Focus mode

Duże tatuaże męskie- 100 pomysłów na plecy.

Duże tatuaże męskie – inspiracje

W poprzednim artykule omówiliśmy wszystkie aspekty związane z tatuowaniem dużych powierzchni ciała. Poruszyliśmy aspekty związane związane z wyborem studia, artysty, techniczne wątki tatuowania dużych dziar, pielęgnacji prac, oraz przygotowania pod wielogodzinne sesje.

Dzisiaj zaprezentujemy Wam galerie naprawdę oszałamiających wielkich męskich kompozycji na plecach.

Dlaczego akurat robić sobie tatuaż na plecach? Cóż, dobrze wyglądają na każdym typie ciała i sylwetki. Niezależnie od tego, czy jesteś normalnie wyglądającym facetem, czy katujesz plecy treningami na siłowni, albo po prostu jesteś szczupły- tatuaż na plecach będzie dobrze na Tobie wyglądać! Poza tym bardzo łatwo go ukryć za pomocą ubrań (jeśli masz pracę zawodową i nie możesz mieć tatuaży lub nie lubisz się z nimi obnosić). Z czasem starzeją się lepiej, ponieważ nie są narażone na tak dużo światła słonecznego, jak tatuaż na ręce lub dłoni. To największa przestrzeń do wytatuowania na Twoim ciele, która daje najlepszą okazję do zrobienia czegoś naprawdę kreatywnego! Tatuatorzy też za nimi przepadają, ponieważ jest to łatwa do pracy (w miarę) płaska powierzchnia. Mogłabym kontynuować…. ale po prostu plecy są mega miejscem do mega wrzutek!

CZY TATUOWANIE PLECÓW BOLI?

To zależy. Niektóre obszary na plecach mają stosunkowo niskie wyniki w skali bólu. Obszary dolnej i górnej części pleców, w których masz najwięcej tkanki mięśniowej i tłuszczowej, bolą mniej niż tatuaż na łopatkach i kręgosłupie. Podczas robienia tatuażu w tych obszarach igła może uderzyć w kość, powodując dodatkową warstwę bólu na skórze. To jest ten sam powód, dla którego tatuaże na mostku, kolanie i kościach obojczyka zajmują wysokie miejsce we wskaźniku bólu: kiedy igła uderza w kość, to nie żart.

Prawdopodobnie już wiesz, dlaczego odpowiedź brzmiała „to zależy”. Kiedy dowiadujesz się, jak bardzo boli tatuaż na plecach… Jeśli robisz sobie pełny tatuaż na plecach (lub nawet na większej części pleców), bez wątpienia uderzysz w części kręgosłupa i łopatki. Obszary nie na kości będą jednak mniej dokuczliwe. Gdziekolwiek zrobisz tatuaż, będzie to do pewnego stopnia bolało; w końcu masz do czynienia z igłami. Nie oczekujcie jednak ciągłego bólu podczas procesu tatuowania.

To, co dzieje się na poziomie mikro podczas tatuowania, jest następujące: igła lub grupa igieł na końcu maszynki do tatuażu nakłuwa Twoją skórę 80-150 razy na sekundę . Aby ten wspaniały tusz, za który zapłaciłeś, pozostał na Twojej skórze, należy go umieścić pod zewnętrzną warstwą naskórka, wewnątrz skóry właściwej. Skóra właściwa to część skóry, w której znajdują się komórki czuciowe, naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i receptory bólu. Igła do tatuażu uderzająca w skórę umieszcza atrament tuż obok tych receptorów, wysyłając do mózgu sygnały ciepła bólu. Ilość bólu będzie się różnić w zależności od miejsca tatuowania, ale jest to jeden z głównych powodów, dla których tatuaże mają taką reputację jako bolesne. Tadam!

