Focus mode

Poznań Tattoo Konwent 2022 zakończony! Był ogień!

W weekend 19-20 marca 2022 odbyła się pierwsza impreza z cyklu Tattoo Konwent powered by Perła  2022. Poznań Tattoo Konwent był 35. edycja festiwalu z rekordową ilością wystawców i odwiedzających. Jury przyznało 25 nagród za najlepsze tatuaże w 8 kategoriach konkursowych. O wyróżnienie zawalczyły 442 wyjątkowe wzory. Nie zabrakło również atrakcji towarzyszących! Uczestnicy konwentu mogli uczestniczyć w licznych pokazach i koncertach na scenie głównej, odwiedzić strefy specjalne, porozmawiać z ulubionymi tatuatorami i wytatuować się w słusznym celu.

 

Szósta edycja Poznań Tattoo Konwent otworzyła tegoroczny cykl siedmiu imprez spod znaku Tattoo Konwent powered by Perła, odbywających się w największych miastach Polski. W ciągu 2 dni w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich obserwować było można prace ponad 450 tatuatorów, a przez halę przewinęło się kilka tysięcy odwiedzających.

 

– Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym trudnym czasie – mówi Marcin Pacześny – organizator Tattoo Konwent. – Każdy z Was, kto kupił bilet, dokłada wspólnie z TK cegiełkę do akcji #RazemdlaUkrainy, kolejny raz udowadniając, że wielkie dobro składa się z codziennych, drobnych gestów. A to dopiero początek. Przed nami jeszcze sześć konwentów, którymi chcemy dalej pomagać – dodaje Marcin.

 

Najważniejsze obrazy na ciele

 

Wszyscy goszczący na konwencie tatuaży mieli szansę wystawić swoje prace w 8 kategoriach konkursowych poddając je ocenie jury złożonego z cenionych w branży: Oli Kozubskiej, Jagody Jęcikowskiej, Jarka Goraja oraz Sergeya Butenko. Jury przyznało 24 nagrody i jedno wyróżnienie. Statuetki za najlepsze tatuaże otrzymali:

 

  • Sersky ze studia Andromeda za Najlepszy Tatuaż Czarny
  • Marta Frąckowska ze studia Scarlett za Najlepszy Tatuaż o tematyce: Film, Sztuka, Muzyka, Kultura
  • Kamil ze studia Mona Lisa Tattoo za Najlepszy Tatuaż I Dnia
  • Michał Józefiak ze studia Tasty Tattoo za Najlepszy Tatuaż Crazy
  • Michał Wurszt ze studia Szepty Tattoo za Najlepszy Tatuaż Kolorowy
  • Nikita Katrakov ze studia Phoenix Rising Tattoo za Najlepszy Tatuaż Rękaw/Plecy/Tors/Nogawka
  • Daniel & Habra ze studia Angels and Devils Tattoo za Najlepszy Tatuaż Dwudniowy & Kolaboracje
  • Dima ze studia Mona Lisa Tattoo za Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwentu

 

 

 

 

…i nie tylko tatuaże

 

Organizatorzy festiwalu zadbali również o szereg atrakcji towarzyszących. W programie imprezy znalazły się koncerty: kultowego Dezertera oraz energetycznego duetu BUHHAJ vs DEMOLKA oraz sety Lux Familiar, Przybysza i Sayuri. Oprócz tego na scenie głównej zobaczyć można było pokazy alternatywnych performerów: Agnieszki Marczak, Alénee Aisha oraz grupy Mystical Tribes. Na uczestników Konwentu czekały liczne strefy tematyczne i zabawy. Śmiałkowie zakręcić mogli kołem w Cassino Tattoo i opuścić festiwal z wylosowanym przez siebie tatuażem wykonanym przez Patryka Hiltona. Wielu z nich wróciło do domu z inną wyjątkową pamiątką – portretem wykonanym przez fotografa Watemborskiego.

 

Zorganizowana w ramach Konwentu akcja charytatywna „Dziarka dla równości” spotkała się z dużym zainteresowaniem. Powstało aż 20 tatuaży na znak wsparcia dla środowiska LGBT+ wykonanych przez tatuatorki spod szyldu Zajawa Tattoo. Dochód z akcji został przeznaczony został na pomoc psychologiczną i prawną dla osób LGBT+ organizowaną przez poznańską Grupę Stonewall.

 

Kolejne przystanki Tattoo Konwent odbędą się w: Toruniu (14-15 maja), Wrocławiu (9-10 lipca), Gdańsku (30-31 lipca), Katowicach (20-21 sierpnia), Lublinie (24-25 września), Łodzi (5-6 listopada).

 

Więcej informacji na: tattookonwent.pl

Tatuaż wykonał Piotr Bemben!

Więcej newsów