Focus mode

Tattoo Pain Chart, czyli gdzie tatuaż boli najbardziej

Tattoo Pain Chart, czyli gdzie tatuaż boli najbardziej

Tatuaż na żebrach, na obojczyku lub duży na plecach – czy boli? Pewnie wiecie, że nie da się oddzielić wyjątkowego doświadczenia, jakim jest wykonywanie tatuażu, od uczucia bólu. W Tattoo Pain Chart, czyli tatuażowej mapie bólu nie chodzi jednak o samą jego obecność, ale o poziom dyskomfortu, jakiego możemy spodziewać się podczas sesji. Planując kolejny tatuaż koniecznie zapoznajcie się z tym narzędziem.

Ała, auć, albo meh. Czy tatuaż boli?

Dobre pytanie! Cóż, gdyby tatuaż nie bolał, to pewnie nie mielibyście wątpliwości czy go sobie robić. Kultura tatuowania jest ściśle związana z radzeniem sobie z bólem. Nie ma przecież innego sposobu, by wytatuować się permanentnie, jak poprzez użycie igły.

Oczywiście, podczas dziarania nie da się uniknąć  bólu. Jest jednak kilka czynników, które wpływają na jego poziom.

Jak więc ocenić potencjalny ból? Przemyślcie technikę wykonywania tatuażu, umiejętności i doświadczenie tatuatora, swój stan zdrowia i predyspozycje, ale przede wszystkim umiejscowienie na skórze. Tu właśnie wchodzi Tattoo Pain Chart, czyli mapa wiążąca części ciała z poziomem dyskomfortu podczas tatuowania.

Tatuaż na żebrach – najbardziej wrażliwe miejsce?

Oczywiście tatuowanie się na żebrach należy do najmniej przyjemnych sesji. Nasza skóra w tym miejscu jest cienka i mocno unerwiona. To delikatne miejsce, a szczególnie wrażliwe robi się w okolicach mostka.

Nie demonizujmy jednak tatuażu na żebrach. Nie jest to jedyne bolesne miejsce do tatuowania.

Osoby o niskim progu bólu powinny rozważyć również inne miejsca na ciele, których tatuowanie boli najbardziej. Wśród tych, które najczęściej mrożą krew w żyłach, znajdziecie skórę:

  • głowy
  • stóp
  • zgięcia pod kolanem
  • dolnych pleców
  • kostek
  • goleni
  • pach
  • łokci

Jak wytrzymać tatuowanie obojczyku lub pleców?

Średnia ludzka podatność na ból pozwala nam wytrzymać wiele, jednak jego odczuwanie to bardzo osobista sprawa.

 

Mówi się, że faceci odczuwają ból mocniej niż kobiety (to Wasza supermoc, dziewczyny – warto z niej skorzystać, planując piękny tatuaż). Z drugiej strony prywatna historia chorobowa i poczucie komfortu w relacji z własnym ciałem bywają całkowicie różne, nawet u podobnie zbudowanych osób.

Jak zadbać o swój komfort?

Wybierając się na pierwszy tatuaż, sprawdźcie, czy wybrane miejsce na ciele pokrywa się z czerwonymi strefami na Tattoo Pain Chart. Zawsze szukajcie też sprawdzonych tatuatorów i zgłaszaj im wszelkie niepewności i potrzeby. Wasz komfort podczas sesji jest przecież najważniejszy.

Więcej newsów