Ból jest inny dla każdego. Ktoś, kto przeszedł przez wiele fizycznego bólu w swoim życiu, będzie miał inną mentalną miarę do mierzenia tego niż ktoś, kto tego nie zrobił. Jednak większość ludzi jest w stanie wytrzymać tatuaż, nawet jeśli nie spodziewają się tego co ich czeka.

Czynniki psychologiczne, takie jak przeszłe urazy lub stres, mogą wpływać na tolerancję bólu, a zastanawianie się, jak bardzo tatuaż będzie boleć, może oznaczać, że czeka Cię gorszy czas, niż powinien. Twoje emocje, nawyki i styl życia mogą również wpływać na ilość odczuwanego bólu. Jeśli jesteś zmęczony i odwodniony, twój stan psychiczny prawdopodobnie będzie mniej zdrowy i będziesz bardziej podatny na ześlizgnięcie się w zły stan psychiczny, gdy zacznie się robić poważnie i na przykład Twój artysta weźmie się za kolorowanie, wcześniej okonturowanego, ocieniowanego już mejsca. Kiedy tak się stanie, możesz stać się bardziej napięty fizycznie, co pogorszy ból, co sprawi, że poczujesz się gorzej, i tak dalej i dalej…

Fizjologicznie nerwy jednej osoby mogą być również mapowane inaczej niż u drugiej, co oznacza, że ​​jakaś część ciała będzie bolała mniej lub bardziej. Ludzie zgłaszali przeszywający ból podczas robienia tatuażu na plecach, a igła uderza w zewnętrzne krawędzie ich pleców, bliżej żeber i pach.

Chociaż będzie to bolało, nie pozwól, aby zniechęciło Cię to do zrobienia tatuażu, jeśli masz serce ustawione na wyjątkowym tylnym kawałku. Zjedz dużo jedzenia i wypij dużo wody wcześniej, prześpij się dobrze przed wizytą, a wyjdziesz z tego z niesamowitym dziełem sztuki, które jest twoje na zawsze.

Ile sesji zajmuje wykonanie pełnego tatuażu pleców?

Jeśli planujesz zrobić sobie tatuaż zajmujący całe plecy, powinieneś spodziewać się spędzenia około 30 godzin w fotelu tatuatora. Oczywiście to nie wszystko za jednym razem! Wiele osób decyduje się na wykonanie kilku sesji tatuażu na plecach.

Możesz zaplanować od czterech do sześciu sesji na ukończenie pełnego tatuażu pleców. Liczba sesji będzie zależeć od wielu czynników, w tym od samego tatuażu, szybkości artysty, umiejętności siedzenia do sesji tatuażu i wielu innych.

Jak długo trwa każda sesja tatuażu pleców?

Większość sesji tatuażu, niezależnie od lokalizacji tatuażu, zwykle trwa około pięciu godzin. Ta liczba może się różnić, ale pięć godzin to dobry ogólny szacunek. Daje to twojemu artyście wystarczająco dużo czasu, aby zrobić kawał dobrej roboty.

Niektórzy artyści pozwolą Ci rezerwować sesje jeden po drugim. Oznacza to, że możesz zarezerwować pełne 8 lub 10 godzin u swojego tatuatora i wykonać większą część tatuażu pleców w ciągu jednego dnia. Będzie to zależeć od artysty, tolerancji bólu i złożoności tatuażu. Gorąco polecam, aby nie rezerwować sesji po sobie, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tatuażami. Dwie sesje w ciągu jednego dnia są niezwykle wyczerpujące.

Jak długo należy odczekać między każdą sesją pełnego tatuażu pleców?

Chociaż możliwe jest planowanie sesji od początku do końca, po opuszczeniu salonu tatuażu należy odczekać około trzech tygodni, zanim wrócisz. To da skórze i ciału czas na wygojenie się, zanim zaczniesz pracować nad kolejną częścią tatuażu.

Pamiętaj, że twoje ciało nie rozpoznaje twojego tatuażu jako sztuki; widzi twój tatuaż jako ranę. Dlatego tak ważne jest, aby po każdej sesji tatuażu dać swojemu ciału szansę na powrót do zdrowia po „zranieniu”. Ułatwi ci to również, gdy następnym razem wejdziesz!

