Focus mode

Najlepsze studio tatuażu w Warszawie odc. 2 Caffeine Tattoo by Bartosz Panas

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych studiów tatuażu zarówno w samej Warszawie jak i całej Polsce- Caffeine Tattoo by Bartosz Panas, istnieje już od ponad 10 lat!

Wielokrotnie nagradzany za swoje spektakularne neotradycyjne kompozycje, Bartosz bezustannie szlifuje swój styl. Gdy raz zobaczycie jego tatuaże- nie pomylicie ich z pracami nikogo innego. Szczególnie robią wrażenie na żywo. Prace Panasa noszą na sobie najpiękniejsze inked dolls , między innymi @mishon@aleksandra_kowalik95 czy @evilyvonne.art.

Ale duże damski kompozycje to nie jedyna specjalizacja Panasa. Równie dobrze siadają mu męskie projekty. Całe plecy, rękawy, albo klatki- spójrzcie tylko! Żadne miejsce na ciele nie jest dla niego wyzwaniem. O mistrzostwie jego techniki świadczy mnogość nagród jakie otrzymuje regularnie na niemal wszystkich edycjach Konwentów na jakich się pojawia.

Ponadto moglibyśmy zobaczyć Bartosza jako jurora na konkursach tatuażu podczas Tattoo Konwent i TATTOOFEST– on naprawdę ma pojęcie i wie jak to robić żeby było dobrze!

To samo dotyczy prowadzenia studio! Wyselekcjonowani artyści, spójnie i przejrzyście prowadzone media społecznościowe, wspaniale urządzone studio w samym Centrum Warszawy- najwyższa jakość!

Kogo możemy spotkać, u kogo się wydziarać, a u kogo zrobić kolczyk w Caffeine Tattoo?

BARTOSZ PANAS @PANAS_BARTOSZ

Jakie są jego tatuaże? Przede wszystkim neotradycyjne portrety. Charakterystyczne, klasyczne ujęcie profili, szczególnie dobrze wkomponowuje się w ramiona (męskie i kobiece) i daje możliwość powiększenia kompozycji, na całą rękę. Z której to możliwości zarówno sam tatuator jak i jego klienci chętnie korzystają.

Ponadto półprofile, postaci an face, przeplatają się z motywami animalistycznymi. Jako ozdobniki lub wypełnienia znajdziemy w tatuażach spod maszynki Panasa- motywy kwiatów, liści od czasu do czasu lettering. Fajnie wygląda w jego wydaniu też tatuaż tradycyjny- szkoda, że tak rzadko robi i publikuje podobne projekty, bo na prawdę aż cieszy się na nie oko. Jestem fanką jego przedstawień demonicznych twarzy

Kolorystyka jego prac jest przydymiona, ich głębia niemal realistyczna w niektórych miejscach. Charakterystyczna jest też paleta dość przydymionych kolorów ziemii, które nadają jego pracom melancholijny vibe.

KRZYSZTOF BAKS BAKYMILIAN @MADBAKS

Drugi mistrz koloru w Caffeine. Jego styl jest jednak dość odległy od poprzedniego, bo Baks swoje tatuaże wykonuje w realizmie. Głównie w realizmie. Jak na tatuatora przystało, nie boi się próbować w innych klimatach, takich jak  tatuaż komiksowy, czasami graficzny. Jego prace są czasami zabawne- klapki Kubota with onion 😉 , a czasami przerażające- tak jak realistyczny Venom na stopie albo płonący kościół z czachą (666).

Dla mnie najlepszym przedstawieniem jego umiejętności i skilli jest zestawienie tych prac- komiksowego Deadpolla, czy Spidermana, z pięknie wbitą interpretacją Szału Uniesień, Podkowińskiego. Co za różnorodność!

Pięknie spod jego igieł wychodzi temat kosmosu. W wielu ujęciach, pomysłach i kompozycjach. Portrety, lub wyobrażenia zwierząt, wspomniane już postacie i tematy z popkultury. A nawet tatuaże wykonane w samych szarościach.

Ciężko zamknąć w słowach umięjętności Baksa. Spójrzcie sami!

 

AGA KASPROWICZ @AGACASPER

Chciałabym powiedzieć, że Aga jest drugą przedstawicielką realizmu w studio. Nie jest to jednak prawda. O ile szary realizm jest jej specjalnością- doskonale wycieniowane, pięknie przechodzące wypełnienia, piękny, prosty kontur- o tyle neotradycyjne szare portrety w jej wykonaniu- są hipnotyzujące. Poza tym blackworki, fineliny, czy autorskie interpretacje tematów typowo oldschoolowych- wszystko w mono. Inspiracje czerpie również z popkultury, ale chętnie podejmuje się indywidualnych projektów klientów- takich jak portrety ich bliskich. Ale również piękne pieski i kotki! Aga robi głównie tatuaże średnie, ale zdarza się jej wytatuować komuś palec (lub dwa), albo pokryć tuszem całe, olbrzymie, męskie ramię.

ŁUKASZ BAM @GETBAMBAM

Indywidualny, nieszablonowy styl własny. Bam miesza kilka technik w jednej pracy, nie boi się łączyć kolorów, ani tematów- połączenie watercolor i elementów blackoutu w jednej damskiej kompozycji? Proszę bardzo! Jak sam określa swój styl- jest mocno awangardowy. Abstrakcyjne grafiki, motywy florystyczne, tatuaże ze zwierzętami, fineline, gdzieniegdzie ornamentyka- widać mocną inspiracje sztuką i pociąg do estetyki kolorystycznej.

Co mnie najbardziej fascynuje w jego podejściu? Bam podejmuje się dziarania w dość trudnych i bardzo nieoczywistych miejscach- wnętrza dłoni, twarz, pacha.

ALEKSANDRA KOZUB @ALEKSANDRA_KOZUB

Tatuatorka spełniająca się w stylu, który ostatnio przechodzi swój renesans. Dzięki takim właśnie artystom- dotwork przybrał obecną, bardzo wysublimowaną formę. Nie jest już typowym, mocno ograniczonym w formie tatuażem plemiennym, ale wspaniała hybrydą różnych technik. W jej tatuażach płynnie łączy się zarówno z finelinem, jak i neotradycją, abstrakcją, portretem, czy czasami geometrią. Pracuje w czerniach i szarościach, niemniej zdarza się jej dla podkreślenia kontrastu, dodać kolor. Te dziarki mają lekkość, ale przede wszystkim przebija z nich miłość do piękna!

NINA KALINOWSKA @ninakalitattoo

Do Niny zapisać się możecie na piękne mikrorelistyczne, lub finelinowe projekty tatuaży głównie w czerniach i szarościach. Kolorowe wzory występują u niej rzadko. Poza tym, jak sama określa na swoim instagramie realizuje się też w blackworku, dotworku, minimalu. To najbardziej modne tatuaże ostatnich miesięcy, prawdziwy trend 2022!  Co wyróżnia Ninę? Bardzo, bardzo precyzyjna kreska i oryginalne tematy dziar: jak na przykład King- Kong na pałacu kultury, albo jedzący kobietę krokodyl. Wspaniale wygląda też jej lettering.

KLAUDIA RUTKOWSKA @GODDES_OF_NEEDLES_

Piercerka, wykonująca rozmaite przekłucia- o tych standardowych typu lobe, po przekłucia sutków i mikrodermale. Idealnie wkomponowane w anatomie ciała kolczyki spod jej ręki, zachęcają do piercingu. Jest zachwycająco i profesjonalnie!

Więcej newsów