Focus mode

Tatuaż i jego znaczenie

Znaczenia tatuażu wilków

Wilki to zwierzęta głęboko zakorzenione w wielu kulturach. Praktycznie każdy kraj zamieszkujący tereny występowania tego drapieżnika ma na jego temat własne opowieści i legendy. Jeden z najstarszych związany jest z założeniem Rzymu. W końcu to wilk miał nakarmić Romulusa i Remusa mlekiem. Nic dziwnego, że zwierzę to jest często wybierane jako motyw do tatuaży.
W chrześcijaństwie zawsze był utożsamiany z diabłem, ale jako tatuaż ma konotację pozytywną. Takie wzorce kojarzone są z męstwem, męstwem charakteru, siłą i wytrzymałością. Z jednej strony symbolizuje wartości rodzinne. Wilki to zwierzęta juczne. Najczęściej motywy wilków pojawiają się jako tatuaże na przedramionach i kostkach.

Znaczenia tatuażu róży

 

Róże uważane są za jedne z najpiękniejszych roślin, a czerwień od wieków jest symbolem miłości. W wielu kulturach symbolizuje bogactwo i wspaniałość, aw religii odnosi się do męczeństwa. Jakie jest jego znaczenie jako kobiecego tatuażu?

Symbol róży wytatuowany na ciele zyskał na znaczeniu w latach 30. XX wieku. XX wieku. W tym czasie takie wzory nosili głównie marynarze. Miał przypominać mu o rodzinie, która czekała na niego na kontynencie. Do dziś ten popularny wzór symbolizuje miłość, lojalność i przywiązanie, ale ostateczne znaczenie określa kolor wytatuowanego kwiatu. Czerwony oznacza romans i pożądanie, biały czyste uczucie, niebieski reprezentuje miłość od pierwszego wejrzenia, żółty reprezentuje przyjaźń , a czarny reprezentuje śmierć lub smutek ukochanej osoby. Róże można również wytatuować na ramionach, szyi i klatce piersiowej, ale najczęściej pojawiają się jako tatuaże na kostkach.

Znaczenie tatuażu wiśnie

Wiśnie to obecnie jeden z najpopularniejszych motywów kwiatowych. Takie tatuaże przybierają formę kwiatów wiśni, owoców lub kombinacji obu. Często wzbogacone o dodatkowe wzory. co oznacza ten symbol? Wiśnia wytatuowana na skórze jest symbolem mądrości. Jednak kwiaty wiśni mają inne znaczenie związane z kobiecą energią i seksualnością w kulturze azjatyckiej.

Mieszkańcy Dalekiego Wschodu postrzegają wiśnię jako drzewo zakochanych, pod którym kochankowie rozmawiają, zastanawiają się i oddają sobie nawzajem. Stąd skojarzenia tego motywu z kobiecością i seksualnością. Motyw kwiatu wiśni to bardzo intymny symbol. Z tego powodu jest często wybierany do tatuaży pod klatką piersiową.

Znaczenie tatuażu – Koń

Konie to jedne z najbardziej majestatycznych zwierząt. Każdy, kto miał okazję podziwiać galopującego konia, z pewnością potwierdzi hipnotyzującą moc takiego widowiska. Nic dziwnego, że często uwiecznia się go w Fascynacja końmi sprawia, że ​​ludzie coraz częściej wybierają tatuaże z motywami koni, czy to na pierwszym planie, czy w tle. Tatuaże z końmi symbolizują przede wszystkim siłę. W innej interpretacji takie wzorce odnoszą się do niezależności i piękna. Niektórzy interpretują takie wzory jako symbol duchowej wolności. Gdzie najczęściej pojawiają się tatuaże z końmi?Różnorodność wzorów pozwala na pokrycie niemal każdej części ciała takimi tatuażami.

Znaczenie tatuażu – skrzydła

Ostatnim wzorem na naszej liście są skrzydła. Są tatuowane w różnych formach, jednak w ostatnich latach największym wzięciem cieszy się wzór skrzydeł anioła.

Taki tatuaż odnosi się do niezależności i wolności. W niektórych przypadkach symbolizuje też umiłowanie podróży lub stanowi manifest religijnych przekonań. Najczęściej tatuowane są na plecach i karku, ale wiele osób wybiera tatuaż na przedramieniu.