Czy można wykonać pełny tatuaż na plecach za jednym posiedzeniem?

Prawdopodobnie nie. Chociaż teoretycznie jest to możliwe, w praktyce prawdopodobnie nie będziesz chciał wykonywać pełnego tatuażu pleców za jednym razem. Może być ci bardzo trudno usiedzieć w miejscu przez tak długi czas, a także nie chcesz, aby wyczerpany artysta tatuował cCę po tylu godzinach!

Możesz być w stanie wykonać cały szkic podczas jednej sesji, jednak w zależności od złożoności tatuażu i szybkości artysty. Następnie możesz przejść na kilka dodatkowych sesji, aby dokończyć kolor i wszelkie dodatkowe funkcje.

WOJOWNICY – Tatuaże

Prawdziwy, mocny, męski motyw wojownika. Może być to postać totalnie anonimowa, wymyślona, zaczerpnięta z popkultury, z Twojego ulubionego serialu, filmu, albo wzorowana na legendach, czy nawet mitologiczna. Przedstawieni w sposób realistyczny, groźni wojownicy- mają w sobie cały ładunek emocji. Które można dodatkowo podkreślić dodanymi elementami kompozycyjnymi czy szalejąc z tłem. Klimat dziarki podkręcają dodane zwierzęta, powszechnie utożsamianie z siłą i odwagą- lew czy tygrys. Albo trzymana w dłoniach broń. Dorzućcie do swojego projektu wicher, burze, błyskawice, a oglądający Wasz tatuaż będą oczekiwać, dzięki dodanej dynamice, że wojownik zaraz się poruszy.

ANIOŁY – Tatuaże

Podobne zasady dynamicznej kompozycji „obrazu” zadziałały tutaj. Rozmierzwione wiatrem pióra na anielskich skrzydłach, nie tylko robią wrażenie swoją szczegółowością, ale nadają im całego charakteru. Spójrzcie na skale emocji na poszczególnych pracach jakie symbolizują poszczególne postacie- anioł wojowniczy na koniach, walczący o coś i zdeterminowany, anioł uniesienia, albo ten z elementami architektonicznymi w tle, wyglądający niczym posąg (scupulture tattoo), któremu łzy albo deszcz spływają po policzkach. Mogą one oczywiście symbolizować ścisłe związki z religią chrześcijańską, z której z resztą się wywodzą

Pięknie wychodzi ten realizm w szarościach, i bardzo się cieszę że powoli odchodzi się od symetrycznej estetyki prac. To są prawdziwe, nietuzinkowe dzieła sztuki.

ARCHITEKTURA – Tatuaże

Nie trzeba być architektem, aby docenić piękno inspirowanej architekturą sztuki ciała. Sprawdź tę listę oszałamiających tatuaży skompilowaną , aby zobaczyć, co mamy na myśli. Nie są techniczne miejsca buddynków, czy wielkomiejskie pejzaże… to coś więcej! Każda z przedstawionych prac, zaczerpnęła swoje inspiracje z klasycznej historii architektury. Przewijające się w nich wspaniałe gotyckie wnętrza, rozety, kolumny, czy kościele nawy- same w sobie są nad zwyczaj spektakularne. Przeniesione na ciało, odpowiednio zinterpretowane, skomponowane zarówno z ciałem, jak i całą resztą tatuażu- to coś wyjątkowo unikatowego! Tutaj też idealnie dopasowują się tematy związane z nieco inną, choć wcale nie odległą dziedziną sztuki, jaką jest rzeźbiarstwo. Piękne, wyraziste, a przede wszystkim majestatyczne prace!

