Focus mode

Jak zaplanować i wybrać pierwszy tatuaż.

Wykonanie pierwszego tatuażu może być świetną przygodą ale i lekkim stresem. Niezależnie od tego, czy właśnie ukończyłeś 18 lat i czekasz od lat, czy jesteś starszy i wykorzystujesz chwilę- emocje związane z wybieraniem projektu mogą być naprawdę róże- fascynacja, zachwyt, ciekawość, strach. Szczególnie jeśli bierzesz pod uwagę sam proces tatuowania albo zagrożenia z niego wynikające. W końcu tatuaż może się nie powieść. Dlatego oprócz przekroju modnych projektów na dziary, podpowiemy Ci lekko na co zwracać uwagę zarówno przy wyborze tatuażu, jak i miejsca w którym go wykonasz, oraz artysty, który Ci go wykona.

Przede wszystkim powinieneś czuć się bezpiecznie i komfortowo. Czy nadchodzi taka chwila, że jesteś 100% pewny dziarki którą chcesz mieć? To już zależy od Ciebie! Niektórzy projektują swoje idealne tatuaże miesiącami, inni oddają skórę zaufanym artystom i robią typowo freehandowe sesje, a jeszcze inny wybierają gotowe wzory, które artyści mają w swoich, wcześniej przygotowanych portfoliach.

https://tattoo-space.pl/wp/wp-admin/post-new.php#

JAK WYBRAĆ STYL TATUAŻU, ORAZ SALON I TATUATORA?

Do wyboru są różne rodzaje tatuaży. Oprócz samego projektu możesz szukać konkretnych gatunków tatuażu. Jest ich teraz taka różnorodność! W następnej galerii przybliżymy Ci nieco różnice pomiędzy nimi. Dobrym początkiem na dokładny research jest wyżej wspomniane portfolio artysty, które często jest fizyczną książką w jego salonie lub dostępną online. Konto artysty na Instagramie to również świetne miejsce na zapoznanie z charakteryzującym go stylem i preferencjami estetycznymi.

Na początek polecamy pracę z profesjonalistami. Pamiętaj, że tatuaż zostanie z Tobą do końca życia. Po prostu fajnie gdyby się udał!

Poszukaj artysty, który ma pracę podobną do projektu, który chcesz. Abyś mógł wiedzieć, jak jego poszczególne elementy mogą wyglądać po zakończeniu. Jeśli chcesz konkretny kwiat, poszukaj kogoś, kto zrobił ten kwiat w sposób, który lubisz.

Jeśli masz mało pomysłów, ale masz ochotę na jakieś dzieła sztuki z prawdziwego zdarzenia,pewne trendy nigdy nie wychodzą z mody. Kwiaty, zwierzęta i pamiątkowe tatuaże związane z konkretnymi wydarzeniami z Twojego życia- te pomysły utrzymują się w trendach od lat. Ludzie są najszczęśliwsi, gdy mają coś spersonalizowanego. Mają wtedy pewność, że są jedynymi posiadaczami takiego projektu na świecie.

Ale tak samo świetnym pomysłem jest kupienie gotowego wzoru. Przecież w tych projektach też możesz znaleźć coś z czym będziesz się utożsamiał! Niemal każdy z tatuatorów posiada kolekcję  projektów tatuaży, z którą możesz się zapoznać. Od małych fleszy po olbrzymie kompozycje. 

Znajdź coś, z czym możesz się utożsamić, coś, z czym możesz się identyfikować. Profesjonalny tatuator porozmawia ze swoimi klientami o tym, co jest dla nich najważniejsze — hobby, praca lub inne zainteresowania — a następnie spróbuje ożywić to za pomocą ilustracji. To jest całkiem zabawne, ponieważ zawsze są nowe rzeczy, które możesz wypróbować, a potem będzie to coś naprawdę wyjątkowego, coś osobistego, coś wyjątkowego, którego nikt inny nie ma, ponieważ robią rysunki specjalnie dla tych ludzi.

