieść świadomość płynności swojej tożsamości płciowej? Może chcesz uniknąć bezsensownych norm płciowych? Może po prostu nie wierzysz, że cokolwiek na tym świecie (w tym tatuaże) powinno być noszone wyłącznie przez jedną płeć. W każdym z tych przypadków takie projekty mogą być właśnie dla Ciebie!

MIKROREALIZM

Mikrorealizm w tatuażu to bezpośredni potomek realizmu, ale z naciskiem na miniaturyzację obrazu.

To jeden z najtrudniejszych stylów współczesnego tatuażu, wymagający od artysty niesamowitej precyzji i profesjonalizmu.

Praca w mikrorealizmie wykonywana jest najczęściej przy najmniejszych konfiguracjach igieł.

Należy również pamiętać, że tatuaż w mikrorealizmie wymaga starannej pielęgnacji zarówno w okresie gojenia, jak i po nim.

TATUAŻ GEOMETRYCZNY

Popularność geometrycznego tatuażu nie jest tylko trendem – te tatuaże świetnie trzymają się za prostymi liniami i kształtami.

Te tatuaże tylko wyglądają na proste, mimo że ich kompozycja ma wielką urodę.

Geometryczne tatuaże czerpią swoją prostotę z użycia typowych kształtów – linii, okręgów, kwadratów, trójkątów.

Jednak te proste kształty połączone razem tworzą piękne i skomplikowane wzory, które zdobią tak wielu miłośników tatuażu na całym świecie.

Geometryczne tatuaże mogą być zarówno abstrakcyjne, jak i przybierać organiczne kształty, takie jak zwierzaki , aby tworzyć ich odwzorowania poprzez formę geometryczną.

TATUAŻ LINEARNY

Podobnie jak graficzne, tatuaże w stylu linework wykorzystują głównie kontury do tworzenia całego wzoru. Oczywiście wedle uznania można je łączyć zarówno z kolorem jak i z cieniowaniem, ale ich esencja polega na poprowadzeniu całego wzoru samymi liniami.

Niektóre są małe i skomplikowane, podczas gdy inne są duże i pełne wdzięku. Styl może się znacznie różnić, ale ostatecznie pokazuje ogromną moc, jaką może mieć linia.

IGNORANT STYLE

Twoja pierwsza myśl, kiedy słyszysz o stylu „ignoranckiego tatuażu”, może być taka, że ​​sztuka jest niegrzeczna lub w złym guście, ale na szczęście ten trend znacznie bardziej dotyczy suchego humoru niż niewrażliwości

Styl jest teraz bardzo popularny, co ułatwia znalezienie renomowanego tatuażysty, który stworzy go dla Ciebie. Styl ten wyraźnie kojarzy się z oldskulowymi tatuażami więziennymi, rosyjskimi tatuażami i innymi podziemnymi praktykami, które wyznaczają początek współczesnego tatuażu, zanim stał się mainstreamowy. Styl ten charakteryzuje się humorystycznymi, kreskówkowymi lub inspirowanymi graffiti obrazami bez koloru.

OLDSCHOOL

Tatuaże oldskulowe wyglądają dobrze na każdym odcieniu skóry, ponieważ są bardzo nasycone. Projekty są dość proste kolorystycznie, ale moc zyskują dzięki swojej określonej symbolice. Pozostaje ona w hołdzie amerykanskiej kulturze tatuażu, związanej głównie z żeglarzami. Wilki, kotwice, pantery- KLASA!

Zamiast używać kilku odcieni do tworzenia wymiaru, tradycyjny tatuaż to 2D. Niektóre szczegóły mogą być zacienione, ale jest to minimalne, bo wztuka amerykańskiego projektu tradycyjnego polega na tym, aby wyglądał jak rysunek.

Odważne czarne kontury uzupełniają duże bloki nasyconych czerwieni, błękitów i żółci.

Te kolory są obficie wypełnione pod skórą, a niektórzy twierdzą, że w rezultacie tatuaże Old School starzeją się lepiej.

WATERCOLOR

Dość świeży styl tatuażu, pozwala na realizację każdego projektu lub kompozycji. Równie pięknie wyglądają przedstawione w nim zwierzęta jak i portrety, czy wszystkie inne kompozycje, nawet te czysto abstrakcyjne czy geometryczne. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim intensywnością zastosowanych kolorów. Oraz tym, że wyglądają one jakby zostały rozlane, rozmyte poza kontury. Najczęściej przybierają kształt rozlanych plam, kleksów, pociągnięć. 

