Focus mode

Tatuaż i jego historia

Poznaj tatuaż i jego historię

Czym są Tatuaże?

Tego typu zdobienie ciała to forma sztuki(?), która istnieje od wieków. Służą do wyrażenia Twojej osobowości lub upamiętnienia szczególnego wydarzenia w Twoim życiu. Tatuaże ewoluowały z biegiem czasu, a znaczenie tatuażu nie ogranicza się już do kultury przestępczej. W tym artykule przybliżymy Ci historię i znaczenie tatuaży, a także różne ich motywy, które są dziś popularne. Tak zwane ‘dziary’ były kiedyś używane jako forma kary. Więźniowie mieli wykonywane tatuaże, aby ich zhańbić, uniemożliwiając im znalezienie pracy. Ta praktyka była powszechna do XVIII wieku, ale wyszła z użycia ze względu na wzrost popularności tej formy zdobienia ciała, a następnie wynalezienia nowoczesnej maszynki do tatuażu.

Pierwsze, dobrze udokumentowane użycie tatuaży miało miejsce przez Polinezyjczyków, którzy od czasu do czasu tatuowali skórę swoich wrogów jako formę naznaczenia . Słowo tatuaż pochodzi od polinezyjskiego słowa tatu, które oznacza uderzenie. Tatuaże były używane na przestrzeni dziejów jako forma hańbienia, modyfikacji ciała (np. znakowanie) i/lub jako rytuał przejścia taki jak ceremonia dochodzenia do pełnoletności. Tatuaże mogą też być postrzegane jako forma sztuki, symbol jedności i siły, a nawet jako ochrona przed złymi duchami.

Krótka Historia Tatuażu

Tatuaże to forma modyfikacji ciała praktykowana od tysięcy lat. Najczęściej umieszczane są na skórze, ale można je również umieszczać na innych częściach ciała, takich jak usta czy język. Słowo tatuaż pochodzi od tahitańskiego „tatu”, co oznacza „uderzyć” i zostało po raz pierwszy użyte w 1769 roku. W starożytnych cywilizacjach na całym świecie tatuaże były częścią kultury. Jednak obecnie rzadko można znaleźć tradycyjne społeczności, które wciąż mają żywą tradycję ozdabiania ciała, takich jak Maorysi w Nowej Zelandii.

Najstarsze tatuaże znalezione do tej pory pochodzą z 7000 lat p.n.e. w Japonii i 8000 p.n.e. w Chinach. . Tatuaże są trwałe; atrament używany w tatuażach w większości przypadków nie daje się całkowicie usunąc i pozostaje z człowiekiem na całe życie. W starożytności członkowie najbliższej rodziny tatuowali się symbolami przedstawiającymi zmarłych krewnych. Uważa się, że podczas pewnych rytuałów religijnych lub inicjacji na skórze osoby umieszczano znaki plemienne i tatuaże jako znak oddania lub przynależności do elity.

Jakie są rodzaje tatuaży i który jest dla Ciebie najlepszy?

Tatuaże to sposób na pokazanie swojej osobowości i wyrażenie siebie. Mogą być formą sztuki, symbolem czegoś, co chcesz zapamiętać lub po prostu czymś, co lubisz.

Istnieje wiele różnych rodzajów tatuaży i wszystkie mają swój własny styl. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj tatuażu chcesz, zanim zdecydujesz, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Najpopularniejsze style tatuażu obejmują tatuaże tradycyjne, takie jak plemienne, akwarele oraz tatuaże czarno-szare. Możesz również znaleźć nowe i modne tatuaże, takie jak tatuaże geometryczne, tatuaże dotwork i wszelkie odmiany mandali.

Tradycyjne wzory tatuaży mają zwykle grube, czarne linie. Podobnie jak w przypadku każdego tatuażu, dobrze jest zastanowić się, gdzie na ciele chcesz mieć swój projekt i jak duży. W przypadku tatuaży akwarelowych masz możliwość połączenia pastelowego tła z innym stylem lub uczynienia go po prostu pełno kolorowym dziełem sztuki.

Czarno-szare tatuaże są bardzo popularne wśród osób, które chcą w fajny sposób wyrazić swoje mroczne osobowości. Geometryczne bardzo różnią się od tradycyjnych wzorów tatuaży; zazwyczaj zawierają proste linie, które łączą się ze sobą w różnych kształtach.

Nowa era tatuowania z nowoczesnymi maszynami i technikami!

Tatuowanie istnieje od wieków i w najbliższym czasie nigdzie się nie wybiera;). Sam proces z biegiem lat ewoluował, ale tradycyjne metody wciąż mają swoje miejsce we współczesnym tatuowaniu.

Jednak współczesny tatuator nie tkwi w przeszłości, a wielu artystów używa dziś świeżych i nowych technik. Jedną z najważniejszych rzeczy dla Twojego artysty jest możliwość korzystania z całej gamy nowych maszyn o różnych parametrach. W sklepach znajduje się duża liczba dodatków, farb oraz wszelkich innych udogodnień. W obecnych czasach nie ma żadnego problemu w zdobyciu potrzebnych akcesoriów.

Więcej newsów