SKRZYDŁA – Tatuaże

Skrzydła od zawsze fascynowały i urzekały mężczyzn. Jest ku temu dobry powód, ponieważ mężczyźni zawsze postrzegali lot i niebo jako wysokości, które muszą osiągnąć. Reprezentują również niebiańskie istoty, takie jak anioły i cherubiny.Skrzydło jest również bardzo skomplikowaną konstrukcją i wymaga naprawdę wprawnych rąk, aby ożywić je w formie tatuażu. Mogą być również symbolami prób wzniesienia się wyżej i osiągnięcia większych wysokości. Poszczególne pióra, które składają się na skrzydło, mogą również oznaczać misterną naturę ludzkiego życia, na którą składają się przeplatające się historie i wydarzenia.

KOBIETY – Tatuaże

Tatuaże portretowe są jednym z najpopularniejszych projektów tatuaży. Są wszechstronne, można je wykonać w niemal każdym stylu i mogą upamiętnić kogoś, kto odegrał ważną rolę w twoim życiu.Ważne jest, aby znaleźć artystę, który specjalizuje się w portretach, aby dobrze wykonał Twój tatuaż. Twarze i portrety to bardzo trudny temat w sztuce i nie każdy artysta potrafi to zrobić dobrze. Nawet jeśli artysta twierdzi, że potrafi robić portrety, upewnij się, spójrz na jego portfolio  i przykłady umiejętnie wykonanych portretów, zanim zarezerwujesz sesję. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz już szkic wykonany przez innego artystę lub czyjeś zdjęcie. Musisz mieć pewność!.

Poświęcenie dodatkowego czasu na znalezienie odpowiedniego artysty w końcu będzie tego warte i może oznaczać różnicę między posiadaniem niesamowitego dzieła sztuki a kiepsko wykonanym portretem, który ledwo przypomina wybrane zdjęcie. Należyta staranność bardzo się tutaj opłaca, więc nie pomijaj tego etapu!

DZIKIE ZWIERZĘTA – Tatuaże

Można rozpisać się o tym, co dokładnie symbolizują dzikie zwierzęta- król dżungli, lew symbol królewskiej dominacji i siły, drapieżny i odważny tygrys, sprytny wąż. Ale przecież wszyscy to wiemy. Skupmy się lepiej na wspaniałej precyzji wykonania tych prac, wielkości projektów, oraz super dopasowaniu do ciała. Nie wiem co mnie bardziej zachwyca, potężne kły tygrysa, które są tak realistyczne, że masz wrażenie, że zaraz usłyszysz jego warkot, czy gąszcza, przez które przedziera się tygrys, a ja niemal słyszę ich szelest. Dzikie zwierzęta dają olbrzymie możliwości tematyczne i kompozycyjne.

I wcale nie muszą być realistyczne! Czy ten neotradycyjny lew nie jest równie piękny? Trochę niżej, już oddzielnie przyjrzymy się neotradycyjnym wrzutkom na męskie plecy.

NEOTRADYCJA – Tatuaże

Możesz zrobić dowolny obraz i symbol jako tatuaż neotradycyjny, wystarczy, że poczujesz to mocno, dzięki uderzającemu konturowi i szczegółowym obrazom uzyskanym dzięki kolorowi i przestrzeni. Tatuaże w tym stylu mają silną, charakterystyczną fakturę i cieniowanie. Obrazy wcale nie są rozmazane, a przesłanie, które przekazują, jest jasne.Większość z was prawdopodobnie zna niektóre z neotradycyjnych klasyków, które często widujecie na Instagramie, Pintereście i innych platformach. Są to zazwyczaj motywy zwierzęce, takie jak duże jelenie, szczegółowe lwy czy bardzo popularne wilki w najróżniejszych pozach. Świetną dodatkową zaletą neotradycji jest to, że jest to kierunekbardzo elastyczny w łączeniu z innymi stylami w świecie tatuażu. W końcu zawsze dobry projekt sprowadza się do równowagi i ogólnej harmonii, której akurat w tej estetyce nie brakuje.

Więcej newsów