LETTERING

Litery, napisy, cytaty, daty i wszystko co możesz wyrazić językiem, nie obrazem. Kolejne ciekawe tatuaże męskie, które są nieustająco modne.Możesz wyrazić nimi wszystko: uczucia, wspomnienia, imiona ważnych dla Ciebie ludzi, inspirujące cytaty filozoficzne lub popkulturowe kwestie z filmów czy piosenek. Styl? Dowolny! Wielkość? Każda! Estetyka? Dobrana do tematu. W inny sposób uwiecznisz na skórze imię swojego dziecka, a w inny cytat swojej ulubionej piosenki. Tu nie ma zahamować. 

TATUAŻE NA PALCACH

Na pewno je widzieliście! Seksowne i męskie albo zadziorne, graficzne ujęcia klasycznej symboliki. Mniej znaczy więcej! Ze względu na mocno ograniczone miejsce, preferujemy proste wzory. Najlepiej na palcu siada czysty kontur, ale niektórzy wykonują wypełnienia lub cieniowanie, a nawet kuszą się o mikrorealizm. Warto wspomnieć o bezustannie trendującym wykonaniu obrączki ślubnej w formie tatuażu. Z powodzeniem namówisz na to swoją dziewczynę/ żonę. Nie wiesz na co się zdecydować? Spokojnie, na samych dłoniach masz 10 palców, a na każdym z nich, jak widzisz poniżej, co najmniej kilka miejsc na mały tatuaż dla faceta. 

RÓŻA

Tego się tutaj nie spodziewaliście? Czy aby na pewno? Róża dla mężczyzny? Nie musi być ona ani kobieca, ani dziewczyńska, ani naiwnie sentymentalna. Jak ją zrobić? Najlepiej w czerniach lub szarościach w fajnie widocznym miejscu, jak na przykład na dłoni. W jednoznaczny sposób podkreśli Twoją tajemniczą naturę, a po dodaniu kolców nabierze delikatnie agresywnego vibe’u. Dwa największe argumenty, które możemy Ci przedstawić to: jest to super modny wzór, który robią sobie mężczyźni na całym świecie, z raperami na czele, oraz… dziewczyny na to lecą!

KSIĘŻYC

Żeglarze, myśliwi i poszukiwacze byli prowadzeni przez światło księżyca w nowiu, półksiężycu lub pełni, podczas gdy cykle morskie  zmieniają się wraz z pojawianiem się i zanikaniem faz księżyca.

Projekt księżyca może również podkreślać cykliczność, upływ czasu lub być wykorzystany w projektach geometrycznych. Są świetnym sposobem na podkreślenie tatuażem Twojej mrocznej strony natury. Ostry sierp księżyca? Piękny i romantyczny, a jednocześnie odrobinę niepokojący. Z całą pewnością działa na wyobraźnie! Inny klasyczny pomysł na tatuaż księżycowy rozważa dwoistość światła i ciemności, słońca i księżyca, a czasem nawet dobra i zła.

LEW

Lew jest jednym z najpopularniejszych zwierząt, które ludzie tatuują na ciele, i tak było od wieków. Lew symbolizuje królewskość i pewność siebie. Kiedyś był i nadal jest w niektórych kulturach postrzegany jako wytwór arystokracji i prawa. W przeszłości mieszkańcy Azji wytatuowali sobie wizerunki lwów, aby pokazać, że są pełni energii i bardzo potężni. Dziś  tatuaże z lwami oznaczają te same rzeczy, a także odwagę, chwałę, zwycięstwo, siłę, witalność, ducha i męskość. Tatuaże z lwami są popularne wśród mężczyzn, ponieważ symbolizują również niezależność.

KRZYŻ

Podstawowe pytanie brzmi: klasyczny krzyż łaciński, czy ten odwrócony? Wbrew pozorom, od strony  technicznej i kompozycyjnej nie ma to większego znaczenia. Oczywiście co innego jeśli chodzi o wymowę i symbolikę… (666). Bardzo modny, bardzo popularny minimalistyczny wzór. Jest jednym z najczęściej pojawiających się na  ciałach mężczyzn motywów.

WĘŻE

W zależności od kultury, wąż może mieć szereg różnych symboli reprezentujących coś pozytywnego lub negatywnego. Ogólnie rzecz biorąc, symbolika kręci się wokół odrodzenia, odnowy i transformacji ze względu na zdolność węża do zrzucania własnej skóry, leczenia jej i sprawiania, by wyglądała na zupełnie nową. Inne znaczenie i interpretacja węża obejmuje drapieżność, nieskończonosc, grzech i wiele innych. Ale czy musimy pochylać się nad jego symboliką, skoro, tylko spójrzcie- jest to naprawdę idealny temat na tatuaż. Są piękne i idealnie nadają się na małą wrzutkę!