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Zaniedbanie tatuażu może być niebezpieczne — w końcu to otwarte rana! Dlatego obowiązują przepisy bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczne i higieniczne zarówno wykonanie jak i późniejszą pielęgnacje dziary. Kilka kluczowych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, gdy Twój artysta przystępuje do pracy to…

Cały proces należy wykonywać w rękawiczkach. Zapieczętowane igły i zapieczętowane tuby są ważne dla bezpieczeństwa — dzięki temu wiesz, że te części maszynki do tatuażu, na które będziesz narażony, są sterylne. Upewnij, że artysta zdezynfekował powierzchnię stanowiska do tatuażu, niezależnie od tego, czy jest to podłokietnik, czy pełne łóżko do masażu, na którym leżysz

Wszystko, czego dotyka, musi być owinięte folią. Obejmuje to butelkę ze spryskiwaczem zawierającą mieszankę wody destylowanej i mydła, która służy do utrzymania tatuażu w czystości podczas sesji.

Oprócz wszystkich plastikowych opakowań i czystego sprzętu, jest jeszcze jeden niezbędny przedmiot, który powinien mieć każda stacja do tatuażu: wazelina, jedyna rzecz, którą zaleca, aby była używana jako środek nawilżający skórę podczas sesji.

Sposób, w jaki dbasz o skórę przed, w trakcie i po tatuażu, może znacząco wpłynąć na wynik. Upewnij się, że Twoja skóra jest dokładnie oczyszczona przed wykonaniem tatuażu. Mydło i woda, a następnie wcieranie alkoholu powinno wystarczyć, ale tak naprawdę zalecamy środki czyszczące klasy chirurgicznej, aby były bezpieczne. Każda bakteria na skórze może doprowadzić do infekcji, jeśli dostanie się do otwartych obszarów tatuażu.

WYBÓR MIEJSCA I KWESTIA BÓLU.

Tatuaże bolą. Proces wbijania tuszu porównywano do kłucia, palenia, a nawet drapania kota, ale my wiemy, że trudno to wytłumaczyć.

To naprawdę zależy od Ciebie jako jednostki. Nie wszyscy czują się tak samo. Niektórzy mówią, że linie bolą bardziej. Niektórzy mówią, że cieniowanie boli bardziej. Niektórzy mówią, że jest tak samo. Niektórzy mówią, że nic nie boli. Niektórzy mówią, że wszystko boli, a potem dużo się ruszają. To naprawdę zależy od osoby.

Naprawdę musisz najpierw spróbować, aby naprawdę poczuć, jak to jest. Nie możemy Ci powiedzieć, czy to boli, bo nikt nie wie jak będzie reagowało Twoje ciało. Jeśli chodzi o radzenie sobie z bólem podczas sesji, to nie ruszanie się jest bardzo ważne.

Jeśli martwisz się, jak poradzisz sobie z bólem, dobrze jest przetestować swój pierwszy tatuaż na nogach lub ramionach, gdzie ból może być mniej intensywny, zwłaszcza jeśli jest to bardziej mięsista część ciała. Podczas gdy ramiona, przedramiona, uda i łydki to świetne miejsca, tatuowanie łokci i kolan może być „trochę pikantne”, ale nadal jest wykonalne. Tatuaże na tułowiu bolą gorzej, bo skóra jest gładsza i cienka.

Po tatuażu może pojawić się przewlekły ból, bolesność lub wrażliwość, które mogą przypominać oparzenie słoneczne lub siniak. Ostrzeżenia, na które należy zwrócić uwagę, to znaczna tkliwość lub ból. Łagodne zaczerwienienie jest normalne, ale każdy obrzęk lub mięsista czerwona skóra może oznaczać infekcję lub słabą reakcję. Jeśli występuje ropa lub masz gorączkę lub ogólnie źle się poczujesz, koniecznie odwiedź swojego dermatologa.