Znaczenie tatuażu – sztylet i czaszka

Sztylet i czaszka jest motywem kojarzącym się z gwiazdami rocka, osobami związanymi z subkulturą motocyklistów, może też nasuwać skojarzenia z więziennymi gangami. Co oznacza taki wzór?

Nie można zapominać, że czaszka i sztylet to motyw, który kiedyś tatuowali sobie piraci. Dziś nawiązuje do przygody i gotowości do podejmowania ryzyka. Niektórzy interpretują ten wzór jako brak strachu przed śmiercią. Taki motyw można tatuować praktycznie na dowolnej części ciała. Świetnie prezentuje się jako tatuaż 3D.

Znaczenie tatuażu – gołębie

Niemal każda kultura utożsamia gołębia z pokojem i miłością. Jakie znaczenie mają tatuaże przedstawiające tego ptaka?

Symbolika tatuaży ma bezpośredni związek z religijnym i kulturowym postrzeganiem gołębi. Taki wzór może odnosić się do umiłowania pokoju, wierności, wiecznej miłości, oddania, opiekuńczości. Może też wyrażać przekonania religijne, bowiem gołąb jest mocno zakorzeniony w chrześcijaństwie. Świetnie sprawdza się jako tatuaż damski na kostce lub na nadgarstku.

Wróżki – znaczenie tatuażu

Wróżki to baśniowe istoty, które wzbudzają niejednoznaczne skojarzenia. Zazwyczaj przedstawiane są w pozytywnym kontekście, ale często występują też w roli istot stojących po stronie czarnej magii. Co oznaczają tatuaże z motywem wróżek?

Na szczęście, nic złego. Wytatuowana wróżka odnosi się do kobiecości, delikatności, piękna, frywolności, spełnienia marzeń, bliskiego kontaktu z naturą i wolności ducha. Motyw wróżki świetnie sprawdzi się jako subtelny tatuaż na kostce.

ClownsZnaczenie tatuażu

Tatuaże przedstawiające jednego lub więcej klaunów wywodzą się z subkultury więziennej, oznaczającej „moje szczęśliwe życie, moje smutne życie”. Należy jednak podkreślić, że symbolika tego motywu unosi się nad więziennymi murami, a klaunów z tatuażami można dziś zobaczyć na skórze osób niemających nic wspólnego ze środowiskiem przestępczym i złem, zwłaszcza jeśli ma się szczęśliwego ekspresja, a druga ma złowieszczy wyraz. Symbolizuje również szczęście i zmysły. Wzór klauna jest idealny do tatuaży na łydkach i przedramionach.

PiesZnaczenie tatuażu

Przez długi czas tatuaże z motywem psa nie były zbyt popularne. Dziś jednak obserwujemy wyraźne odwrócenie trendu. Coraz więcej kobiet, zwłaszcza miłośniczek tych zwierząt, wybiera wzory przedstawiające ich sympatycznych czworonożnych przyjaciół. Co oznacza ten tatuaż? Choć może kojarzyć się z takimi wartościami jak lojalność i przywiązanie, wiele osób wybiera takie wzorce, aby wyrazić swoją miłość do swoich pupili. Takie motywy są najczęściej postrzegane jako tatuaże na przedramionach.

Koty – znaczenie tatuażu

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych i przy okazji (jak na ironię) jednymi z najtrudniejszych do oswojenia. Koty nigdy nie tracą swojej dzikiej natury iw przeciwieństwie do psów zawsze mogą być niezależne od człowieka. Tatuaże przedstawiające koty są bezpośrednim nawiązaniem do natury tych zwierząt .

Takie symbole mają przede wszystkim pokazać niezależność i wolność osoby, która je nosi. Istnieje jednak wiele innych interpretacji tego motywu. Nie wolno nam zapominać, że koty są towarzyszami człowieka od niepamiętnych czasów. W starożytnym Egipcie symbolizował boskość i kobiecość, aw Grecji symbolizował ochronę. Wiele kultur i religii kojarzy koty z okultyzmem i czarną magią. Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań, aby takim tatuażom nadawać takie znaczenia. Motyw kota doskonale sprawdza się jako tatuaż na szyję lub kostkę.

Więcej newsów