GOJENIE I PIELĘGNACJA

Tatuaż jest w jednym bardzo dużym uproszczeniu- otwartą raną i tak należy do niego podchodzić, absolutnie nie bagatelizując zaleceń dotyczących jego higieny i pielęgnacji. Istnieje wiele różnych poradników dotyczących dbania o świeży tatuaż, a każdy z nich może się nieco różnić. Tatuatorzy udostępniają rekomendowane przez siebie produkty swoim klientom, przed wypuszczeniem ich do domu.

Obecnie najpowszechniej używane są folie zabezpieczające. Wyglądają one jak folia spożywcza, ale co najważniejsze wcale nią nie są. Są to specjalne, sterylne, wodoodporne, medyczne produkty, które zabezpieczają świeżo wykonany tatuaż przed zabrudzenie, zakażeniem etc. Dopasowane wielkością do projektu- pokrywają go w całości, dzięki czemu możliwe jest na przykład bezpieczne założenie odzieży, a ryzyko infekcji i komplikacji zminimalizowane.

Sam jednak nigdy, bez poprzedzającej konsultacji nie zakładaj żadnych opatrunków, ponieważ to w końcu spowolnia gojenie. Jeśli używasz folii spożywczej z kuchni, niekoniecznie jest ona przeznaczona dla twojej skóry, więc niektórzy ludzie po prostu dostają wysypki, pokrzywki lub czegokolwiek. Jeśli martwisz się, że świeży tusz dostanie się na pościel- skonsultuj postępowanie  tatuatorem, zapytaj o konkretne produkty i ich używanie.. Ale po ustaniu krwawienia najważniejszą rzeczą do zrobienia jest pilnowanie procesu gojenia. Najlepiej aby tatuaż pozostawał w stałym dostępie do powietrza- niewskazane są obcisłe ciuchy.

Kiedy wrócisz do domu, możesz po prostu wziąć prysznic. Możesz go umyć mydłem antybakteryjnym, a następnie możesz zacząć używać poleconego kremu lub maści przez dwa lub trzy dni, dwa do trzech razy dziennie, ale tylko jako bardzo cienką warstwę.

Często zdarza się, że tatuaże swędzą podczas gojenia się skóry,więc powinieneś używać dużej ilości środków nawilżających i unikać noszenia czegokolwiek, co może pocierać obszar. Nigdy nie powinieneś drapać gojącego się tatuażu..

Ponadto zawsze powinieneś nakładać krem ​​​​przeciwsłoneczny, zwłaszcza na tatuaż. Upewnij się, że nakładasz krem ​​​​przeciwsłoneczny na całą skórę, ale to najlepsza rzecz w przypadku tatuaży. Światło UV może przenikać tatuaże, aby wyblaknąć. Zalecam stosowanie filtrów mineralnych do świeżo wygojonych tatuaży, które są mniej prawdopodobne powodują podrażnienia skóry. Ponadto tlenek cynku zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i łagodzi barierę skórną.

ZAUFAJ SWOJEMU TATUATOROWI

Każdy z nas ma jakąś swoją historię do opowiedzenia, a tatuaże są idealnym sposobem n wyrażenie chociaż jej części. Świadomość tego, że tatuaże zostają z nami na zawsze powoduje, że podchodzimy do tematu z pewną dozą skupienia i szacunku. Z drugiej jednak strony, zbytnia powaga spowoduje, że zamiast cieszyć się z rozpoczynającej się przygody z tatuowanem- będziemy się stresować. Dobrze wybrany tatuator, zaopiekuje się nami komleksowo, gwarantując bezpieczeństwo i powodzenie w wykonywaniu tatuażu. Zaufaj swojemu tatuatorowi.

Najlepsze tatuaże często przypominają nam czasy, w których żyliśmy, miejsca, w których byliśmy, jak daleko zaszliśmy i jak iść dalej.

W następnym artykule 300 pomysłów na pierwszą dziarkę.

Więcej newsów